Jak zajistit, aby byla vaše matrace pohodlnější? 5 nejlepších způsobů

Pokud chcete vědět, jak udělat svou matraci pohodlnější, doporučujeme pět typů příslušenství do postele. Možná si myslíte, že tyto položky by před nákupem neměly vyžadovat mnoho rozhodování, ale ovlivňují váš celkový spánek. Stále však chceme zdůraznit důležitost nákupu správné matrace.

Pokud používáte nesprávný typ matrace, nezáleží na tom, zda budou všechny tyto položky správné. Zvažte svou spánkovou polohu a typ těla, abyste získali tu správnou. A odtud můžete toto příslušenství použít k přizpůsobení svým preferencím.

Jak mohu udělat matraci pohodlnější?

Tabulky

První věcí, kterou můžete udělat pro vylepšení své matrace, je kontrola prostěradel. Používáte dokonce správnou montážní fólii? Je to relativně jednoduchý koncept, abyste věděli, jaká velikost se bude hodit na vaši matraci.

Například postel velikosti king by byla vhodná pro postel velikosti king. Někteří výrobci však mohou používat různé rozměry, proto doporučujeme zkontrolovat oba produkty, aby bylo zajištěno jejich dobré uchycení. Pokud nemáte po ruce rozměry matrace, můžete je rychle změřit sami.

Vaše matrace se nemusí cítit pohodlně, protože plachty se neustále sklouzávají nebo se shlukují. Samotný materiál by se mohl více cítit svěděný nebo by měl špatné proudění vzduchu. Bavlna, bambus a prádlo by byly vynikající volbou, pokud bychom měli doporučit typ plachty.

Mulčovače

Nyní, když jste pro matraci zajistili nejlepší plachtu, můžete svůj zážitek ze spánku dále vylepšit pomocí matracového topperu. Od samotného názvu umístíte toto příslušenství na postel a upravíte jeho cit, výšku nebo tloušťku. Nezapomeňte si pořídit hlubokou plachtu, která pojme matraci a topper dohromady.

Pro matrace jsou různé materiály a velikosti. Pokud se vám zdá vaše matrace příliš měkká nebo příliš pevná, můžete použít matraci, která nabízí váš ideální pocit. Naše oblíbené jsou ty, které používají paměťovou pěnu kvůli přizpůsobitelnosti materiálů jedinečné pro pražce.

Podložky

Pokud si ještě nemyslíte, že musíte investovat do matrace, můžete se rozhodnout pro tenčího sourozence; podložku na matraci. Použijete jej podobně a nemusíte se starat o jeho čistotu, protože většinu polštářků lze prát v pračce. Jak zlepšují pohodlí matrací?

Matracové podložky jsou většinou prošívané, takže budete mít pohodlnější polstrování při ležení v posteli. Pokud má povrch důlky nebo hrudky, podložka jej také vyrovná. Některé značky dokonce nabízejí podložky na chladicí matrace, které můžete použít na postelích, které bývají horké jako paměťová pěna.

Polštáře

Třetím doplňkem do ložnice, který byste obvykle mohli přehlédnout, je polštář. Možná budete muset přidat určitý typ mezi oblast vašeho těla a matraci, abyste zabránili bolesti těla. Například mít polštář pod spodní částí zad vyplní mezeru proti posteli.

Tímto způsobem eliminujete riziko vzniku bolesti zad, když se probudíte. Chcete také zvážit polohu spánku, abyste si udrželi ideální držení těla. Pokud mezi vámi a matracím bude mezera, může dojít k nesprávnému vyrovnání páteře.

Přikrývky

Nakonec vylepšete útulnost postele přikrývkou. Může to být vyhřívaný nebo vážený, aby byl váš spací zážitek uvolněnější. Uvědomte si však, že některé matrace nedoporučujeme používat s vyhřívanými přikrývkami.

Ale pokud je vaše matrace chladná, použití něčeho teplého vyrovná atmosféru, ve které spíte. Jelikož nepoužíváte přikrývku přímo na matraci, aby bylo pohodlnější, vylepšujete si spací zážitek. Kvalitní deka však může znamenat rozdíl mezi útulnou postelí v něčem, co není.

Proč je moje postel tak nepohodlná?

Než použijete nebo zkontrolujete pět výše uvedených doplňků, musíte nejprve vědět, co vám dělá postel nepohodlnou. Máme dva hlavní faktory, které způsobily, že se tak cítil. Ale opět je to založeno na skutečnosti, že víte, že používáte ideální matraci pro váš typ těla, polohu ve spánku a osobní preference.

Důvod č. 1. Je opotřebovaný

Prvním důvodem je, pokud matraci používáte a staráte se o ni správně. Pravidelně to otáčíte nebo točíte? Udržujete to čisté a čerstvé?

Každodenním používáním se materiály opotřebovávají, bez ohledu na typ matrace, který máte. Konzistentní váha a tlak nakonec povedou k prověšení, které je při ležení na promáčknutém povrchu nepříjemné. Kromě toho se matrace může cítit nepříjemně, pokud je páchnoucí nebo špinavá.

Koneckonců, je nevyhnutelné, že bude sbírat prach a oleje, pokud nebude řádně vyčištěno.

Důvod č. 2. Vyžaduje výměnu

Druhým důvodem, proč je postel nepohodlná, je to, že dosáhla svého důchodu. V závislosti na kvalitě, materiálech, použití a péči je nutné matraci vyměnit po 5 až 8 letech. Matrace nejsou určeny k použití navždy, protože ztratí pohodlnou a podpůrnou strukturu.

Závěr

Máte v poslední době bezesné noci? Na závěr našich tipů, jak udělat matraci pohodlnější, budete potřebovat správné příslušenství. Jsou to vaše prostěradlo, topper, podložka, polštáře a deka.

Ale i když mohou zlepšit váš spací zážitek, nezapomeňte, že použití správné matrace nepřekoná nic.