Jak vypěstovat průvodce Agastache Ultimate

Pokud vás zajímá, jak pěstovat agastache, budete rádi, že to trvá jen tři kroky. Samotný postup není pečlivý, takže byste měli mít tuto trvalku ve vaší zahradě bez jakýchkoli nevýhod. Yzop Agastache nebo Anise je shlukující a aromatická rostlina s různými květinovými barvami, která přiláká opylovače, což z nich dělá vynikající doplňky do zahrady.

A zatímco agastache roste relativně snadno, můžete také zvážit pěstování těchto rostlin ve skleníku. Ti, kteří chtějí pěstovat agastache pro komerční využití, mohou těžit ze stabilního prostředí, jako je skleník. Konzistentní vnitřní podmínky zajistí produktivitu těchto rostlin a menší prostor pro chyby z vaší strany.

Jak úspěšně pěstovat agastache

Krok # 1. Výsev

Klíčení semen

Agastache můžete začít z řízků, protože někteří zahradníci zmínili, že je to možné, ale je jednodušší a běžnější používat semena pro tuto rostlinu. Využijte polytunnel k nastartování semen, abyste měli stále plán, ale bez rizika mrazu. Osévejte semena agastache do polytunnelatu osm týdnů před posledním datem mrazu na jaře.

Jako médium můžete použít vzorec pro zahájení semen a semena zasaďte do čtvrtiny hloubky. Ujistěte se, že udržujete vlhkost půdy, abyste podpořili klíčení. Semena Agastache také dobře reagují na teploty půdy mezi 70 až 75 ° F a můžete počkat, až se semenáčky vyvinou po 21 nebo méně dnech.

Zatímco semenům agastache trvá klíčit a vyvinout čas, stabilní vnitřní podmínky jim mohou pomoci růst už za 14 dní. Buďte opatrní při údržbě a udržujte je v drsných podmínkách. A jakmile se vyvinou, můžete semenáčky přenést.

Údržba sazenic

Sazenice budou dobře růst pod zářivkami. Zajistěte, aby byly 4 palce od zdroje a aby byly žárovky zapnuté po dobu 16 hodin denně. Jakmile se vám rozvinou pravé listy, můžete také začít hnojit a přesazovat semenáčky z buněk do květináče.

V tomto okamžiku můžete mladé rostliny agastache vytvrdit a přesadit je do zahrady. Pamatujte, že před přesazením je důležité vytvrzování rostlin, abyste se vyhnuli stresu. Nakonec si dejte pozor na mráz a zvažte-li noční teploty mrznoucí, zvažte jejich opětovné přesunutí do interiéru.

Krok # 2. Výsadba

Užitečným tipem, který si musíte pamatovat, je, že pokud je oblast vhodná pro rostliny levandule, bude vhodná pro agastache. Na rozdíl od jiných rostlin preferují rostliny agastache půdu zásaditou a málo úrodnou. Snášejí také sucho, ale pamatujte na dobré odvodnění a v případě potřeby zvyšte kvalitu půdy.

Samotné místo by mělo být slunečné a půdu můžete připravit stejně jako u jiných rostlin. Nejlepší čas na výsadbu je, když není slunečno, protože teplo může vést k transplantačnímu šoku. Opatrně vyjměte rostlinu z květináče, uvolněte kořenový bal a zasaďte ji do dostatečně velké díry.

Krok # 3. Údržba

Po výsadbě můžete lehce mulčovat horní část půdy, abyste udrželi plevel na uzdě. To také pomůže udržovat vlhkost a teplotu půdy, které jsou nezbytné pro zakládání rostlin. Rostliny Agastache mohou mít vodu jednou týdně, když se právě usazují, ale ráno, aby zajistily, že do večera uschnou.

Můžete také použít nízké dávky pomalu se uvolňujícího hnojiva, abyste zabránili hnilobě a popáleninám, když si všimnete nového růstu. V tomto bodě mladé rostliny stále potřebují ochranu před náročnými podmínkami. Pokud je vaše oblast náchylná k prudkému slunci nebo extrémnímu větru, může být lepší nechat rostliny uvnitř nebo zakryté.

Měl bys mrtvý agastache? Agastache může těžit z mrtvého bodu, zvláště pokud je chcete udržet v květu. Odstranění vybledlých květů pomůže rostlině soustředit energii na kvetení.

A na podzim nezapomeňte po mrazu listí odstranit.

Dokážete rozdělit Agastache?

Agastache můžete rozdělit brzy na podzim. Jedná se o vynikající postup, jak udržovat uklizené uspořádání, když rostlina vyrůstá ze svého prostoru. Proces je přímočarý a můžete s ním zacházet jako při dělení jiných rostlin.

Vykopejte rostlinu a roztrhněte ji na shluky. Zajistěte, aby každá část měla asi tři výhonky a kořenový systém, který zaručí růst. Krása dělení agastache spočívá v tom, že jej můžete rozdělit každé dva až tři roky. Nejen, že vytvoří úhlednější zahradu, ale můžete tyto divize znovu zasadit a vytvořit více rostlin.

Závěr

Pokud chcete mít zahradu, která vítá opylovače, zvažte přidání yzopů. Naučit se, jak pěstovat agastache, není obtížné, protože pro ně neexistují žádné zvláštní požadavky a kroky. Začněte semena uvnitř, abyste podpořili klíčení, a poté je přesaďte venku, jakmile je klima optimální.

Údržba agastache je také relativně snadná. V případě potřeby je zalijte a krmte pomalým hnojivem. Možná budete muset odstranit utracené květy, abyste povzbudili vaše rostliny k dalšímu kvetení.

Navíc můžete agastache rozdělit každé dva až tři roky a shluky znovu zasadit. To pomáhá při klonování vašich oblíbených rostlin, ale také při udržování úhledné zahrady. Nakonec vždy zkontrolujte své venkovní podmínky a pro ochranu použijte apolytunnel, když je to příliš náročné.