Jak přesazovat slunečnice

Nejste jediný, kdo přemýšlí, jak přesadit slunečnice. Jejich velké žluté květy nezanechávají žádný typ krajiny příjemnou letní atmosférou.

Slunečnice jsou tak neodolatelné, dokonce i ptáci se hrnou k dospělým, aby hodovali na semenech. Z tohoto důvodu můžete v některých částech pozemku zasadit slunečnice, abyste přilákali opylovače, které zahrnují ptáky, včely, motýly, můry, brouky.

Pravděpodobně jste si vědomi, že slunečnice jsou hodně podobné jiným druhům květin – je možné je pěstovat uvnitř i venku! Chcete-li získat náskok ve vegetačním období, můžete se rozhodnout spustit slunečnice uvnitř svého polopropolytunnelandu a přesunout je venku, když je jaro v plném květu. Nezapomeňte, že klíčem k včasné transplantaci slunečnic je učinit je, když jsou ještě malé.

Spouštění slunečnicových semen

Plánujete spustit slunečnice v interiéru? Nezapomeňte zasadit jejich semena do podávacího zásobníku, který má oddělené oddíly. Pomocí zalévací směsi naplňte podnos a ujistěte se, že každé semeno je zasazeno 1/2 palce zalévací směsi zakrývající její horní část.

Pamatujte, že půda musí být napojena, dokud není vlhká. V ideálním případě by půda v tácku měla zůstat vlhká a její teplota by měla být udržována někde mezi 65˚ až 75˚. Za týden můžete očekávat, že nad půdou vyroste něco zeleného.

Přesazování sazenic

Pokud máte v úmyslu přesadit sazenice slunečnice, ujistěte se, že je přemístíte na místo ve vaší zahradní krajině, kde mohou získat alespoň 6 hodin slunečního světla denně. Když vykopáváte díru pro každou ze svých sazenic slunečnice ze zásobníku na sazenice, zajistěte mezi nimi řádný rozestup.

Chcete-li dát vašim slunečnicím dostatek prostoru na to, aby dorostly do plné velikosti, je ideální dodržet vzdálenost asi 1 stopy mezi otvory. Jakmile tak učiníte, můžete přesadit nejsilnější sazenice ze zásobníku na sazenice, abyste získali silnou úrodu slunečnice.

Přesazování slunečnic

Jakmile sazenice slunečnice dorostou do výšky asi 5 palců, můžete je začít přesazovat. Určitě si vyberte den, kdy je venkovní počasí příznivé pro přesazení. Je důležité si uvědomit, že slunečnice by neměly být přesazovány venku, pokud si nejste jisti, že noční mráz pro sezónu již uplynul.

Mějte na paměti, že nikdy není dobrý nápad nechat slunečnice růst vyšší než jen pár centimetrů, než se rozhodnete je přesadit. Pokud to uděláte, způsobí to jen oslabení struktury rostliny. Z tohoto důvodu se snažte vyhnout se výsadbě slunečnice až do pozdního jara, kdy vaše slunečnice dosáhnou správné výšky.

Péče o transplantace slunečnice

Jakmile přesadíte své slunečnice venku, musíte svým rostlinám poskytnout potřebnou péči. Naštěstí nevyžadují příliš mnoho rozmazlování. Je však důležité mít alespoň pár hlavních ingrediencí, abyste se ujistili, že vaše slunečnicová plodina bude mít vše, co potřebujete, aby se vám dobře dařilo po celou letní sezónu.

Jen se ujistěte, že vaše slunečnice dostávají plné slunce po dobu nejméně 6 hodin denně. Je však lepší, když je dokážete vystavit více hodin slunečního záření.

Dokud dostanou dostatek vody, nemusíte jim poskytovat další péči. Pokud je většinou suché počasí, musíte slunečnice zalévat alespoň jednou týdně. Pokud si všimnete, že květiny začínají vykazovat známky vadnutí, nezapomeňte zvýšit svůj plán zavlažování.

Uvažujete o pěstování svých rostlin ve skleníku Semi Pro?

Jedním z nejlepších rozhodnutí, která můžete udělat pro své rostliny a sami pro sebe, je pěstovat je v částečně pro skleníku. Polytunnelgardening nabízí spoustu výhod a zde jsou některé z nich:

Chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Snad jednou z nejlepších věcí na pěstování rostlin uvnitř polopropolytunnelů je skutečnost, že nebudete muset provádět nouzové přípravy v případě bouře, vánice, sněhu nebo jiných drsných povětrnostních podmínek. Semi propolytunnel poskytuje vrstvu ochrany, která dokáže udržet vaše rostliny v bezpečí bez ohledu na venkovní počasí.

Udržuje ničivé brouky a zvířata na uzdě

Tradiční venkovní zahradníci se musí vypořádat s neustálou hrozbou škůdců a škůdců. Pokud se vám však podařilo zřídit poloprofesionální skleník, můžete si být jisti, že vaše rostliny nebudou muset bojovat s ničivým hmyzem a zvířaty, které jen promrhají veškeré vaše zahradnické úsilí. Uzavřená struktura slouží jako odrazující prostředek, který udržuje tyto tvory na uzdě.

Umožňuje vám manipulovat s podmínkami růstu vašich rostlin

S částečně pro skleníkem budete moci ovládat vnitřní prostředí uzavřeného prostoru. To znamená, že budete schopni snadno manipulovat s úrovněmi teploty a vlhkosti, abyste svým rostlinám poskytli podmínky růstu, které by nejlépe vyhovovaly jejich potřebám.

Všechno to začíná vědomím, jak přesazovat slunečnice

Když už víte, jak přesadit slunečnice, dalším logickým krokem by bylo nastartovat semínka ve vašem poloprofesionálním skleníku!