Kdy byste měli sázet na Mini Polytunnel?

Pokud jste nový topolytunnelgardening, pravděpodobně si myslíte: „Kdy byste měli pěstovat v mini skleníku?“ Skleníky jsou skvělým nástrojem, který by měl mít každý zahradník a začínající zahradník.

Jednou z výhod zahrádkářství tunelů je schopnost pěstovat plodiny po celý rok. Budete však muset věnovat pozornost určitým faktorům, jako je osvětlení, zalévání, teplota a druhy rostlin, které chcete pěstovat.

Musíte také upravit podmínky našeho polytunu v závislosti na aktuální sezóně, kolik slunečního světla dostává váš polytunnel, vaše zóna USDA a zelenina, kterou chcete pěstovat.

Otázkou tedy je, kdy byste měli pěstovat v mini skleníku?

Plodiny s teplým počasím

U zeleniny s teplým počasím je nejlepší začít s výsadbou v březnu a dubnu. Těmto rostlinám se v mrazu nedaří a většina z nich vyklíčí během jednoho až dvou měsíců.

Pokud žijete v chladnějších nebo vyvýšených oblastech, kde se na jaře často vyskytují teploty pod bodem mrazu, počkejte až do začátku května; nebo dokud neuplyne poslední mráz. Nejlepší čas na přesazení plodin teplé sezóny je, když teplota dosáhne alespoň 70 stupňů F.

Mezi zeleninu, kterou můžete v teplém období zasadit, patří luštěniny, rajčata, fazole, okurky, papriky, brambory, kukuřice, melouny, hrášek a tykev.

Plodiny v chladném počasí

Nejlepší čas začít s výsadbou plodin v chladném období je začátek března. Tato zelenina prospívá při teplotách v rozmezí od 55 do 65 stupňů F. Tyto rostliny můžete transplantovat počátkem dubna.

Mějte na paměti, že chladná a odolná zelenina trvá klíčit déle (7 až 12 týdnů) ve srovnání se zeleninou teplou. Mezi nejlepší druhy studené sezóny patří brokolice, kel, celer, rukola, mangold a květák.

Tvrdá zelenina

Měli byste zasadit odolnou zeleninu – nebo rostliny, které snášejí mráz, do svého polytunnel nejprve v prosinci nebo lednu. Tyto rostliny můžete vytvrdit tím, že je několik dní postupně vystavujete venkovnímu prostředí. Pokud chcete, můžete je přesadit do své zahrady v únoru nebo březnu.

Mezi odolnou zeleninu, kterou byste měli zasadit, patří švýcarský mangold, červená řepa, mrkev, tuřín, špenát, cibule a listový salát.

Jak můžete chránit své rostliny před mrazem?

Jak jsme již stanovili, většina rostlin nemůže tolerovat mráz. Kromě umístění rostlin ve skleníku existují další způsoby, jak je chránit před mrazem.

Zahalte zahradnické rouno

Jedním ze způsobů, jak udržet váš polytunnel zahřátý, je umístění jedné nebo dvou vrstev zahradnického rouna během noci. Nezapomeňte ji ráno odstranit, aby nedošlo k přehřátí. Zahradnické rouno je skvělý způsob, jak zahřát svůj polytunneland a ušetřit peníze za elektřinu.

Nainstalujte topný systém

Další možností je instalace topného systému. Ať už plánujete použít topná tělesa, nebo chcete instalovat větší, udržujte je mimo dosah hořlavých materiálů. Pro správnou instalaci jej nechte nainstalovat odborníkem.

Nejlepší je kontaktovat odborníka na vzduchotechniku ​​a určit velikost a typ ohřívače potřebného pro váš skleník.

Bez ohledu na zvolenou trasu se ujistěte, že jsou vaše rostliny během zimních nocí teplé. Za výrazně chladnějších nocí je nejlepší přidat ochranu před mrazem.

Mini skleník: Stojí to za to?

Krátká odpověď: ano. Většina lidí si myslí, že mít apolytunnel je luxus. I když existují drahé a luxusní skleníky, existují také cenově dostupné a vysoce kvalitní možnosti, jako jsou mini-skleníky.

Zde jsou některé z důvodů, proč investice do apolytunnelis stojí za to:

Skvělá volba pro začátečníky

Minipolytunnel je skvělá volba, pokud chcete vědět, jak funguje technologie polytunnel před zakoupením větší. Můžete jej použít k vidění toho, jak apolytunnelworks a jak se v uzavřeném prostoru daří různým plodinám.

Chraňte své rostliny před škůdci a zvířaty

Škodliví škůdci a zvířata mohou snadno zničit měsíce tvrdé práce. Hmyz a tvorové chtějí žvýkat listy a jíst vaši úrodu. Chraňte své rostliny a plodiny umístěním do skleníku.

Nejlepší pro zahradníky s omezeným prostorem

Nedovolte, aby vám omezený prostor bránil v pěstování zeleniny. Ať už žijete v bytě nebo v jednopokojovém studiu, můžete si užít výhody zahradničení pomocí mini skleníku. Můžete je umístit na terasy, dvorky, paluby, balkony a dokonce i na stolní desky. Bez ohledu na svou malou velikost poskytuje mini skleník stejné výhody jako skleník běžné velikosti.

Začněte s výsadbou brzy

Jak již bylo zmíněno, můžete použít minipolytunnel k zahájení výsadby ještě předtím, než začne chladná sezóna. Jakmile se počasí ohřeje, můžete své plodiny přesadit mimo zahradu. Tímto způsobem si užijete dřívější sklizeň.

Chraňte své rostliny před nepříznivým počasím

Kromě škůdců a tvorů je umístění rostlin do apolytunnelalso také chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Déšť nebo lesk, vaše rostliny budou růst v pohodě v mini skleníku.

Sečteno a podtrženo: Kdy byste měli pěstovat v mini skleníku?

Kdy byste měli pěstovat v mini skleníku? S jedním se nemusíte starat o špatné počasí a změnu ročního období, protože výsadba minipolytunnel vám umožní pěstovat zeleninu a další rostliny po celý rok!