Jak rozdělit chřestovou kapradinu na 2 snadné kroky

Trvá jen dva kroky, než se naučíte, jak rozdělit chřestovou kapradinu, a měli byste být připraveni šířit tuto vytrvalou bylinu. Stejně jako rostlina trojlístku je chřestová kapradina jednou z těch rostlin, které mohou snadno rozdělit i začínající zahradníci. S ohledem na to, kdo by nechtěl atraktivní trvalku, která také není tak běžná?

Chřestová kapradina není zrovna kapradina, ale pochází z rodiny tulipánů a denních lilií. V budovách se bude dobře dařit jako pokojová rostlina nebo v apolytunnelas jako okrasná rostlina, ale buďte opatrní, že některé státy ji považují za invazivní druh venku. Nicméně nese atraktivní a nadýchané listy pro vytváření poutavých kopců s květinami a nápadnými bobulemi.

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Jak rozdělit chřestovou kapradinu pro začátečníky

Na rozdíl od některých trvalek nemůžete pro zakořenění chřestové kapradiny použít řízky. Nejběžnějším a doporučeným způsobem šíření chřestové kapradiny je místo toho dělení. Můžete také použít semena nebo její bobule, ale můžete ušetřit čas, úsilí a peníze tím, že použijete stávající rostliny chřestové kapradiny a rozdělíte je.

Krok # 1. Příprava a krájení na plátky

Stejně jako dělení jiných rostlin je vždy ideální připravit nový kontejner pro divize. Také byste chtěli připravit svou mateřskou rostlinu zaléváním den před rozdělením do té míry, že horní 2 palce média jsou nasycené. Tímto způsobem bude mít zdravější kořenový systém, který by mohl snadno přežít stres.

Kdy rozdělit chřestovou kapradinu?

Kdy je nejlepší rozdělit chřestovou kapradinu? Udělejte to na jaře, aby stále aktivně rostlo. Vysuňte kapradinu z chřestu a pokud se potýkáte, opatrně nádobou zatřeste, aniž byste poškodili kořeny a ztratili velkou část půdy v kořenovém balu.

Jak snížit chřestovou kapradinu pro rozdělení?

Ořezejte několik částí kořenového balu pomocí ostrého a sterilizovaného nože pomocí tření alkoholu a jeho sušení. Při dělení je zásadní dezinfikovat všechny vaše nástroje, abyste zabránili bakteriální nebo plísňové infekci. Ujistěte se, že každá divize má spoustu kořenů, stonků a listů pro pozdější růst.

Pokud sekce nemá dostatečné listy, bude se snažit fotosyntetizovat a růst. Užitečným tipem, jak mít stejné listy na každé porci, je vázání každé skupiny, když prořezáváte kořenovou kouli. Zamotané kořeny můžete také dráždit prstem.

Krok # 2. Výsadba a údržba

Kde zasadit divizi chřestu kapradí?

Jakmile máte své sekce, jejich nové a jednotlivé hrnce by měly být předem připravené, aby se zabránilo jejich vysušení. Jaké médium je nejlepší pro divizi chřestu? Jednoduchá zalévací směs složená z hlíny, perlitu a kokosového vlákna by měla s vašimi sekcemi dobře fungovat.

Při výsadbě se ujistěte, že jsou jejich korunky dobře propláchnuté médiem, aby pomohly se založením a podporou. A pokud jste již dříve rozdělili další rostliny, pravděpodobně si uvědomujete důležitost jejich zalévání pro podporu usazování. Můžete je také umístit do polytunnelů na ochranu před přímým slunečním zářením, protože jejich ideální množství je pouze 50% stínu, aby se zabránilo stresu.

Jak zalévat chřestové kapradí?

Jak udržovat chřestové rozdělení kapradin? Po počátečním hlubokém zalévání musíte médium udržovat vlhké po dobu prvních týdnů. Dávejte pozor, aby nedošlo k nasycení půdy, a můžete ji nechat zalévat jeden den mezi zaléváním, až se kapradiny chřestu usadí.

Jak již bylo zmíněno dříve, můžete použít apolytunnelas vaší polohy pro divize, protože vnitřní podmínky se neliší. Drsné klima venku může mladé rostliny stresovat, proto je výhodné začít ve skleníku. Poté můžete své divize před transplantací nebo přesazením jemně aklimatizovat (např. Z 50% na 25%).

Péče o chřest kapradiny

Chřestové rostliny kapradí jsou odolné a odolné vůči suchu a můžete ocenit, že jejich údržba nevyžaduje velkou pozornost. Je však stále lepší je přivést do interiéru, pokud je ve vaší oblasti chladné období velmi drsné. Mohou také potřebovat přesazování po dvou letech a ořezávání každé jaro, aby si udrželi zdraví a hustý vzhled.

Ideální místo pro chřestovou kapradinu je teplé, kolem 70 ° F, s vlhkými podmínkami a skvrnitým stínem ve volném a dobře odvodňujícím médiu. Nikdy nesmí dostávat přímé sluneční světlo, a proto je to ideální pokojová rostlina nebo polytunne-okrasná. U ostatních postupů údržby ji udržujte hydratovanou každodenním mlžením a v létě je každý týden krmte.

Nakonec škůdci a nemoci nejsou běžnými problémy s chřestem kapradiny, ale to neznamená, že byste měli přehlédnout správné postupy, jako je důsledná kontrola a čištění. S kapradím chřestu zacházejte obecně opatrně a s láskou, jako byste s méně odolnými rostlinami.

Závěr

Chřestová kapradina nemusí být jedlá, ani kapradinová, ale je to jedinečná rostlina, kterou si můžete koupit pro svůj dům, skleník nebo zahradu. Pokud vás zajímá, jak rozdělit chřestovou kapradinu, potěší vás, že je to tak jednoduché, jako rozřezat dospělou rostlinu a zasadit ji do hrnce s hlínou, perlitem a kokosovým vláknem. Mladé rostliny chraňte před přímým slunečním zářením a pravidelně se zakalujte.

Rostliny kapradí chřestu jsou také odolné a obecně odolné vůči běžným problémům s rostlinami, takže není potřeba zvláštních postupů k jejich udržení.