Jak se zbavit černých révy Weevils

Chcete vědět, jak se zbavit nosatců černé révy? Nejsi sám! Mnoho zahradníků se zabývá těmito zvířaty, které se živí okrasnými rostlinami. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou nosatci černé révy (také známé jako taxus weevil) nejničivější ve své larvální fázi.

Už jste někdy viděli larvy černého vinného révy? Tyto malé bílé housenky mají tvar písmene „C“ a jsou známé tím, že při krmení vytvářejí tunely kořenovým systémem vaší rostliny.

Budete vědět, že si tato stvoření našla cestu do vaší rostliny, protože listy vyschnou, i když je pravidelně zaléváte. A co víc, růst rostliny se zastaví.

Na druhé straně jsou dospělí černí révy vinné dlouhé přibližně 3/4 palce a jsou to velký černý hmyz, který nemůže létat. Mají krátké, široké čenichy, loketní antény a krátké vlasy po celém křídle.

Obvykle se krmí v noci; žvýkají okraje listů a způsobují poškození rostlin. Během dne se schovávají mezi trhlinami půdy a mulčováním, takže je opravdu těžké je spatřit.

Životní cyklus nosatců černých révy

Larva černého révy vinné může přezimovat v půdě kolem kořenové struktury hostitelských rostlin. Během jara se změní na kukly a začnou se objevovat jako dospělí. Po 14 nebo více dnech (v závislosti na teplotě a stavu) začnou ukládat vajíčka poblíž korun hostitelských rostlin. K vylíhnutí pak dojde do 10 dnů a drobné larvy doupěte do půdy a začnou se krmit.

Jak ovládat Weevils z černé révy

Weevils můžete zabránit dalšímu poškození rostlin odstraněním mulče a dalších úkrytů kolem základny vaší rostliny. Navíc byste měli zalévat pouze v případě potřeby, protože larvy a dospělí černí révy vinné preferují vlhké prostředí.

Vzhledem k tomu, že Weevils černé révy jsou nelétající hmyz, cestují z rostliny na rostlinu plazením. Můžete jim zabránit v šíření na jiné rostliny vytvořením lepkavé bariéry jako první linie obrany.

Aplikujte křemelinu pro dlouhodobou ochranu škůdců. Je tvořen malými a malými zkamenělými vodními organismy a může zabíjet nosatce poškozením jejich vnější vrstvy, když se plazí po jemném prášku. Obsahuje netoxické přísady, které jsou dobré pro vaše rostliny.

Během nezralých fází svého životního cyklu může být Weevil černého révy snadno napaden malými a štíhlými červy zvanými hlístice, které jsou přátelské k rostlinám. K útoku hlístic na weevily obvykle dochází, když weevils napadnou rostliny v květináčích.

Pokud plánujete použít biologický insekticid, musíte si vybrat ten, který má v sobě entomopatogenní houbu zvanou Beauveria bassiana. Tato houba může eliminovat širokou škálu škůdců a zabránit opětovnému napadení. Ve srovnání s jinými typy pesticidů to může vašim rostlinám účinně poskytnout potřebnou ochranu.

Kolem oken, dveří a větracích otvorů lze použít rychle působící spreje na praskliny a praskliny, aby se zabránilo tomu, aby se dospělí nosítka dostali do vašeho domova.

Alternativy odstranění Weevil

Pokud nejste fanouškem používání chemikálií k zabíjení těchto brouků, můžete vyzkoušet několik přírodních alternativ. Například se můžete kdykoli rozhodnout použít hřebíček, stejně jako bobkový list, protože by s nimi nechtěli mít nic společného.

Je také známo, že bílý ocet zabíjí nějaký jiný druh nosatců. Po vyčištění nádob mýdlovou vodou je otřete bílým octem, aby nedošlo k budoucímu napadení.

Odstranění nosatců je rozsáhlý proces, ale rozhodně je proveditelný. Pokud například plánujete skladování sušeného zboží, nezapomeňte jej zmrazit, než jej umístíte do nádob, které jsou řádně uzavřeny. Pokud tak neučiníte, riskujete, že se weevils vrátí zpět.

Pokud byla vaše kuchyně zamořena nosatci, okamžitě zavolejte týmu odborníků na škůdce. Mohou mít zkušenosti s používáním ekologických řešení k zabíjení nosatců a ochraně vaší rodiny před budoucím napadením.

Na základny stromů a keřů položte pytlovinu, abyste zachytili nosatce, kteří se během dne skrývali. Protože tento druh škůdce nemůže létat, kontrola oken, dveří a ventilačních hran vám pomůže zmírnit tohoto škůdce před zjevným napadením.

Proč pěstovat své rostliny uvnitř mini skleníku?

Už jste někdy používali minipolytunnel? Pokud jste to ještě neudělali, rozhodně to stojí za vyzkoušení. Zde jsou některé z důvodů, proč byste měli zkusit použít minipolytunnel pro vaše rostliny:

Chraňte své rostliny před škůdci a chorobami

Zahradníci používají minipolytunnel k ochraně svých rostlin před škůdci a chorobami. Mšice, černí révy vinné, červi zelí a další škůdci mohou vašim rostlinám ublížit. Jejich udržování v uzavřeném prostoru snižuje pravděpodobnost šíření chorob a napadení škůdci.

Chraňte je před špatným počasím

Silný déšť, nadměrné teplo, bouře a celkové špatné počasí mohou vašim rostlinám škodit. Pěstování uvnitř apolytunnelů je chrání před nepříznivým počasím. Vaše rostliny budou ve skleníku nadále zdravě růst.

Závěrečné úvahy o tom, jak se zbavit černých révy Weevils

Existuje mnoho druhů Weevils a mají různé způsoby poškození rostlin. Někteří weevils mohou přímo jíst listy, zatímco jiní používají tyto rostliny k vylíhnutí vajíček a pak larvy pak nakonec poškodí vaše rostliny.

Je důležité vědět, jak se zbavit nosatců černé révy, abyste zajistili, že všechny vaše rostliny budou zdravé a bez škůdců.