Jak umístit své rostliny do malého polytunnel

Pokud jste nový topolytunnelgardening, pravděpodobně vás zajímá, jak umístit své rostliny do malého skleníku. Nejlepší způsob, jak umístit své rostliny na apolytunne, závisí na typu rostlin, které pěstujete. Například pokud máte víceúrovňový skleník, můžete nahoře umístit rostliny, které potřebují nejvíce slunečního světla. Ale protože většině rostlin se nejlépe daří na slunci, je lepší mít na paměti, kam skleník umístíte.

Nejlepším místem pro váš polytunnel je místo, kde získává nejvíce slunečního světla od podzimu do zimního období, obvykle na jižní nebo jihovýchodní straně vašeho domova. Více o tom níže.

Kam byste měli umístit skleník?

Čím blíže je váš polytunnelis k vašemu domu, tím lépe. Je to pro vás pohodlnější a je pravděpodobnější, že ho skutečně použijete. Při výběru nejlepšího místa zvažte také přístup k elektřině a vodě, pokud plánujete instalaci zavlažovacího systému nebo systémů vytápění / chlazení.

Hledejte místo, které je vystaveno maximálnímu slunečnímu záření alespoň šest hodin přímého slunečního světla denně, zejména v zimním období. Pokud nemůžete najít oblast s velkým množstvím slunce nebo pokud žijete v deštivých oblastech, můžete místo toho použít pěstební světla.

Co můžete pěstovat uvnitř skleníku?

I když můžete ve skleníku zasadit téměř cokoli, nejvhodnější jsou ty, které rostou nejlépe (někdy dočasně) v nádobách. Tyto rostliny by také měly zapadat do mikroklima ve vašem mini skleníku.

Zde jsou některé z nejběžnějších rostlin, které můžete pěstovat ve skleníku:

Zelenina

Zelenina studeného období je ideální pro nevytápěné skleníky. Hrášek, mrkev, hlávkový salát a další plodiny za chladného počasí mohou snášet chlad, takže nemusíte instalovat topný systém, pokud nežijete v oblastech s extrémně nízkými teplotami.

Mnoho z těchto druhů zeleniny se daří v polostínovaných oblastech, takže nemusíte instalovat osvětlení, které by jim pomohlo růst. Nezapomeňte však zajistit správné větrání. Na začátku sezóny můžete umístit malý ventilátor pro horké dny.

Na druhou stranu, teplá zelenina, jako je paprika, rajčata a okurky, rostou nejlépe při teplotách mezi 55 až 86 stupni F. Pokud žijete v chladných oblastech, možná budete muset přidat pěstitelská světla. Pokud však nechcete utrácet příliš mnoho, můžete svůj skleník přirozeně ohřát umístěním bublinkové fólie na stěny, natřením stěn / plastu na černo, izolací skleníku a přidáním kompostu.

Ornamentály

Některé z nejoblíbenějších okrasných rostlin rostoucích uvnitř apolytunnelin zahrnují petúnie, šalvěj, macešky, muškáty, impatiens, caladium, kapradiny a chryzantémy. Zatímco tyto rostliny lze snadno pěstovat venku, jejich pěstování uvnitř apolytunnelů izoluje pyl, což usnadňuje množení vašich rostlin z řízků.

Tropické

Jelikož máte pod kontrolou své polytunnelové mikroklima, můžete pěstovat tropické rostliny a kaktusy, i když žijete v chladnějších oblastech. Pokud chcete pěstovat neobvyklé rostliny, apolytunnel je ideálním místem pro kaktusy, masožravé rostliny a další exotické rostliny.

Je investice do SmallpolytunnelKit skvělý nápad?

Investice do smallpolytunnelis je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, protože budete mít na výběr ze široké škály tvarů a velikostí, chrání vaše rostliny před škůdci a zvířaty, chrání je před nepříznivým počasím, můžete je použít i když máte omezený prostor a je to ideální pro začátečníky v zahradnictví na polytunnel. Chcete-li se blíže podívat na nejlepší důvody, proč byste měli investovat do smallpolytunnelkit, podívejte se na toto:

Na výběr máte širokou škálu tvarů a velikostí

Skleníky přicházejí v různých tvarech a velikostech a také nemusí mít skleněné stěny. Pro průměrného zahradníka můžete vyzkoušet mini skleníky pro pěstování vašeho oblíbeného ovoce a zeleniny. Tímto způsobem budete moci využívat výhod apolytunnel, aniž byste museli investovat tisíce.

Chrání vaše rostliny před škůdci a zvířaty

Některý hmyz a zvířata by rádi konzumovali vaši produkci. Hlodavci, mývalové, veverky, mšice a brouci mohou zničit vaše roky tvrdé práce během jednoho dne. Umístěním do apolytunnelů je udržíte bez otravných tvorů a vaše rostliny zůstanou zdravé.

Chrání vaše rostliny před nepříznivým počasím

Jediná bouře může zničit všechny vaše rostliny. Když přijdou vánice, silný vítr, silné deště a nadměrné teplo, je nejlepší rostliny uložit do skleníku. Kromě toho je uchovávání v uzavřeném prostoru chrání také před infekčními chorobami ze sousedních rostlin.

Je to skvělé pro ty, kteří mají omezený zahradní prostor

Milujete zahradnictví, ale máte jen omezený zahradní prostor? Minipolytunnelkit je kompaktní, ideální pro balkony, terasy, dvorky a dokonce i pro stolní desky. Standardní velikost skleníků je asi 6 čtverečních stop. I když je menší než průměrný skleník, funguje stejně.

Je ideální pro začínající zahradníky pro nováčky

Pokud se chcete dozvědět více o zahradnictví na tunel, začněte s mini skleníky. Fungují jako pravidelný tunel bez vysoké ceny. Jakmile o tom budete vědět vše, můžete se rozhodnout upgradovat na trvalejší nebo ne.

Závěrečné úvahy o tom, jak umístit své rostliny do malého skleníku

Opět platí, že jak umístit své rostliny do malépolytunnezávisí na typech rostlin, které pěstujete. Nejlepších výsledků dosáhnete, když umístíte svůj polytunnelin do oblasti, kde je nejvíce slunečního světla. S náležitou péčí si budete moci po mnoho let užívat výhod zahradnictví na tunel.