2 jednoduché způsoby, jak mnoho metrů látky vyrobit závěsy

Touha zdobit naše pokoje kvalitní látkou rostla. Z tohoto důvodu majitelé domů nepřetržitě požadují služby interní dekoratéry kdo by kombinoval různé vzory a tvary, aby získal to nejlepší z krása a přitažlivost v dobře vyrobených závěsech.

Kolik metrů látky na výrobu záclon je další otázka, která mě napadne. Nemůžete si šit oblečení pro sebe bez řádného měření délky a šířky látky, která se má použít.

Stejným způsobem by se mělo měřit a vědět, kolik yardů látky vyrobíte závěsy.

Pěkné měření je bránou k tomu, aby byla v místnosti skvělá dekorace. Toto měření dává rovnováhu záclonám i záclonové tyči, bez ohledu na preferovaný design záclony v místnosti. Rovněž umožňuje připevnění záclon ke zdi rychleji, než se očekávalo.

Jak vypočítat, kolik yardů látky na výrobu záclon

Postupy pro správný výpočet počtu yardů látky pro výrobu záclon jsou mnohem, ale snadno pozorovatelné a srozumitelné.

Krok 1: Výška opony měření

Použijete svou pásku a změříte výšku závěsu, počínaje umístěním tyče u záclon. Máte na výběr, zda se záclona dotkne podlahy nebo uprostřed. Když měříte do požadovaného bodu, změříte šířku záclony, která by měla odpovídat šířce tyče.

Krok 2: Změřte šířku opony

Dále měříte a zdvojnásobujete měření šířky. Například pokud je šířka 32 palců široká, přejdete na 64 palců pro dva panely, pak také přidáte 1 palec pro příspěvek na šev a přidáte 6 palců pro příspěvek na délku.

Pokud je délka 68 palců, budete potřebovat dva panely látky o rozměrech 34 x 90 palců. Většina záclonových tkanin je dodávána v 36palcových panelech širokých, a když to vydělíte 180, bude to 5 yardů.

& nbsp;

Jak měříte látku na záclony?

Kolik metrů látky vyděláte záclony říká více o tom, jak měřit látku pro záclony. Prvním je získat požadovanou délku záclonové tyče a poté vzít několik centimetrů látky nad oknem, když uvažujete o další látce.

Poté změříte šířku pomocí tyče. Vzhledem k tomu, že záclonové tkaniny mají různé šířky, umožňuje vám lépe plánovat šití.

Chcete-li poskytnout příspěvek, musíte přidat další šev nebo lem. 1 až 8 palců by mohlo jít o příspěvek na základě požadovaného stylu záclony a se všemi těmito vysvětleními by bylo obtížné získat požadovanou látku pro záclony.

& nbsp;

Kolik látky na záclony se štípáním potřebuji?

Zde se zajímáte pouze o šířku, protože měření délky je již standardní.

Po změření šířky přidáte 12 palců, které slouží jako překrytí panelu ve středu okna, a jakmile máte součet, vynásobíte jej 2,25, takže součet bude velikost šířky potřebné pro závěsy sevřeného záhybů v místnostech.

Nakonec vydělíte získanou částku počtem palců látky, který chcete použít pro záclonu. Pokud je tedy šířka 60 palců, vydělíte součet číslem 60 a zaokrouhlíte nahoru. To, co nakonec získáte, se vynásobí délkou opony, zatímco tento součet by se dělil 36, aby se získal součet potřebné metráže.

& nbsp;

Potřebuji na záclony další látku?

Kolik yardů látky, aby záclony byly vysvětleny dříve, vám pomůže pochopit, že v látce jsou povolenky. Pokud by se ale dalo získat dostatek látky potřebné k výrobě záclon, je třeba ji použít.

Tento extra materiál se nachází na lemu a svrchní části záclony. Prošijete jej tak, aby byl mimo dohled a aby byl hladký a čistý. Měří se, kam dát další látku, a neexistují žádná pravidla, která by mapovala, kolik byste potřebovali, jen se ujistěte, že máte dostatek, protože můžete snížit přebytek.

& nbsp;

Jak vyrobím látku pro kapesní závěsy na pruty?

V tomto případě vezmete již hotovou šířku a vynásobíte plnost přibližně 2. Například pokud máte 100 palců, vynásobíte to dvěma, čímž získáte 200 palců. Potom přidáte měření pro výnosy, které mohou představovat 31/2 palce, aby představovaly každou stranu, a tedy celkem 207 palců.

Dále přidáte 4 palce na každou stranu pro dvojitý lem, což bude mít za výsledek celkem 215 palců. Poté to vydělte šířkou látky. Budete mít 36 až 60 palců, z nichž v tomto případě byste viděli 54, což se rovná asi 3,98 a přibližně 4.

Dále získáte měření délky, které je 85 palců, a pak přidejte přibližně 8 palců pro lemy, které dávají přibližně 93 palců na délku záclony.

Přidejte 21/2 palce pro velikost a záhlaví, což vám nyní dá délku 95 a půl palce, a abyste konečně získali metráží, vynásobte 95 1/2 o 4 až nyní získáte 382, ​​vydělíte 36 a celková potřebná míra je 10,61 nebo přibližně 11.

<

Jednou z podstatných věcí tohoto výpočtu, aby bylo možné zjistit, kolik metrů látky na výrobu záclon, je to, že vám ušetří nějaké materiály, které byste při výrobě záclon zbytečně použili při výrobě látky . Množství látky potřebné k výrobě záclon závisí na délce a šířce okna, která je měřena přesně pomocí záclonová tyč .