Jak se jaternice liší od mechu

Je tu otázka péče o vaše zelené, i když jde o malé detaily, jako je vědět, jak se jaternice liší od mechu. Není třeba říkat, že mít zahradu vyžaduje úsilí.

Není snadné obchodovat s pěstováním vlastních rostlin na zahradě. Musíte se seznámit se spoustou rostlinných druhů. S trochou nechtěného štěstí vám některé rostliny vytvoří výzvu na vaší zahradní cestě.

Játrovka

Játrovky, které jsou obecně považovány za neškodné, jsou malé zelené rostliny, které si většina lidí často mýlí s mechy. Tyto listnaté druhy mají poměrně globální rozšíření, ačkoli se většinou vyskytují na vlhkých místech.

Vzhled

Játrovky jsou často přehlíženy kvůli jejich velmi malé velikosti (2 až 20 mm široké a 4 palce dlouhé). Nejznámější játrovka se skládá z plochého stužkovitého talusu nebo rostlinného těla, přičemž existuje také druh, který má zploštělé listy.

Reprodukce

Játrovky se množí ze spór, ne ze semen, což je podobné jako u mechů. Mohou to také dělat nepohlavně (bez potřeby vajíčka a spermií) a sexuálně.

Pro sexuální reprodukci se u mužských a ženských jater rozvíjejí malé struktury ve tvaru deštníku. Spermie z mužského deštníku oplodňuje vajíčko. Z embrya se později vyvine kapsle, která uvolní spory nesené větrem na nové místo.

Příznak

Když se játrovka objeví na stromech nebo keřích, může to být známka toho, že rostlina stárne nebo je nemocná. Prosperují ve vlhkých, stinných oblastech, kde je vysoká půdní vlhkost, vysoká vlhkost a vysoká úroveň živin v půdě, zejména dusíku a fosforu.

Výhody

Společně mechorosty (do čehož jsou zařazeny rodinné játrovky) výrazně snižují kontaminaci podzemních vod a zabraňují erozi. Mohly by také pomoci snížit přetečení dešťové vody a nakonec minimalizovat znečištění ovzduší.

Prevence nebo léčba

Játrovky využívají stejné podmínky, díky nimž rostou rostliny. Proto se vyhněte přelití rostlin, rozmístěte je dále od sebe a zvyšte cirkulaci vzduchu v prostředí, abyste snížili vlhkost, čímž zpomalíte růst a napadení játry.

Mech

Na stěnách trávníku, v trhlinách silnic, dokonce i na střechách nad našimi hlavami, jsou všude skoro všude mechy. Mají extrémní vlastnosti přežití a překvapivě mají důležitou roli při zachování biologické rozmanitosti.

Vzhled

Mechy jsou malé, bez kořenů, bez květů, nevaskulární rostliny, které se běžně vyskytují na vlhkých stinných místech, jako jsou lesy a lesní podlahy. Obvykle rostou ve velkých shlucích a vytvářejí hustou vrstvu listů podobnou koberci.

Reprodukce

Mechy se rozmnožují spórami místo semen. Za příznivých podmínek spora vyklíčí a rozvětví se, aby se stala zelenou nití, jinak známou jako protonema.

Příznak

Řada podmínek by mohla vést k přítomnosti mechu. Mech má tendenci růst tam, kde je vlhká půda kvůli špatnému odtoku, kyselá půda nebo půda s nedostatkem živin nebo kyslíku, a nadměrný stín, kde sluneční světlo nedosahuje dostatečného růstu rostlin.

Výhody

Moss má dobré absorpční schopnosti, přirovnávané k mulčování, což může být dobrý způsob, jak minimalizovat výskyt eroze půdy. Vzhledem k tomu, že má také účinky na čištění vody a zabraňuje stagnaci vody, odrazuje od chovu komárů.

Prevence nebo léčba

Vyzkoušejte síran železnatý nebo síran železnatý. Je to ve vodě rozpustný fungicid a herbicid, který může změnit úroveň pH půdy pro zdravější růst a odstranění mechu.

Proč byste měli pěstovat své rostliny ve skleníku Semi pro?

Skleníky používá mnoho zahradníků k ochraně svých rostlin před teplotními změnami a nežádoucími škůdci a chorobami. Pokud jste se o to nepokusili nebo jste stále na plotu, je zde několik důvodů, proč byste měli:

Semi propolytunnel chrání vaše rostliny před škůdci

Mšice, housenky, roztoči, třásněnky a další škůdci by rádi žvýkali listy, květy a plodiny vaší rostliny, pokud by dostali šanci. Udržujte tyto ošklivé zvířátka daleko tím, že umístíte své rostliny do částečně pro skleníku. K další ochraně rostlin můžete dokonce použít síta a pasti.

Polopropolytunnel umožňuje pěstovat různé rostliny i při omezeném prostoru

Pokud rádi pěstujete plodiny, ale nemáte místo, je semi propolytunnel skvělé řešení. Jsou kompaktní a cenově dostupné, ideální pro zahrádkáře nebo budoucí zahrádkáře s omezeným prostorem. Na balkony, paluby a terasu můžete umístit poloprofesionální skleníky – některé se dokonce vejdou na desku stolu!

Semi propolytunnellety, které kdykoli zasadíte

S částečně pro skleníkem nemusíte čekat na období výsadby, abyste mohli pěstovat své plodiny. Můžete použít topné / chladicí systémy ke změně teploty uvnitř polytunnelů na základě potřeb vašich rostlin.

Polopropolytunnel chrání vaše rostliny před nepříznivým počasím

Skleníky Semi Pro mohou účinně chránit vaše rostliny před negativními účinky nepříznivého počasí. Bouřky, silný déšť, silný vítr a nadměrné teplo mohou poškodit i ty nejodolnější rostliny. Apolytunnel je chrání před špatným počasím, aby vaše rostliny rostly zdravé a silné.

Sečteno a podtrženo: Jak se jaternice liší od mechu?

Stát se zahradníkem není jen otázkou kopání a výsadby a následného pojmenování dne. Jde také o schopnost rozlišit triviální věci, například to, jak se játrovka liší od mechu – i když nemáte zelený palec.