Kdy zasadit jahody ve Skotsku

Vědět, kdy sázet jahody ve Skotsku brzy na jaře, je jedním z tajemství úspěšné farmy bobulí. Tyto bobule jsou překvapivě odolné, že snášejí až -20 ° F. Nejlepší by však bylo pamatovat na to, že Skotsko je oblast s krátkou sezónou a vysokou nadmořskou výškou, a v této zemi budou dobře fungovat pouze konkrétní odrůdy jahod.

Abyste předešli vysychání a zimním zraněním, jako je mráz, zvažte získání polytunnelů pro vaše jahody. Navštivte Krostrade.com a zjistěte, jak používat strukturu a důkladné zavlažování k ochraně vašich plodin. Používání polytunnelů také pomůže vašim plodům úplně se usadit a být připraveni nést následující rok.

Můžete ve Skotsku pěstovat jahody?

Ve Skotsku můžete pěstovat jahody, pokud si vyberete odrůdy, které snášejí podmínky vašeho regionu. Zároveň pomáhá, aby bobule byly vhodné v dobře odvodněných písčitohlinitých půdách, které může poskytnout Skotsko. Musíte také zkontrolovat hladinu pH půdy, protože 5,0 až 6,5 je ideální pro nejlepší růst jahod.

Pokud jde o výběr místa ve Skotsku, je lepší se jahodovému zemědělství úplně vyhnout, pokud žijete v mrazové kapse. Pamatujte, že tyto rostliny kvetou brzy a jsou náchylné k poškození mrazem. Pokud je oblast bývalým prostorem pro plodiny, jako jsou černé maliny, rajčata, brambory, lilky a papriky, může být také náchylná k vadnutí Verticillium, které poškozuje jahody.

Vzhledem k tomu, že Skotsko má mrazivé zimy, musíte vědět, kdy své jahody zasadit. Kromě toho jsou některé odrůdy tvrdší než jiné a musíte vědět, co ve Skotsku dobře roste. Zkoumání těchto dvou faktorů vám zajistí úspěšnou jahodovou farmu ve Skotsku.

Kdy pěstovat jahody ve Skotsku?

Brzy na jaře je nejlepší čas na pěstování jahod ve Skotsku. Důvodem je to, že země je krátkodobá, vysokohorská oblast s mrazivými zimami. Zemědělci musí začít brzy na jaře, aby se rostliny v příštím roce etablovaly na sklizni a ochraně před zimou.

Během první sezóny, kdy jste zasadili jahody, musíte do srpna štípnout všechny květy. Energie rostliny tedy půjde do vývoje místo vývoje ovoce. Pokud používáte denně neutrální odrůdy, můžete v srpnu nechat některé plody vyvinout.

Jahody jsou náchylné k poškození mrazivým počasím. Tomu se můžete vyhnout mulčováním rostlin slámou. A než zamrzne, můžete na konci října zahájit zavlažování, abyste zabránili vysychání.

Nakonec zvažte různé doby výsadby každé zóny. Například obě zóny 3 a 4 začínají počátkem května až do poloviny května. Zóna 5 začíná na začátku dubna a končí na začátku května, zatímco zóna 6 je od začátku března do dubna.

Jaké jsou nejlepší jahody k pěstování?

Existují tři druhy jahod a každá z nich má kultivary vhodné pro Skotsko. Jsou nositeli června, stále nositeli a denní neutráli. Červenonosci mají největší počet odrůd, které budou ve Skotsku dobře růst.

Tento druh jahod je také velmi produktivní a jeho zrání bude trvat jen tři týdny. Můžete očekávat, že začnou pučet na podzim a oříznout následující jaro nebo počátkem léta. Naopak, nositelé dvou plodin, kteří kdy rostou, porostou na podzim a v polovině léta, ale budou plodit na jaře a na konci léta.

A konečně, denní neutrální plodina podobná kdykoli nositelům a přináší ovoce od jara do podzimu. Co je na nich dobré, je, že začnou pučet bez ohledu na délku dne. Uvědomte si však, že je budete muset zasadit do řad pásu karet, aby se do nich mohli vejít běžci.

Jaký druh bobulí roste ve Skotsku?

Ve Skotsku mohou růst všechny tři druhy jahod. Pro nositele června však existuje spousta možností, jako jsou Cavendish, Earligrow, Honeoye, Lateglow, Scott, Shuksan a Totem. Na druhou stranu by podmínkám ve Skotsku vyhovovala pouze rozmanitost denních neutrálních jahod Tribute.

Pokud dáváte přednost věčným jahodám, Fort Laramie, Ozark Beauty, Ogallala a Quinalt mohou dobře růst v regionech s vysokou nadmořskou výškou. Všechny tyto odrůdy jsou odolné a tolerují výzvy ve Skotsku. Některé další jahody, které pro Skotsko také stojí za zmínku, jsou Allstar, Benton, Blomidon, Catskill, Glooscap, Guardian, Jewel, Lester, Micmac, Redchief, Surecrop a Tristar.

Celkově červenonosiči dospějí koncem jara a vydávají nejdůležitější a nejkvalitnější ovoce. Dayneutrals se na jaře a na podzim dvakrát ořezává, takže jsou nejlepší pro nepřetržitý přísun. Ale pokud chcete vysoký počet výnosů, nositelé, od samotného jména, nesou celé léto.

Jak zvětšit jahody?

Správná péče a údržba vám pomůže vypěstovat více obřích jahod. Kromě toho vám červenonosiči dají velké plody, takže pokud je to vaším hlavním cílem, zkontrolujte ty jahodové kultivary. Je také třeba poznamenat, že s věkem rostliny se velikost bobulí zmenší, proto je vyměňujte každé 3 až 5 let.

Když se řekne správná péče a údržba jahodových plodin, zahrnuje to odstranění plevele, který soutěží o živiny a vodu. Pomohlo by, kdybyste také odřízli všechny běžce z mateřské rostliny. Omezení výhonků jejich odtržením podpoří také větší plody.

Pokud jde o krmení, použijte kombinaci kompostu a stáří hnoje. Můžete mulčovat půdu kolem plodin, abyste potlačili plevel a zároveň pomohli s růstem rostlin. Pro zalévání umožní 2 palce vody každý týden produkci ovoce.

Jahody milují slunce a budou lépe růst při 6 hodinách přímého slunečního světla denně. Kromě výběru místa vám pomůže také prořezávání rostlin, které chrání bobule. A když už mluvíme o prořezávání, neváhejte odříznout jakékoli nezdravé ovoce, aby nekonkurovaly energií proti kvalitnějším plodům.

Závěr

Jahody jsou odolné plody, ale krátkodobé a vysokohorské oblasti ve Skotsku přidávají více ohledů, než je začnou v této zemi. Musíte znát odpovědi na to, kdy pěstovat jahody ve Skotsku a jaké odrůdy budou ve vašem regionu dobře růst. Pamatujte, že brzy na jaře je vhodný pro jahody, a červenonosné jahody mají mnoho kultivarů, které můžete ve Skotsku vysadit.

Je to také vynikající tip na pěstování jahod uvnitř polytunnelů. Tímto způsobem je můžete chránit před mrazem a vysycháním před extrémním mrazivým počasím v zimě. Kromě řádné péče a údržby plodin vám výměna rostlin každé 3 až 5 let zaručí velké a vysoce kvalitní jahody.