Lékařské účinky kořene zázvoru pro vaši pohodu

Zázvor je silná přísada. Lékařské účinky kořene zázvoru patří k nejlukrativnějším kdekoli na světě. Jeho přínosy pro zdraví jsou založeny na jeho jmenovce – „zázračné koření“ – s jeho použitím v kuchyni a pro jeho zdraví, léčbu nevolnosti, zmírnění svalových křečí a další.

Pokud se ptáte na lékařské účinky kořene zázvoru, pak jej lze uvést jako ideální lék na ranní nevolnost, bolesti svalů, osteoartrózu, poruchy trávení a problémy s hladinou cukru v krvi.

Obsahuje gingerol, silnou sloučeninu, která přispívá k léčbě zažívacích potíží, snižuje menstruační bolesti a bojuje proti virovým infekcím, jako je COVID-19.

Před asi čtyřmi stoletími kniha „Rodale’s Encyclopedia Of Herbs“ nechala řecké pekaře obracet perníky z této rostliny, ze zázvoru dováženého z východní části světa. V 16. století již Španělé pěstovali zázvor, než je kolonizátoři přivedli k Novému slovu.

Několik let před první světovou válkou dovážela Velká Británie již více než pět milionů liber kořene zázvoru. Původ zázvoru je nejistý, ale říká se, že pochází z jižních oblastí Číny a zejména z jižní Asie, Indie. V historii nastal okamžik, kdy byla plodina zavedena do státu Florida.

Osvědčené lékařské účinky kořene zázvoru

Již několik tisíciletí naturopatičtí léčitelé a odborníci z Arábie, Indie a většiny částí Asie používají zázvor jako přísadu do kuchyně a vyrábějí zdravou stravu. Navíc nabízí také zdravotní výhody. Jednou ze základních částí plodiny je kořen zázvoru.

Zázvor, jako kořenová plodina, se ocitne v rodině kardamomu a kurkumy, která se účinně využívá k úlevě od zvracení a nevolnosti způsobené horečkou a kinetózou během cestování.

Spice Trade dokonce rozšířil způsob exportu a importu zázvoru po celém světě. V 17. letech byl dokonce lékař, který napsal: „Zázvor dělá dobře pro špatný žaludek.“ Pro tohoto lékaře z 19. století, Roberta Thorntona, dva nebo tři šálky zázvoru na snídani ulevují tělu z dyspepsie způsobené pitím tvrdého alkoholu.

1. Zázvor je ideální pro ranní nemoci

Jedním z nejlepších lékařských účinků kořene zázvoru je léčba ranní nemoci. Kořenová plodina se osvědčila v boji proti nevolnosti. Studie například odhalily, že předepisování zázvoru pro nevolnost a zvracení je osvědčené a testované jako účinné. Jedno z jeho použití pro tělo je hned po operaci.

2. Ginger obsahuje Gingerol, silnou složku zdraví

Tradiční i alternativní medicína má zázvor pro svou schopnost zlepšovat trávení, bojovat proti nevolnosti a pomáhat pacientovi při nachlazení a chřipce. Může být použit jako čerstvý, sušený nebo práškový džus a může být také přidán do kosmetiky a zpracovaných potravin. Je také běžnou složkou různých receptů.

Jedinečná vůně a chuť této kořenové plodiny vychází z jejích olejů a jedním z nich je gingerol. Gingerol, nabízený jako bioaktivní sloučenina charakteristická pro zázvorové plodiny, poskytuje antioxidační výhody a protizánětlivé výhody pro pohodu.

3. Zázvor snižuje bolesti svalů a svalové napětí.

Bylo zjištěno, že kořen zázvoru se osvědčil proti bolesti svalů, ke kterým dochází po cvičení nebo tvrdém tréninku. Užívání dvou gramů zázvoru denně po dobu 11 dnů může snížit bolest svalů u pacientů provádějících cvičení v loktích.

I když nenabízí okamžité účinky na tyto stavy, mají protizánětlivé vlastnosti, které by mohly snížit bolest svalů.

4. Pomáhá při léčbě artrózy

Osteoartróza je zdravotní stav v geriatrii, ale může zasáhnout téměř kohokoli v daném okamžiku. Zahrnuje oslabení kloubů těla, což vede k známkám jako ztuhlost a bolest.

Užívání výtažků ze zázvoru může minimalizovat bolest a může doplnit aktuální léky, které užíváte. Kombinace zázvoru se sezamovým olejem a skořicí může při místním použití snížit stres související s osteoartrózou.

5. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a zlepšovat zdraví srdce

Nelze vyloučit antidiabetické kapacity zázvoru. Přidání zázvoru do vaší každodenní stravy zajistí pravidelnou hladinu cukru v krvi a sníží riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Srdeční infarkt je jednou z hlavních příčin úmrtí mezi jednotlivci.

