Jak uložit matraci ve 2 nejlepších krocích?

Pokud chcete vědět, jak matraci uložit, musíte zvládnout dva zásadní kroky. Proč je to zásadní? Podívejme se na to; matrace jsou docela drahé, takže chcete prodloužit jejich životnost.

Správné skladování dále ovlivňuje kvalitu matrace. Chcete ji udržovat v nejlepších podmínkách, dokud matraci neplánujete znovu použít. Při přemisťování matrace, ať už s velkou vzdáleností nebo ne, budete také chtít použít níže uvedené tipy.

Jaký je nejlepší způsob uložení matrace?

Krok # 1. Připravit

Osvěžit

Předtím byste si měli zkontrolovat matraci a provést nezbytné vyčištění. Matraci nikdy neskladujte bez kontroly zápachu, skvrn a dalších usazenin. První metodou čištění matrace před uskladněním je vysát všechny její strany.

Tato myšlenka je podobná tomu, jak zajistíte, že polštáře vydrží déle a zabráníte znehodnocení materiálů. Poté, co jste odstranili veškerou podestýlku, si chcete osvěžit matraci tím, že necháte na povrchu sedět sodu bikarbónu. Před zabalením matraci vysajte a vyvětrejte.

Pečeť

Klíčem k zabránění problémům při skladování matrace je pevné utěsnění matrace plastem. Použijte lehký materiál s balicí páskou, aby byl stále prodyšný a přesto bezpečný. Pamatujte, že důvodem, proč utěsňujete matraci pro skladování, je zabránit tvorbě vlhkosti, která může podporovat růst plísní.

Pokud hodláte matraci skladovat po delší dobu, můžete si také zkontrolovat tašku na matraci. Tento materiál by měl udržovat vaši matraci suchou, aniž byste se museli obávat slz. Ale bez ohledu na to, co se rozhodnete matraci přikrýt, stále ji chcete nechat každých pár měsíců dýchat jako údržbu.

Krok # 2. Pozice

Cestování

Další krok bude záviset na tom, jak daleko jste do úložného prostoru. Skladujete matraci jen v jiné místnosti nebo cestujete s jedoucím kamionem? Možná budete muset matraci přikrýt starými prostěradly, abyste ji chránili před poškozením při delší jízdě.

Tímto způsobem si můžete být jisti, že po celou cestu nezíská díry ani neshromažďuje prach. Uspořádání věcí v kamionu vám bude také snazší, protože matraci můžete umístit na bok. Mějte však na paměti, že matraci neskládáte a nepoškodíte její tvar.

Umístění

Jakmile vyberete místo pro uložení, umístěte matraci odpovídajícím způsobem. Pochopitelně jej umístíte na bok, abyste ušetřili místo. To však dlouho není ideální, protože to ovlivňuje strukturu matrace.

Pokud matraci dlouhodobě skladujete, položte ji rovně, aby cívky a vnitřek zůstaly přirozené. V opačném případě riskujete poškození polštáře a tvaru matrace. Také nechcete nic pokládat na povrch, protože by mohli matraci nosit dolů.

Můžete matraci uložit v garáži?

Jedním z hlavních problémů je, kam matraci uložit. Typickou oblastí, která vás možná napadne, je kvůli své velikosti garáž. To je však velké ne-ne, protože teplota není v této části domu stabilní.

Totéž platí pro vaše suterén, podkroví a kůlnu, protože riskujete růst plísní v důsledku vlhkosti. Vlhkost a teplota jsou rozhodujícími faktory, které mohou matraci poškodit, pokud kolísají. Zvažte možnost pronájmu úložné jednotky s ovládáním klimatizace, zejména pokud matraci skladujete delší dobu.

Tímto způsobem si můžete být jisti, že se vaše matrace po celý rok nezhorší z podmínek. Pokud však nemáte jinou možnost, než jej uložit v domě, chcete ovládat podmínky v dané místnosti. Požadavky by nikdy neměly kolísat, aby byla vaše matrace v původním stavu.

Můžete uložit matraci vzpřímeně?

Jak již bylo zmíněno dříve, chcete matraci při skladování přirozeně umístit. Můžete jej dočasně uložit ve svislé poloze, ale může to poškodit formulář, pokud se provádí příliš dlouho. Udržujte proto matraci rovnou, aniž by na ní byly nějaké předměty, aby si zachovala svou strukturu.

Je špatné držet matraci na podlaze?

Matraci můžete uložit na podlahu, pokud je čistá. Matice můžete dokonce skládat na sebe, pokud si je necháte více, abyste ušetřili místo. Užitečným tipem je umístit na podlahu plast nebo lepenku, poté pružinu a poté matraci.

Nenechte se však zlákat, když budete matrace tlačit na podlahu, když je budete upravovat. Nechcete poškodit cívky nebo dokonce látku. Noste matraci při uskladnění, abyste zajistili, že zůstane dobře pro pozdější použití.

Závěr

Matrace jsou jedním z předmětů pro domácnost, které se kvůli své velikosti snažíme odložit stranou. Proto musíte být obeznámeni se správným skladováním matrace, abyste ušetřili místo a zajistili, že matrace nebude poškozena. Postup můžete zjednodušit do dvou kroků, kde matraci vyčistíte a přikryjete.

Přepravujte jej bezpečně a nakonec jej uložte někde naplocho se stabilní teplotou a vlhkostí. Je třeba zdůraznit výběr nejlepší oblasti pro skladování a způsob umístění matrace. Chyby v těchto ohledech mohou způsobit zhoršení stavu matrace, což může později způsobit její nepoužitelnost.