Jak přezimovat Sloní uši Průvodce krok za krokem

Potřebujete jen tři kroky, abyste věděli, jak přezimovat sloní uši, a v tomto okamžiku už možná máte ponětí o tajemství úspěchu. Zima nemusí být pro zahradníky pomocí skleníku stresujícím obdobím. Stejně jako u letniček můžete své sloní uši udržet v bezpečí tím, že je dobře připravíte a uložíte do skleníku.

Rostlinám ze sloních uší nebo divokému taro se daří dobře na plném slunci, takže můžete předpokládat, že nejsou mrazuvzdorné. Nakonec je můžete považovat za tropické rostliny, které mohou čelit problémům při teplotách pod 50 ° F. Ale než pustíte tyto poutavé rostliny, pokud vaše oblast zažije zimu, můžete se níže naučit, jak úspěšně přezimovat sloní uši a mít je rok co rok.

Jak přezimovat sloní uši nejjednodušší cestou

Krok # 1. Kopání

Podle Iowské státní univerzity je nejlepší čas vykopat rostliny sloních klasů po prvním mrazu na podzim. Za zmínku stojí také to, že můžete najít zdroje, které používají výrazy sloní ušní žárovky a sloní ušní hlízy zaměnitelně, ale ten druhý je správný termín. Jak již bylo řečeno, prvním krokem k přezimování těchto rostlin je vykopání „cibulovin“ z půdy.

Bezpečným způsobem, jak kopat žárovku, je začít stopu od základny. Je zásadní pečlivě vykopat žárovky, protože nejčastějším problémem je hniloba v zimě. Důvodem je poškození žárovky, proto při kopání a zvedání rostliny a cibule cvičte jemnost a pečlivost.

Krok # 2. Čištění

Jakmile máte žárovky, chcete odříznout listy a vyčistit je, abyste odstranili nečistoty. Nemusíte je však drhnout a usilovat o to, abyste měli úplně čistou žárovku. Můžete je jen jemně opláchnout a sušit někde v teple po dobu jednoho až dvou týdnů.

Krok # 3. Sušení a skladování

Jak již bylo zmíněno dříve, chcete žárovky sušit jeden až dva týdny po jejich vyčištění. Měl by stačit teplý a tmavý prostor, ale zajistěte, aby místo nebylo horké a stále zajišťovalo dobrou cirkulaci vzduchu. Po týdnu nebo dvou umístěte žárovky do rašeliníku a uložte je do skleníku.

Skleníkové úložiště

Žárovky můžete také zakopat do dřevěných hoblin, ale proč skleník? Výhodou použití apolytunnel pro skladování nebo přezimování sloních uší je to, že můžete zajistit, aby je struktura chránila před vnějšími faktory, ať už jde o klima, škůdce nebo zvířata. Ideální skladovací místo by mělo zůstat mezi 70 až 75 ° F a ve skleníku se snadno udržuje.

Oblast, která je chladná a suchá, by měla udržovat vaše sloní uši dobře přes zimu. Nejlepší by však vždy bylo zkontrolovat, zda některé hnijí nebo zda nejsou přítomni škůdci. Tímto způsobem můžete okamžitě odstranit hnijící žárovku nebo použít insekticid a zbývající žárovky uložit.

Domácí úložiště

Pokud nemáte skleník, někteří zahradníci také přezimují své sloní uši uvnitř domu. To je možné, pokud je místo světlé a vlhké a zacházíte s ním jako s pokojovou rostlinou, což znamená, že udržujete vlhkost půdy. Poté, co na jaře pomine nebezpečí mrazu, můžete své sloní uši znovu nasadit ven.

Jak zasadit sloní uši

Správné vysazování sloních uší je také zásadní, abyste si tyto rostliny každý rok užívali. Jak již bylo zmíněno dříve, můžete tak učinit na jaře poté, co pomine nebezpečí mrazu. Můžete také začít s polytunnelem čtyři týdny před průměrným datem posledního mrazu, pokud chcete rané květy.

Obecně chcete, aby u těchto tropických rostlin byla půda kolem 65 ° F. Žárovky můžete zasazovat do hloubky 5 palců, a to podle vzdálenosti od 18 palců do 3 stop od sebe, v závislosti na vaší odrůdě. Ujistěte se, že špičatý konec směřuje nahoru, zakryjte půdou a udržujte půdní vlhkost.

Pravidelné zalévání a mulčování by mělo pomoci udržet půdu vlhkou, což je ideální pro vývoj sloních uší. Jsou také těžkými krmítky a můžete hnojit každé tři týdny. Kvůli údržbě můžete během vegetačního období odstranit odumřelé listy.

Závěr

Divoké taro nebo sloní uši jsou jednou z nejvíce poutavých rostlin, které můžete do zahrady přidat. Ale protože jsou to v přírodě tropické rostliny, musíte se naučit, jak přezimovat sloní uši, abyste si je každý rok užívali. Dobrou zprávou je, že je to stejně snadné jako kopání hlíz, jejich čištění a sušení a skladování na chladném a suchém místě až do opětovného vysazení na jaře po mrazu.

Důraz je kladen na pečlivé vykopávání hlíz, protože poškozené rostliny uší slonů jsou v zimě náchylné k hnilobě. Také byste je měli týden a dva vyčistit a vysušit, než je zakopete do rašeliny nebo dřevěných hoblin. Nakonec se můžete rozhodnout, že je uložíte do polytunnelor u vás doma.

Krása používání apolytunnelis je, že víte, že hlízy budou nevděčné a můžete pro ně snadno udržovat teploty. Stále je však nutná péče o rychlé řešení potenciálních problémů, jako je hniloba a škůdci, a zabránění jejich šíření.