Jak aplikovat křemelinu na pokojové rostliny pomocí 2 DE aplikačních metod

Zajímá vás, proč se důrazně doporučuje naučit se nanášet křemelinu na pokojové rostliny? Křemelina, nebo také běžně známá jako DE, je druh netoxického odpuzovače hmyzu pro rostliny, které zahradníci používají již dlouhou dobu. I když se říká, že je netoxický, pěstitelé rostlin by se při používání tohoto typu insekticidu neměli nechat na pozoru a měli by postupovat opatrně.

DE přichází ve formě prášku a pracuje tak, že rozřezává hmyz, který prochází ošetřenými rostlinami. Ostré mikroskopické hrany látky poranily hmyz a jak tekutina uniká z těl brouků, mohlo by to vést k dehydrataci, což je nakonec zabije. Díky této schopnosti ji mnoho zahradníků – začátečníků i odborníků – používá ve svých rostlinách dodnes.

Z čeho je křemelina vyrobena?

Křemelina (DE) je vyrobena z fosilizovaných exoskeletonů rozsivek – mikroskopického vodního organismu. Jejich exoskeletony jsou vyrobeny z oxidu křemičitého a jsou přirozeně se vyskytující složkou zemské kůry. Tyto křemičité sedimenty mají velmi ostré hrany (jako rozbité sklo) a mají schopnost škůdce řezat.

2 metody využití křemeliny na pokojových rostlinách

Křemelina zabíjí širokou škálu rostlinných hmyzu a hmyzu včetně mšic, mnohonožek, slimáků, mravenců, stonožek a hmyzu. Pokud zjistíte, že na vašich pokojových rostlinách zažíváte tyto typy napadení, okamžitě to ošetřete. Tady jsou 3 způsoby, jak můžete léčit napadení hmyzem ve svých pokojových rostlinách pomocí křemeliny.

Metoda č. 1. Aplikace prachu

Jedním z nejjednodušších způsobů aplikace křemeliny na pokojové rostliny je práškování. Pomocí aplikátoru prachu schváleného pro takové použití rozetřete svůj DE prášek na postiženou pokojovou rostlinu. Při aplikaci DE pomocí poprašování je třeba pamatovat na to, že si musíte nechat masky, aby prášek nepronikl nosem a mohl by způsobit podráždění nebo dušnost.

Nejvhodnějším obdobím pro poprášení DE do vašich rostlin je po slabém dešti nebo brzy ráno, kdy jsou čerstvé rosy. Vlhkost pomůže prachu usadit se a lépe se držet na povrchu rostliny. Je také důležité udržovat děti a domácí mazlíčky mimo ošetřovanou oblast, dokud se neusadí prach, který je ochrání před nebezpečím, že přijdou do styku s DE práškem.

Metoda č. 2. Mokrá aplikace

Dalším způsobem, jak aplikovat DE, je aplikace za mokra. To je obzvláště užitečné pro pokojové rostliny, kde tak často nedostávají vodu z deště nebo když nejsou ranní rosy a vy musíte svou rostlinu co nejdříve ošetřit. U metody mokré aplikace musíte pouze rozmíchat čtyři polévkové lžíce DE v 1 galonu vody a nanést několik vrstev na horní nebo spodní stranu rostlin, kde se běžně vyskytují napadení škůdci nebo hmyzem.

Nevýhodou této metody je, že když byl DE smíchán s vodou, je méně efektivní. Pokud však používáte tuto metodu aplikace DE ve vašich pokojových rostlinách, možná budete muset směs několikrát znovu aplikovat na své rostliny, abyste urychlili hubení hmyzu nebo škůdců.

Je důležité si pamatovat při použití DE

Stojí za zmínku, že DE může zabít všechny druhy rostlinného hmyzu nebo brouků – včetně těch prospěšných. Proto se při řešení nežádoucích škůdců a napadení hmyzem doporučuje ošetřenou rostlinu přikrýt pytlovinou nebo plastovou fólií, aby nedošlo k zabití prospěšných brouků. Po jednom nebo dvou dnech můžete krytinu odstranit a zalévat rostlinu, aby zůstala zbývající křemelina mimo povrchy rostliny.

Výhody skleníků pro rostliny

Pokud jste vášnivým fanouškem pěstování rostlin, možná jste narazili na spoustu lidí, kteří vám říkají, že byste měli použít apolytunneland, a možná budete chtít zvážit jejich rady. Skleníky nabízejí rostlinám mnoho výhod. Tady jsou některé z nich:

Výhoda č. 1. Hubení škůdců

Jednou z nejlepších výhod, které skleníky poskytují, je ochrana a prevence škůdců. Mšice, červi, housenky, slimáci a další nežádoucí škůdci, kteří jsou uzavřenou strukturou, nebudou moci napadnout a sníst vaše rostliny. To snižuje vaši potřebu používat pesticidy, jako je křemelina, k odvrácení hmyzu a škůdců.

Výhoda č. 2. Více možností rostlin

Přemýšlíte o výsadbě rostliny s teplým počasím v chladném ročním období? Můžete to udělat se skleníkem. Apolytunnelis je vlhčí a teplejší než venku, což z něj dělá ideální místo pro pěstování teplé zeleniny a ovoce, jako jsou sladké brambory, cukety, feferonky, citrony, zimní squash, guavas a další.

Výhoda č. 3. Ochrana proti počasí

Kromě škůdců chrání skleníky také před nepříznivým počasím, jako je silný vítr nebo silné deště. Struktura polymeru poskytuje dostatečnou ochranu proti větru nebo extrémním změnám teploty v zimě nebo v létě. Díky tomu můžete zachovat celistvost vaší rostliny a zajistit, aby přežila těžké období.

Naučit se, jak aplikovat křemelinu na pokojové rostliny

V určitém okamžiku vaší zahradní cesty nakonec zažijete škůdce a napadení hmyzem, které ohrozí zdraví a integritu vašich rostlin. Pokud se s tímto problémem setkáte na svých pokojových rostlinách, naučení se aplikace křemeliny na pokojové rostliny způsobí rozdíl mezi smrtí rostlin a přežitím. Nyní, když máte představu, jak to udělat, můžete okamžitě vyřešit jakýkoli problém s hmyzem a zajistit, aby vaše rostlina žila dlouhý a produktivní život.