5 tipů na pěstování artyčoků v Itálii

Pěstování artyčoků v Itálii zahrnuje objevování možností, znalost toho, zda můžete pěstovat rostliny ze zbytků, načasování pěstování a sklizně, náhradní tipy a nejlepší způsoby pěstování plodiny.

Artyčoky jsou druhy, které poskytují skvělé zdravotní výhody pro vaši pohodu. Mezi ně patří zlepšení vašeho kardiovaskulárního zdraví, regulace pohybu střev, regulace hladiny krevního tlaku a skvělý způsob léčby kocoviny. Pěstování artyčoků v Itálii přímo ve vaší zahradě je jedním ze způsobů, jak ušetřit peníze a zdroje.

Itálie je ornou půdou pro zemědělce a zahradníky. Italské zemědělství roste více než kdy jindy. Zemědělci využívají svou zemědělskou půdu pro ovce, hovězí dobytek, kozy, ryby a další druhy. Zahradníci v regionu pěstují rostliny včetně kukuřice, sena, vojtěšky, pšenice, bavlny, oliv, brambor, citrusů a dalších.

Zde je pět nejlepších tipů, jak můžete v Itálii pěstovat artyčoky.

Jak pěstovat artyčoky v Itálii

Pěstovat a sklízet tuto působivou kuchyňskou ingredienci v Itálii je velmi snadné. Artičoky, známé jako lahodná sklizeň na léto, jsou oblíbené při výrobě receptů, které zahrnují:

  • Tání špenátu a artyčoku
  • Dip Spinach-Artichoke Dip
  • Dušené artyčoky s rajčaty a mátou
  • Pošírovaný losos s artyčokovým konfitem
  • Fettuccine s králíkem, artyčoky a fazolemi Fava

Artyčoky jsou víc než jen vaše krémová omáčka při jídle v restauraci nebo při návštěvě bufetu. Je snadné a náročné zasadit artyčoky přímo z jejich semen, proto odborníci doporučují, abyste začali s transplantacemi oddělenými od dospělé plodiny. Pokud se díváte na pěstování několika z nich, nezapomeňte je vysadit ve vzdálenosti čtyř až šesti stop od sebe, protože dostanou dostatek slunečního světla.

Tyto plodiny milují vodu a vyžadují neustálý přísun vody, aby mohly důsledně produkovat něžné pupeny. Podobně jako u rostlin, jako je bodlák, jsou vytrvalé schopnosti rostliny převzaty z jejích kořenů. Chcete-li stimulovat produkci nejrobustnějších kořenů, můžete rostlinu zalévat jednou až třikrát týdně, na základě povětrnostních podmínek.

A když budete sklízet artyčoky, budete potřebovat nejlepší nože pro řezání stonku v úhlu 45 stupňů, jeden až tři palce přímo od základny pupenu. Vezměte na vědomí, že stonek bude vaší praktickou rukojetí, když budete nakonec ořezávat artyčoky.

Nezapomeňte, že centrální pupen dozrává nejrychleji, a jak budete pokračovat při sklizni, bude to na konci produkovat výhonky s malými pupeny kolem jednoho až tří palců. Tyto pupeny můžete mít také v těch nejjemnějších a nejchutnějších.

Mohu pěstovat artyčoky ze šrotu?

Pěstování rostlin ze zbytků znamená jejich výsadbu ze stonků kuchyňského odpadu. Mnoho lidí uvedlo, že se jedná o mýty a městské legendy, ale několik zahradníků v tomto procesu uspělo. Co takhle pěstovat artyčoky v Itálii? Je technika možná?

Artyčoky, jinak známé jako sluneční paprsek, mohou být lahodnou a výživnou plodinou k pěstování. Mezi upřednostňovanou zeleninou na zahradě může růst až osm stop.