6. Kořenová plodina může pomoci léčit chronické zažívací potíže

Potraviny nelze zastavit, pokud si chtějí dopřát jídlo, ale na konci cesty může dojít k chronickému trávení. Je to bolestivé a může to být nepříjemné v horní části oblasti žaludku.

Zázvorové protizánětlivé vlastnosti pro trávení patří k nejzajímavějším zdravotním přínosům, které má. Zlepšuje trávení a předchází dyspepsii a zažívacím potížím.

7. Kořenová plodina může snížit menstruační bolest

Při bylinném hojení může menstruační bolest pohltit ženskou rovnováhu. Zázvor je nejlepší způsob, jak jít, protože má vlastnosti pro zmírnění bolesti, stejně účinný jako populární léky proti bolesti, jako je ibuprofen a kyselina mefenamová.

8. Zázvor může pomoci v boji proti infekcím, včetně COVID-19

Chemický gingerol nalezený v kořenové plodině poskytuje lékařské účinky v boji proti infekcím. Extrakt z kořene může zabránit růstu bakterií spojených se zánětlivými chorobami a viry, včetně koronaviru.

Použití zázvoru, vedlejší účinky, interakce a varování

Weby se zdravotními informacemi, jako je WebMD, sdílejí poznatky o plodinách, jako je zázvor, s přihlédnutím k jejich mnoha použitím, některým vedlejším účinkům, doporučeným interakcím a varováním.

<
 • Zvracení a nevolnost. Výzkum naznačuje, že užívání zázvoru každý den nebo 30 minut před zahájením antiretrovirové léčby virového onemocnění snižuje riziko zvracení a nevolnosti.
 • Osteoartróza. O této výhodě jste se dozvěděli dříve, ale orální příjem výtažků z kořene zázvoru bude skvělým lékem proti bolesti pro ty, kteří trpí bolestmi z osteoartrózy, a umožní vám posunout se vpřed ve vašich každodenních činnostech.
 • Menstruační křeče u žen. Studie ukazují, že práškové výtažky ze zázvoru snižují bolest u žen a dospívajících trpících bolestivými cykly. Zázvor pro ženy výrazně sníží jejich bolest a funguje nejlépe s léky a jinými léky proti bolesti.
 • Ranní nevolnost. Je také známo, že zázvor užívaný orálně snižuje zvracení a nevolnost u těhotných jedinců. Může to však fungovat trochu pomaleji, protože je to přirozený proces. Než to uděláte pro ranní nevolnost, nezapomeňte se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

 • Nechápejte nás špatně, zázvor je bezpečný, ale vzhledem k různým zdravotním podmínkám, které mohou mít různí jedinci, jsou vedlejší účinky přítomny. Některé z nich jsou pálení žáhy, průjem a bolest žaludku. Existují ženy, které také ve své stravě hlásily menstruační krvácení se zázvorem.
 • Mezi vedlejší účinky péče o pokožku patří podráždění pokožky.
 • Těhotné ženy mohou při užívání zázvoru v rámci svého režimu věnovat zvýšenou pozornost. Jedním z nich je ovlivňování pohlavních hormonů, čímž se zvyšuje riziko pro novorozence. Je důležité si promluvit se svým lékařem, než se pohnete kupředu. Zajistěte rovnováhu mezi přínosy a riziky.
 • Kojící ženy by prozatím mohly znovu zvážit odložení zázvoru.
 • U pacientů, kteří užívají zázvor k léčbě krvácivých onemocnění, by to mohlo riziko ještě zvýšit.
 • Doporučuje se zázvor pro diabetiky, ale lidé možná budou muset upravit své léky.
 • Zázvor ve vysokých dávkách může zhoršit některá kardiovaskulární zdravotní onemocnění.

Interakce a varování

Existují případy, kdy lidé chtějí kombinovat zázvor s jinými sloučeninami. I když je to obecně bezpečné, vezměte na vědomí tato varování:

 • Zázvor s léky k léčbě srážení krve
 • Používání fenprokumonu
 • Ginger a Coumadin
 • Kořen užívaný spolu s léky na cukrovku
 • Léky pro osoby s diagnostikovaným krevním tlakem

Nikdy neznáte negativní účinky kombinace zázvoru s žádným z výše uvedených. Například užíváte léky na cukrovku, zatímco lékař není poblíž, můžete se zatím držet dál od formulace kořene zázvoru.

Další lékařské účinky: Dietní tipy s kořenem zázvoru

Kořenová plodina je nabitá vitamíny a minerály pro výživu. Jedná se o jeden z lékařských účinků kořene zázvoru, pokud se používá v kuchyni. V dalších částech příspěvku se dozvíte více o jeho použití při vaření. Ale prozatím postupujte podle těchto stravovacích pokynů, abyste byli zdravější.

