Jak vloupat do nové matrace? 4 nejlepší způsoby

Pro ty, kteří chtějí vědět, jak vloupat do nové matrace, máme čtyři tipy, o které se můžete podělit! Pokud jste obeznámeni s matracemi z paměťové pěny, jako je Zinus, pak víte, že až po určité době dosáhne své správné podoby. Totéž platí pro většinu postelí, které mnozí nazývají vloupáním.

Budeme diskutovat o podstatě tohoto období a o tom, co můžete udělat pro jeho urychlení. Vždy však zkontrolujte doporučení od výrobce, pokud existují konkrétní pokyny. Takže bez dalších okolků je tu nejlepší způsob, jak proniknout do nové matrace.

Jak se vloupat do nové matrace doma

Připravte základnu

Než cokoli jiného, ​​novou matraci správně rozlomíte, pouze pokud zajistíte nejlepší podporu. To znamená najít ideální základ nebo rám pro konkrétní produkt, který máte. Například základna na platformě je nejlepší, pokud spíte na posteli z paměťové pěny, zatímco taštičková pružina je ideální pro novou pružinovou matraci.

Proč při vloupání do nové matrace záleží na dobrém základu? Při používání postele a následujících třech krocích vám pevná základna pomůže zatlačit postel zpět a zajistí stejné použití. Vaše nová matrace bude zcela rozbitá, protože nesoustředíte tlak na jednu oblast.

Dejte tomu čas

Jakmile máte ideální nový základ matrace, vyjměte novou matraci z krabice a nechte ji expandovat a vyvětrat. Některé materiály mohou mít zápach, který je způsoben dlouhodobým zabalením do plastu, takže osvěžení pomůže také dýchání postele. Jak dlouho necháte novou matraci?

Poté, co jste ji rozvinuli a nechali ji ležet naplocho na povrchu, můžete zkontrolovat doporučení výrobce, aby se nová matrace dokončila. Některé se mohou pochlubit dvěma hodinami, ale jiné postele vyžadují jeden až dva dny, než se plně rozvinou. Nemusíte s tím nic dělat; nechte to na dosažení svých skutečných rozměrů.

Použijte jej

Věděli jste, že samotné použití nové matrace urychluje období vloupání? Některé materiály, jako je paměťová pěna, se rychleji rozpínají s tělesným teplem a jiné nové materiály matrací při jejich používání ztratí tuhost. Nemusíte spát na své nové matraci, protože se může stále cítit příliš pevná, ale rolování nebo chůze po ní pomůže uvolnit její strukturu.

Na novou matraci si můžete občas sednout, a když se blíží konec doby vloupání, můžete na ní také spát. Může se vám zdát nepříjemné přizpůsobit se vaší nové matraci, ale čím více ji budete používat, tím rychleji se budete cítit pohodlně.

Zahřejte místnost

Chladné podmínky přispívají k tuhým nebo pevným novým matracím, jako je paměťová pěna. Proto jej můžete umístit někam na teplo, aby se urychlil proces vloupání. Jakmile materiál změkne, měl by cítit více konturování těla.

Budou nové matrace časem měkčí?

Všechny nové matrace mají dobu vloupání, aby se materiál uvolnil a vytvořil měkčí a pohodlnější pocit. Můžete očekávat, že vaše nová matrace změkne kdekoli od 30 do 90 dnů, ale vždy můžete zkontrolovat štítek, pokud překročil očekávané období. Pamatujte, že každá nová matrace se liší materiálem, proto pečlivě zkontrolujte, než požádáte o výměnu nebo vrácení.

Jarní vs paměťová pěna vs latex

Jarní nové matrace obvykle potřebují 30 dní na dokončení období vloupání, ale některé mohou trvat kratší dobu. Koneckonců, některé z nich jsou na začátek už měkké polštáře. A co pěnové nové matrace?

Zjemnění postele z paměťové pěny může trvat až 60 dní. Tato pěna používá několik vrstev a výsledná vysoká hustota ji činí pevnější. Na druhou stranu latexová pěna změkne již za dva dny nebo dva týdny.

Je možné rozbít novou matraci?

Pokud novou matraci nepodepřete nahoře a dole, může se poškodit. To znamená, že nepoužíváte novou matraci, což je užitečné při rozložení tlaku po celé posteli. Mít tuto další vrstvu nahoře také sníží opotřebení samotné nové matrace, ale ujistěte se, že znovu používáte potahy a prostěradla.

Spodní část také záleží, jak již bylo zmíněno dříve, když diskutujeme o vloupání do vaší nové matrace. Je možné deformovat postel rychleji, pokud je její rám nebo základ nízká kvalita. To vede k prověšení, promáčknutí a dokonce k hrudkám na vaší nové matraci.

Dalším častým důvodem, proč se nová matrace může zlomit, je, pokud na ni někdo skočil. Pamatujte, že vaše postel nevyhovuje nárazům skoků, takže nebuďte překvapeni, pokud se náhle poškodí. A nakonec novou matraci vždy pravidelně čistěte, abyste zabránili roztočům nebo plísním.

Závěr

Vloupání a vloupání jsou dvě oddělené věci, pokud jde o postele. Jak vloupat do nové matrace? To zahrnuje zajištění dobrého základu, rolování a sezení na nové matraci, vytápění místnosti a to, aby vaše nová matrace dýchala.

Každá nová matrace má určité období vloupání, a proto si zvyknutí na novou postel nějakou dobu trvá. Může se to cítit pevnější než to, co je pohodlné, ale tyto čtyři postupy by měly uvolnit materiály. Můžete také zkontrolovat, který nový typ matrace se rozbije nejrychleji.