Jak se zbavit širokých roztočů

Jak se zbavit roztočů může být doma jedním z vašich problémů. A pravděpodobně si myslíte, že možná budete muset použít miticidy nebo jiné relativní léčby, abyste se zbavili těchto otravných roztočů.

Někteří pěstitelé rostlin by zvýšili teplo uvnitř svého skleníku; Víte, že roztoči nemají hodinu rádi teplo nad 32 ° C? Příliš mnoho tepla však může zničit kvalitu vaší rostliny.

Proto je lepší používat miticidy nebo ošetření určené k zabíjení širokých roztočů, protože pro vaše rostliny je bezpečnější. V tomto článku budeme vědět, jak se zbavit širokých roztočů. Ale předtím si nejprve promluvme, o co jde.

Roztoči: Co jsou to?

Než se pustíme do způsobů nebo nápravných opatření, jak se zbavit roztočů, dejte nám vědět, co jsou zač a proč bydlí na vašich rostlinách.

Polyphagotarsonemus latus (širokí roztoči) jsou mikroskopické organismy, které patří do rodiny roztočů Tarsonemidae, s různými stravovacími návyky u všech rodin roztočů.

Široké roztoče se často živí rostlinami z tunelů. Mladé a rostoucí rostlinné tkáně jsou obvykle jejich oblíbeným jídlem. Usilují o mírné klimatické oblasti, protože jsou také citlivé na teplo a chlad. Širokí roztoči nemohou přežít teplotu pod 50 ° F.

Přestože jsou citlivé, stále způsobují vašim rostlinám velké škody, ať už okrasné nebo zeleninové. Širokí roztoči se rádi živí paprikou, takže pokud máte některou z nich, můžete udělat něco, abyste jim zabránili v konzumaci.

Příznaky způsobené širokými roztoči

Nyní, když víte, co je široký roztoč. Možná se ptáte, jak budou na mých rostlinách roztoči. Je těžké určit, zda jsou na vašich rostlinách, protože roztoči jsou pouhým okem velmi malí.

Zde je seznam příznaků, které by vaše rostliny mohly infikovat širokými roztoči:

  • růst nových rostlin může být zkroucený nebo ohnutý
  • list může být puchýřovitý nebo vypadat mokrý
  • ve fázi květu by byl její pupen nemocný a nakonec by zemřel
  • otočené okraje listů
  • listy mohou zožltnout a odumřít
  • jizvy na povrchu ovoce

Infekce širokého roztoče na rostlinách je těžké identifikovat, protože vůbec nezanechávají stopy po kousnutí. Chtěli byste diagnostikovat listy nebo vaše rostliny, protože uvnitř jsou vždy roztoči.

Většina zahradníků může tyto příznaky zaměňovat s jinými druhy příčin. Pokud však listy vaší rostliny poklesnou, začnou žloutnout, vypadají mokře a rostou více puchýře, pak lze bezpečně předpokládat, že na sobě mají široké roztoče.

Jak odebrat široké roztoče

Zde je jen několik způsobů, jak se zbavit roztočů:

# 1 Okamžitě odstraňte infikovanou část rostliny

Pokud jsou však rostlinné tkáně poškozené, pupeny už nezachráníte. Ujistěte se, že se infekce již nebude šířit.

# 2 Zacházejte často

Chtěli byste to léčit každý týden, dokonce i každý den, pokud je infekce závažná. Používejte chemickou látku, která není příliš tvrdá, aby nedošlo k poškození rostlin.

# 3 Nastříkejte, než zhasnou světla

Pokud používáte sprej, proveďte to před zhasnutím světel, aby se vaše rostliny nepopálily.

# 4 Opakujte ošetření poté, co zmizí alespoň o pět týdnů více

Pokračujte v ošetřování infikovaných rostlin každý týden, a to i poté, co roztoči zmizí. Zabrání tomu, aby se široko roztoči vrátili a bude odolnější vůči jakékoli léčbě, kterou použijete.

Léčiva nebo léčba u roztočů

Jaké léčby můžete použít, abyste se těchto škůdců zbavili? Zde je seznam prostředků, které můžete použít pro infikované rostliny:

Miticidy

Akari, Sanmite, Judo a Pylon jsou běžně používané značky miticidů pro roztoče. Ujistěte se, že miticid, který používáte, je bezpečný pro vás a vaše rostliny.

Vždy zkontrolujte obsah produktu a nepoužívejte jej pravidelně, protože by to mohlo poškodit vaše rostliny. Vyvarujte se stříkání miticidů na pupeny nebo během kvetení rostliny, protože by to mohlo změnit její chuť a způsobit její škodlivou konzumaci.

Na trhu jsou také k dispozici organické miticidy; vyberte si, co je nejlepší, a uspokojte své potřeby.

Teplo

Jak jsem již zmínil dříve v tomto článku, roztoči jsou citliví na teplo. Teplota vyšší než 90 ° F (32 ° C) je pro roztoče nerozpoznatelná.

Někteří zahradníci nakloní několik malých rostlin a ponoří je do horké vody po dobu 10–20 minut, aby se zbavili roztočů. Jiní by zvýšili teplo svého rostoucího prostoru na hodinu na 46 ° C (115 ° F).

Pomůže vám zbavit se problému, ale nezapomeňte přijmout preventivní opatření. Nepřehánějte to, protože by to mohlo zabít i vaše rostliny.

Draví roztoči

Většina zahradníků to dělá; vypustili dravé roztoče, jako je Neoseiulus, aby se živili širokými roztoči. Pomůže vám snížit počet roztočů ničících vaše plodiny.

Nestačí však všechny vymýtit. Pravděpodobně byste mohli zabít dravé roztoče, pokud na ně použijete miticidy. Dodávání dravých roztočů na vaši zahradu by bylo nejlepší spíše jako preventivní opatření než jako řešení.

Závěr

Mít škůdce na zahradě je pro pěstitele rostlin velmi frustrující. Dosáhnout zdravého a kvalitního výnosu je pro někoho poněkud nákladné; budete muset investovat do určitých produktů, abyste udrželi růst vaší rostliny a zabránili škůdcům.

Stále jsou k dispozici levné alternativy, pokud je to bezpečné. Zjistěte, co je pro vaše rostliny nejlepší, a nikdy se nevzdávejte, protože v nejbližší době budete sklízet lepší výnos. Doufejme, že jste se naučili nejlepší způsob, jak se zbavit roztočů.