Začněte den teplým šálkem čajového zázvoru a můžete přidat mléko. Je také skvělý nápad zjistit, zda bude cukr doporučen pro zdraví. Nejexotičtějšími doplňky jsou podle všeho kardamom a skořice. U kari a dušeného masa bude nejlépe fungovat zázvorová pasta.

Polévky se zázvorem nebo horké vývary s kořenem zázvoru uklidňují úlevu od horečky. Koření, které můžete přidat do polévky, je česnek, černý pepř a vývar. Recept na mrkvovo-zázvorovou polévku je také perfektní volbou.

Sušený zázvorový prášek lze vyrobit smícháním lžíce převařené vody se zázvorem a nejlépe jej konzumovat každé ráno. Z zázvoru můžete také udělat detoxikační nápoje, ovocné džusy a další.

Pití zázvorové vody

Citronovou vodu velmi dobře znáte a pití zázvorové vody dělá kouzlo pro vaše zdraví. Jak jste se dozvěděli, zázvor je dokonalým bylinným léčivem pro lepší kardiovaskulární zdraví a zlepšení funkcí srdce.

Zázvorová voda je recept, který můžete udělat s touto prospěšnou kořenovou plodinou. Díky zázvorové vodě získá vaše tělo potřebnou hydrataci. Můžete dokonce sbírat vodu ve svém tréninkovém stavítku a přinést si ji do posilovny.

Výhody zázvorové vody jsou důležité, protože hydratace může podporovat různé aspekty vašeho zdraví. Pití adekvátních sklenic vody každý den udělá víc, než si dokážete představit. Začněte každé ráno vodou naplněnou zázvorem a sledujte změny na svém zdraví.

zázvorové kulinářské použití

Nejprve uvádíme základní tipy pro přípravu zázvoru, abyste si mohli užít léčebné účinky kořene zázvoru.

 • Špičkou čajové lžičky seškrábněte kůži, bylo by to lepší než kuchyňský nůž, protože chcete odstranit jen kůži, a ne zázvorové maso.
 • K odstranění kousků kůže, které s čajovou lžičkou nebude možné, můžete použít pouze malý nůž.
 • Uspořádejte a nakrájejte zázvor odstraněním stran, čímž získáte úhledný blok.
 • Nyní můžete zázvor rozkrojit na jemné kousky, ideální k přidání do čajového nápoje.
 • Chcete-li vytvořit „jullienne“, oblíbený styl vaření, naskládejte asi pět úhledných plátků zázvoru a nakrájejte je na kousky o velikosti zápalek.
 • Můžete se také připravit na strouhání zázvoru ve formě pasty bez vláken na povrchu.

Mezi nejlepší recepty na zázvor patří: Limetka & amp; zázvorový mrholení dort, zázvorově sladké tofu s pak choi, mrkev Zesty & amp; zázvorový bochník, zázvorové flapjacky, zázvorové kuře, zázvorové pivo Cheat’s, čínské dušené hovězí maso se zázvorem, čokoláda & amp; čtverce zázvorové ledničky a ještě mnohem více.

Pěstování zázvoru ve sklenících

Nejpřirozenější způsob pěstování zázvoru je na farmě. Ale bez zdrojů nebo pokud žijete v hlavních městech, máte možnost postavit skleníky. Pěstování zázvoru ve sklenících k realizaci lékařských účinků kořene zázvoru je snadné.

Bylo řečeno, že pěstování a pěstování zázvoru je srovnatelné s dobrou péčí o brambory. Ideální řez je u čtyřpalcových kousků, což zajišťuje, že každý z těchto kousků má alespoň „oko“ nebo uzel. Koncem března jsou kořeny zázvoru hustě zasazeny do upravené půdní směsi zvané „bedny pro školky“.

Ty jsou umístěny v klíčících komorách ve sklenících udržovaných na 80 stupňů Fahrenheita. Od tohoto okamžiku se přidává teplo, ale na jaře a v létě může zdroj tepla pocházet ze Slunce.

Zázvor by měl být pečlivě spravován. Jakmile se začnou objevovat zázvorové výhonky, nezapomeňte je denně namočit. Hnojení každý druhý týden je zásadní. Stejně jako brambory, zázvor reaguje na procesy hojení.

O webu Krostrade.com

Krostrade.com je společnost, která nabízí nábytek, stany, terénní materiály a další zdroje, které potřebujete pro zdraví, výsadbu a zdravotní péči. Právě teď se Krostrade brzy otevírá na větší trhy po celém světě. Můžete procházet webové stránky s jejich nabídkami a nejnovějšími zprávami.

Chcete začít s vlastním zázvorovým skleníkem ještě dnes a získat lékařské účinky kořene zázvoru? Kontaktujte nás a pokračujte ve čtení našich webových stránek, kde získáte další informace.