Jak připravit banánovníky na zimu

Nyní, když je zima za rohem, se lidé snaží přijít na to, jak připravit banánovníky na zimu. Pravděpodobně jste si vědomi, že trestající chladné počasí může způsobit vážné poškození vašich vzácných tropických stromů. O banánech je známo, že jsou nejobchodovanějším ovocem po celém světě a nejexportovanějším typem je kavendová odrůda.

Banány se pěstují v tropických oblastech, které zahrnují Asii, Latinskou Ameriku a Afriku. Největšími vývozci banánů jsou však Ekvádor, Filipíny a Kolumbie. Pokud nevíte, v loňském roce bylo vyvezeno asi 20,2 milionu tun banánů – dosud nejvyšší rekord!

Ve 150 zemích po celém světě se nachází 1 000 druhů banánů. Banánovníky mohou dorůst až 20 až 40 stop s více či méně 240 banány, v závislosti na druhu banánu.

Pokud o banánech potřebujete vědět něco, je to skutečnost, že oba jsou ovocem, a nikoli ovocem. Ačkoli tomu lidé říkají banánový strom, ve skutečnosti je to bylina, která je vzdáleným příbuzným zázvoru. Kromě toho má šťavnatý kmen stromu, jako je kmen zázvoru.

Co potřebujete vědět o banánech

Banán je jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce, které je součástí americké stravy. V banánu se nachází mnoho živin. Obsahuje draslík, vitamíny B6 a C, vlákninu a mnoho dalšího. Banány také nabízejí zdravotní výhody, jako je řízení krevního tlaku, prevence astmatu, prevence rakoviny a další.

Překvapivě jsou banány bobule. Počkej co?! Botanicky vzato, bobule je květina s jedním vaječníkem a produkuje mnoho semen. Banány spadají do této skupiny, zatímco jahody a maliny nikoli.

Je třeba pamatovat na to, abyste během zimy měli své banány šťastné

Banány lze pěstovat i ve vaší zahradě! Pěstování banánů vyžaduje čas a trpělivost. Rostlinám banánů trvá 9 měsíců, než plně rostou a produkují plody.

Jak všichni víme, rostliny banánů obvykle rostou za teplého a vlhkého počasí. Banánové listy již nebudou růst, pokud teplota klesne kolem 55 ° F. Kromě toho bude list poškozen při 32 ° F a podzemní oddenky zemřou při 22 ° F a níže.

Existují však i jiné odrůdy banánů, které rostou v chladném počasí. Listy mohou být v důsledku chladného počasí poškozeny, ale kořeny stále přežijí a porostou. Bohužel tyto za studena odolné banánové rostliny nejsou jedlé.

Z banánů jsou však dobré domácí rostliny. Studené mrazuvzdorné banány je také třeba chránit před mrazivým počasím. Pokud pěstujete malé rostliny banánů, zde je třeba vzít v úvahu kroky při pěstování a ochraně vaší rostliny během zimy.

DO: Vezměte je do interiéru

Pokud je vaše rostlina dostatečně malá, vložte ji do nádoby a přeneste ji do interiéru. Banány přežijí více na půdě se spolehlivou vlhkostí. Postříkejte listy trochou vody, aby byla zajištěna vlhkost.

Nezapomeňte jej umístit na místo, kde bude mít stále dostatek slunečního světla. Nejen, že rostlinu chráníte, ale ve svém domě můžete mít i estetickou rostlinnou výzdobu.

DO: Dejte jim spoustu zábalů

Pokud není možné přenášet uvnitř, můžete zajistit obal, který chrání rostlinu před mrazivým počasím. Před zabalením odstraňte všechny listy, které umírají. Poté rostlinu nakrájejte 6 m nad zemí.

Zbývající obalte listy, slámu nebo jiné mulčovací materiály. Jeho zabalení udržuje hlízu – oddenku v pseudostemě. Když se začne oteplovat počasí, můžete odstranit krytí a nechat rostlinu růst.

Jsou oblasti se silným sněhem. Pokud v těchto oblastech náhodou žijete, můžete kořen vykopat a přenést do kontejneru a umístit do sklepa nebo na jiné zakryté místo, aby byl chráněn před mrazem. Tímto způsobem bude rostlina nečinná.

Rostlina nebude muset lehce přemýšlet, ale nezapomeňte použít jen malé množství vody, abyste zabránili vysychání půdy. Když se počasí zlepší, odstřihněte rostlinu asi 4 palce a začněte ji znovu vysazovat.

Proč vyzkoušet zahradu Polypolytunnel?

Zima přichází! Jak udržujeme naše rostliny živé a šťastné?

Za starých časů nemohli zemědělci pěstovat rostliny během chladných období. Avšak díky technologickému pokroku je výsadba stále možná i v nejchladnějším ročním období. Rostliny, které rostou v teplém a vlhkém počasí, mohou zůstat šťastné i v zimě, pokud jsou pěstovány v hobby skleníku.

Hobbypolytunnel vám umožní poskytnout domov rostlinám, kde můžete vytvořit prostředí vyhovující jejich jedinečným potřebám. Kromě toho také udržuje vaše rostliny v bezpečí před škodlivým hmyzem a zvířaty, které by mohly způsobit značné škody na vašem zahradnickém úsilí. A konečně, hobbypolytunnelcan také slouží jako ochranná bariéra proti drsným povětrnostním podmínkám, jako jsou nadměrné deště, silný vítr, vánice, krupobití a sníh.

Závěrečné úvahy o tom, jak připravit banánovníky na zimu

Stejně jako každá jiná rostlina i banány potřebují během zimy zvláštní péči, aby mohly žít. Nyní, když víte, jak připravit banánovníky na zimu, zvažte jejich pěstování ve vašem vlastním hobbypolytunnelandu a vyzkoušejte výhody zahradního zahradnictví.