Jak prát polyesterový polštář. 2 nejlepší triky k učení

Můžete se rychle naučit, jak správně prát polyesterový polštář tím, že provedete předběžnou úpravu a budete vědět, jak k tomu použít pračku. Stejně jako ostatní materiály na polštáře, jako jsou mikrokuličky, potřebuje polyester také zvláštní péči, pokud jej perete ve stroji. Nechcete poškodit látku nebo deformovat strukturu polštáře.

Je také zásadní, abychom udržovali čistotu našich polyesterových polštářů. Tento materiál může mít kratší životnost než jiné polštářové vycpávky, ale i vysoce kvalitní polyester, o který je dobře postaráno, vám může uspokojivě sloužit. Další informace o jeho údržbě naleznete zde.

Jak prát polyesterový polštář

Tato příručka vás naučí, jak prát polyesterový polštář ve stroji. Pamatujte však, že každý polštář se liší, pokud pro polštáře můžete použít podložku. Nejlepší je zkontrolovat značku na polštáři o pokynech výrobce na praní, aby nedošlo k poškození polyesterového vlákna a dalších materiálů polštářů.

Předúprava

Před vložením polyesterového polštáře do pračky byste měli případně skvrny ošetřit. Štítek na polštáři může obsahovat určitá doporučení ohledně použitého pracího prostředku nebo odstraňovače skvrn, ale pamatujte na drsné chemikálie, které mohou polyesterový polštář poškodit. V závislosti na skvrně se rozhodněte pro něco s enzymy pro předběžné ošetření špinavých oblastí.

Použijte měkký kartáč nebo hadřík a na skvrnu naneste odstraňovač skvrn. Nechte jej asi 15 minut působit, než polštář vložíte do pračky. Po dokončení vyberte jemný cyklus pro stroj a použijte malé množství jemného čisticího prostředku a studené nebo teplé vody.

Použití podložky

Někteří výrobci mohou také doporučit předem umístit polštář do vaku na prádlo. Tímto způsobem pračka nepřemočí polyesterovou náplň ani nedeformuje polštář z cyklu uvnitř. Dalším užitečným tipem, který je třeba mít na paměti, je naložit alespoň dva polštáře, pokud používáte stroj s horním plněním se středovým míchadlem.

Pokud ne, přidejte nějaké ručníky, aby bylo vše uvnitř vyvážené. Můžete to udělat jak pro pračky s předním, tak s horním plněním, aby s polštáři udržovaly hladký provoz. Nezapomeňte však použít podobně zbarvené materiály, abyste zabránili znečištění.

Sušení

Položte polštáře na dva máchací cykly, aby nezůstaly žádné zbytky mýdla. Poté polštář nadýchejte, aby se náplň rozložila, a poté jej vložte do sušičky. Můžete přidat několik tenisových míčků, které vám pomohou rozdrtit hrudky a zvolit nastavení nízké teploty po dobu 15 minut nebo dokud polštář úplně nevyschne.

Sušení můžete dokončit také umístěním polštáře venku nebo někde dobře větraným. Závěrem je zajistit, aby polštář důkladně vyschl, aby se zabránilo shlukování a růstu plísní. Můžete dokonce načechrat svůj polštář tím, že mu dáte nějaké údery a masáže, abyste obnovili jeho formu.

Jak udržovat čisté polyesterové polštáře

Úložiště

Pokud svůj polyesterový polštář nepoužíváte, měli byste jej uložit do bavlněné tašky nebo do jakékoli prodyšné vany. Můžete také přidat nějaké kuličky do sušičky vlny, aby byl polštář svěží. Skvělá věc s polyesterem je, že nepodporuje snadno hmyz a plíseň, ale stále je nejlepší, když jej skladujete někde na větraném místě a necháváte jej v suchu.

Opravy

Protože používáme polštáře každou noc, jsou náchylné k slzám. První částí, kterou je třeba zkontrolovat, je šev, protože roztrhané polštáře mohou ztratit svou výplň a půdu. Ruční šití by mělo okamžitě vyřešit roztržení, ale můžete také použít lepidlo na tkaniny.

Hygiena

Obecná hygiena polštářů zajistí, že váš polyesterový polštář vydrží dlouho v podpůrném a pohodlném stavu. Začněte tím, že použijete dobře padnoucí a odolný povlak na polštář, který jej ochrání před každodenním opotřebením. Kryt můžete také často umýt, abyste se zbavili nánosů patogenů a alergenů.

Použití potahu bude sloužit jako bariéra před oleji, potem a další vlhkostí nahromaděnou na polštáři. Poté můžete svůj polyesterový polštář osvěžit trochou sody a vysát. Tím se eliminuje zápach a další drobné nečistoty na polštáři.

Nakonec polštář provzdušněte venku za slunečného dne. Před použitím polštářem protřepejte a zmáčkněte, abyste jej načechrali. Podle štítku pak můžete polštář umýt každých šest měsíců.

Jak odstranit skvrny na polyesterových polštářích

Pokud jste náhodou něco rozlili na polštář a vytvořili skvrnu, musíte rychle vyčistit místo. Připravte roztok vlažné vody a jemného mýdla a namočte do něj hadřík. Naneste tento hadřík na skvrnu a kruhovým pohybem skvrnu odstraňte.

Užitečným tipem je skvrna směrem ke středu skvrny a poté na čistší část polštáře, aby se skvrna odstranila. Poté použijte samostatný čistý hadřík a namočte jej do vody, abyste odstranili zbytky. Nechte polyesterový polštář uschnout na vzduchu nebo použijte fén na odstranění vlhkosti.

Závěr

Nenechte se zastrašit při čištění polyesterového polštáře. Ve dvou krocích se můžete rychle naučit, jak správně prát polyesterový polštář. Začněte ošetřením a zaměřením na skvrny a poté vložte polštář do pračky.

Pokud výrobce nedoporučuje používat pračku, můžete polštář také ručně umýt. Po dokončení polštář důkladně osušte na vzduchu nebo použijte sušičku s nejnižším ohřevem. Čistotu polštáře můžete také udržovat vysáváním nebo provzdušňováním venku, aby byla zachována jeho čerstvost.