Jak vypěstovat Mimulus ve 2 snadných krocích

Naučit se, jak pěstovat Mimulus, je jednoduché jako dva kroky a můžete si užít, když budete mít v zahradě tyto jedinečně vypadající květiny. Mimulus dokonce přitahuje opylovače, takže zahradě přidáváte nejen estetickou hodnotu. Není žádným tajemstvím, že Mimulus věnuje pozornost zahradníkům i vědcům, a jeho pěstování může být jak koníčkem uvolňujícím stres, tak ziskovým úsilím.

Zatímco rostliny Mimulus jsou rozmanité, při pěstování tohoto neobvyklého druhu nenajdete mnoho informací. Dobrou zprávou je, že kultivace Mimulus je relativně snadná a můžete použít apolytunnel k vytvoření energických rostlin. Zahájení rostlin ve skleníku by mělo zahradníkům v náročných regionech pomoci překonat problémy a bez nevýhod pěstovat jedinečné květiny, jako je Mimulus.

Jak pěstovat Mimulus pro úspěch

Krok # 1. Počáteční semena

Mimulus nebo monkeyflowers mají jiné metody šíření a můžete je také zakořenit z řízků. Tyto rostliny však není tak snadné najít, natož aby vám někdo poskytl řízky. Proto je vysoce pravděpodobné, že začnete Mimulus květiny ze semen.

Výsev

Stejně jako u jiných rostlin si můžete jako bezpečnostní opatření zvolit spuštění semen Mimulus uvnitř. Kontrolované prostředí skleníku může také zaručit klíčení, protože se vyhnete výzvám z drsného podnebí. Semena vysévejte brzy na jaře nebo na konci zimy do vlhké, dobře odvádějící směsi pro začátek semen.

Semena nemusíte zakrývat směsí, ale ujistěte se, že médium je vlhké a ne mokré. Nádobu umístěte na teplé a jasné místo, ale mimo přímé sluneční světlo. Můžete jej také volně přikrýt plastovým obalem, abyste vytvořili ideální prostředí pro klíčení.

Klíčení

Semena Mimulus by měla klíčit během jednoho až tří týdnů a kryt můžete odstranit, jakmile k tomu dojde. Udržujte vlhkost pro podporu růstu, ale dávejte pozor, abyste své rostliny nepropustili. Poté je můžete po nějaké době oddělit a přesadit do směsi zalévací půdy a směsi začínající semena.

Krok # 2. Přesazování

Jakmile vaše sazenice vyrostou, musíte je jemně vytvrdit, aby se přizpůsobily venkovním podmínkám. To je zásadní před jejich trvalou transplantací, aby se zabránilo riziku transplantačního šoku. Každý den můžete postupně vystavovat sazenice venku, dokud nepřestane nebezpečí mrazu.

Oblast, která přijímá částečné slunce s vlhkou půdou, by měla být ideální pro sazenice Mimulus a můžete je mít s prostorem 6 palců mezi nimi. Zkušení zahradníci také doporučují sevření špiček rostlin Mimulus, protože to podporuje větvení. Postupem času můžete také odstranit vybledlé květiny, abyste podpořili zdravý květ.

Péče o Mimulus

Umístění

Důraz je nezbytný pro studium specifických potřeb vašeho druhu Mimulus. Například existují druhy rostlin Mimulus, které mají dobře růst na suchých místech. Proto je přesaďte do oblasti s písčitou, ale dobře odvodněnou a provzdušněnou půdou.

Na druhou stranu, některé druhy preferují médium, které udržuje vlhkost po dlouhou dobu. S ohledem na to možná budete muset vytvořit směs s rašelinou, abyste zajistili potřeby vaší rostliny Mimulus. To je také případ výběru místa, kde některé druhy preferují plné slunce, ale jiným bude lépe v částečném stínu.

Nakonec zkontrolujte, kde jsou vaše druhy původem. Tímto způsobem můžete v případě potřeby použít skleník, který zajistí rostlinám jejich ideální teplotu a vlhkost. Nezapomeňte, že rostliny Mimulus jsou rozmanité a pohybují se od jarních až po letní druhy.

Napájení a krmení

Jak již bylo zmíněno dříve, učení preferencí vašeho druhu je optimální, aby se zabránilo nevýhodám při pěstování Mimulu. To platí také pro napájení a krmení, protože chcete napodobit přírodní podmínky, kterým se v přírodě daří. Některé druhy dávají přednost občasnému zalévání; některé rostliny Mimulus vyžadují stálou vlhkost.

Možná nebudete muset tyto rostliny hnojit, pokud jsou v úrodné a kvalitní půdě. Jinak můžete použít ve vodě rozpustná nebo pomalu se uvolňující hnojiva a postupujte podle pokynů na jejich štítku. U prvního můžete ve vegetačním období krmit každé dva týdny, zatímco druhé je nejlepší použít během vegetačního období pouze jednou.

Běžné problémy

Fantastická věc s Mimulusem je, že není náchylný k vážným problémům. Bylo by však nejlepší, kdybyste vždy usilovně kontrolovali a udržovali správné postupy rostlin. Pokud narazíte na škůdce jako mšice, můžete problém rychle vymýtit insekticidním mýdlem.

Závěr

Mimulus je jednou z těch květin, která vás díky svým jedinečným vzorům jistě zaujme. Naučit se, jak pěstovat Mimulus, je dokonce relativně jednoduché, takže tyto nádherné květiny můžete mít také ve své zahradě. Mimulus můžete spustit z řízků, ale ti, kteří nemají existující rostliny, by se při výsevu semen Mimulus neměli nechat zastrašit.

Využijte výhody apolytunneland zaručující rychlé klíčení. Při klíčení semen Mimulus neexistují žádné jedinečné metody. Hlavním jídlem zde je udržování vlhkosti, vyhýbání se zalévání a výběr místa, které chrání semena před drsnými podmínkami.

Jakmile máte sazenice, můžete je před transplantací venku vytvrdit. Vyberte si oblast s částečným sluncem a sevřete špičky rostlin, abyste podpořili větvení. Postupně odstraňte vybledlé květiny, abyste udrželi zdravý květ na Mimulus.