Mějte však na paměti, že mnoho druhů zeleniny a bylin může snadno dorůst s kořeny v základně. Nebo mají tendenci mít stonkové řízky, které snadno vykoření. Zjistěte, které rostliny mohou růst ze zbytků, protože odborníci tvrdí, že ne všichni mohou.

Jak dlouho můžete řezat artyčoky?

Trvá pět dní, než můžete pokračovat v řezání artyčoků. Podle odborníků se skladování artičoků doma může lišit. Pamatujte, že před uskladněním je musíte vyříznout nebo opláchnout.

Můžete trochu pokropit vodou nebo je umístit do vzduchotěsných plastových sáčků uzavřených. Uchovávejte je zapečetěné, aby artyčoky osvěžily maximálně pět dní. Protože mohou skvěle chutnat, můžete je začít vařit, až si je zakoupíte v obchodě.

Pokud nejste příliš fanouškem těchto artyčoků, můžete si koupit konzervované varianty. Ty jsou snadno uloženy ve vaší kuchyni bez potíží.

Kdy mám nahradit své artyčoky?

Každý rok vyměňte své artyčoky. Za prvé, péče o rostliny zahrnuje zalévání, aby se stimulovala lepší produkce v chladnějších atmosférách. V teplejších oblastech se můžete přizpůsobit řezání stonků květin a větších listů.

Pro mírné zimy a hned po zabití mrazu můžete tyto velké listy odříznout a zanechat páry, ze kterých jsou svázány. Kolem každé z rostlin je třeba vyvýšit zem. Za chladnějších povětrnostních podmínek zakryjte řezanou rostlinu krabicí zabalenou do těžké deky.

Jakmile již země nezamrzá, sejměte kryty, abyste předčasně nezačali střílet. Jeden musí doplnit čtvrtinu rostlin nebo je vyměnit jednou za rok. Starší rostliny musí být naplněny novými, aby byla produkce konzistentní. Vezměte postranní kořeny z nejlepších rostlin, abyste umožnili šíření. Mějte však na paměti, že výhonek musí být dlouhý tři palce, když sklízíte brzy na podzim.

Jaký je nejlepší způsob pěstování těchto artyčoků?

Pěstování artyčoků v Itálii vyžaduje mnoho let praxe. Ale nebojte se, jako začátečník můžete být pomocí těchto tipů schopni zasadit tyto artyčoky nejlepším možným způsobem.

Poloha, umístění, umístění

Jednou z fází nejlepšího pěstování artyčoků je hledání správného umístění. Ideální místa jsou místa s vynikajícím odvodněním a spoustou slunečního světla. Zahradníci a majitelé polytunnelů často předpokládají, že se tyto rostliny kvůli chladnému zimnímu období nevrátily na jaro. Přesto musíte vědět, že rozmočená půda není nejlepší kompliment.

Když se koruny artyčoku trvale vystavují vlhkosti, mohou poškodit kořenové systémy. Tyto plodiny mohou pohltit dusík z půdy. Pokud je tedy pěstujete ve svých zeleninových sklenících, proveďte společnou výsadbu, včetně plodin, jako jsou slunečnice, zelí, hrášek a estragony.

Význam prořezávání

Nezapomeňte stříhat. Jakmile se rostlina zastaví v produkci pupenů, zejména na podzim, je třeba provést prořezávání. Připraví vaše rostliny na přezimování v následujících měsících. Chcete-li to vyřešit, odřízněte stonek několik centimetrů od země.

Můžete také implementovat hustou mulčovací listí nebo slámu na lůžku artyčoku, abyste chránili tyto rostliny před drsnými, chladnými zimami. Poté na jaře mulč odneste.

Rozvíjejte se na Krostrade.com

Krostrade je obchod, který nabízí skleníky především pro tyto rostliny. Pěstování artyčoků v Itálii vyžaduje hodně geografii a klima v zemi. To znamená, že musíte projít urbanizací a najít ideální půdu pro pěstování artyčoků. Je pro vás skleník tou správnou cestou?