Jak propagovat čínský evergreen. 2 nejlepší způsoby

Ti, kteří se chtějí naučit šířit čínský evergreen, máte na výběr ze dvou metod. Tato rostlina nevytváří pouze poutavou pokojovou rostlinu, ale také je snadné ji zahájit odřezky nebo dělení. Nezapomeňte však, že jsou nejlepší, když je pěstujete v interiérech, proto zvažte jejich zahájení v polytunnel, abyste podpořili založení rychleji.

Zahájení a pěstování rostlin ve skleníku je výhodné pro všechny druhy rostlin, protože můžete kontrolovat vnitřní podmínky. Pamatujte, že bez ohledu na techniku ​​rozmnožování, kterou zvolíte, se jedná o zranitelnou fázi růstu a rostliny budou snadno bojovat v extrémních a kolísavých podmínkách. Tento článek pojednává o tom, jak můžete úspěšně šířit čínský evergreen a následně se o něj starat.

Komplexní průvodce, jak šířit čínský evergreen

Řezy

Krok # 1. Výběr a příprava řezu

Z kmenových řízků můžete pěstovat stále zelený list a metoda se neliší od ostatních rostlin. Vyberte zdravou rodičovskou rostlinu a vezměte 5palcovou část pod listovým uzlem. Mělo by být bez jakýchkoli nemocí a poškození a ujistěte se, že používáte ostrý a sterilní nástroj.

Pamatujte, že mateřská rostlina by měla být zdravá, aby se zabránilo jejímu stresu po řezání. Zkušení zahradníci navíc doporučují rozmnožování v polovině léta, aby podpořili rychlejší založení. Dbejte však na extrémní teploty, abyste rostliny nevystavovali stresu.

Krok # 2. Zakořenění a údržba

Jakmile máte řízky, připravte je na zakořenění odstraněním listů v jejich spodní části. Vývoj kořenů můžete očekávat za tři týdny, ale můžete také ponořit řízky do kořenového hormonu, abyste tento proces urychlili. Poté jako médium nalepte řez na vlhkou zeminu nebo nádobu s čistou vodou.

Chcete-li udržovat vlhké prostředí pro řízky, můžete to provést zakrytím nádob čirým plastem. Pokud zakořenujete v půdě, musíte vždy zkontrolovat vlhkost, která je pro zakořenění zásadní. Jakmile si všimnete kořenů, můžete kryt sejmout.

Divize

Druhou metodou šíření čínského stálezeleného dřeva je dělení. Možná musíte zvolit tuto metodu, pokud máte starší rostliny a potřebujete zabránit přeplnění. Nezapomeňte, že čínský evergreen bude muset přesazovat, jakmile kořeny naplní kontejner.

Krok # 1. Odstranění a přesazení

Proces dělení čínského evergreenu je přímočarý. Jemně vyjměte rostlinu z nádoby a dávejte pozor, abyste nepoškodili kořenový bal. Poté ji ručně rozdělíte na sekce a znovu zasadíte do nových kontejnerů se stejným typem půdního média, odkud jsou.

Krok # 2. Údržba

Dělení a přesazování jehličnatého stromu je ideální na jaře nebo v létě, aby se lépe usadili. Nemusíte vytvářet více sekcí, protože je běžné skončit pouze se dvěma rostlinami z jedné dospělé rostliny. Po přesazení chcete zajistit také vlhkost půdy, abyste pomohli rostlinám zotavit se.

Péče o čínský evergreen

Umístění

Jedním z důvodů, proč zahradníci milují čínské evergreeny, je to, jak snášejí špatné světelné podmínky. Ideální umístění této rostliny je někde se středním světlem a přímé sluneční světlo může poškodit vždy zelené rostliny. Pokud rostete ve skleníku, můžete přidat slabé okolní světlo, ale pokud rostete venku, můžete rostliny umístit někam do stínu.

Teplota nejlepší pro čínský evergreen je kolem 77 ° F, ale také by měly být v pořádku, někde v pohodě. Přesto se snažte zajistit vlhké prostředí a pamatujte na umístění svých rostlin, protože sucho může ovlivnit jejich zdraví a růst. S ohledem na to by médium, které udržuje vlhkost a dobře odvádí vodu, bylo vynikající pro čínský evergreen.

Můžete vytvořit směs pomocí zalévací půdy, písku a perlitu a vybrat si hrnec s jedním drenážním otvorem. Nádobu postavte na podnos, aby nedošlo k zamokření, které by mohlo způsobit hnilobu kořenů. A pokud pěstujete rostliny v domě, pamatujte na fanoušky, kteří je mohou vysušit.

Zalévání

Čínské evergreeny mohou uchovávat vlhkost, ale zalévání jim přesto prospěje. Pamatujte, že se jim daří ve vlhké půdě a vlhkém prostředí. Nikdy však nepřeplňujte rostliny a neponechávejte je ve stojaté vodě, protože to může vést k škůdcům a hnilobě kořenů.

Nechte médium před zaléváním úplně vyschnout a až budete chtít, nechte vodu odtéct. Musíte také pamatovat na klima a podmínky v místě, abyste odpovídajícím způsobem upravili tento postup. Nicméně, nemusíte paniku, pokud jste zapomněli zalévat své čínské evergreeny.

Krmení

Vzhledem k tomu, že čínské vždy zelené rostliny rostou pomalu, měli byste je podpořit hnojivem. V rámci údržby je můžete každé jaro nebo léto dvakrát ročně krmit hnojivem rozpustným ve vodě. Mělo by stačit univerzální krmivo pro pokojové rostliny.

Prořezávání

Vyžadují čínské evergreeny prořezávání? Tento postup není nutný, ale ořezávání rostlin je bezpečné. Řezáním listů zpět můžete manipulovat směr růstu rostlin.

Tím se na čínském evergreenu vytvoří horizontálnější a huňatější vzhled místo vzestupného a stromovitého tvaru.

Závěr

Když přemýšlíte o pokojových rostlinách, možná vás napadne čínský vždyzelený. Dobrou zprávou je, že se rychle naučíte šířit čínský evergreen pomocí řízků a dělení bez mnoha nevýhod. Můžete se množit v létě a pomocí apolytunnel vytvořit stín a vlhké prostředí.

Poté udržujte rostliny zajištěním vlhkosti půdy a příležitostně je nakrmte, abyste podpořili růst. Rostliny můžete také ořezat, abyste vytvořili křovinatější vzhled.