Jak Polytunnel pomáhá při pěstování rostlin

Jak polytunnel pomáhá při pěstování rostlin, je velmi zásadní otázka, na kterou je třeba odpovědět. Apolytunnel zlepší vaše plodiny a nabídne vám „farmu“ na jednom místě, kde můžete získat ovoce a zeleninu.

Můžete si přizpůsobit způsob, jakým pěstujete své rostliny, když máte s sebou tunel. Mezi výhody a výhody patří poskytování delšího vegetačního období, zahradničení za každého počasí, pěstování různých rostlin, ochrana před predátory, vytváření ideálního prostředí, jaké se nikde jinde nenachází, ochrana rostlin před změnami počasí a další.

Rozhodnutí pěstovat ve sklenících je také velmi udržitelné. Zelená barva zahrnuje schopnost nabídnout vašim rostlinám čerstvější a čistší atmosféru a vytvořit z tunelů způsob, jak bojovat proti změně klimatu a globálnímu oteplování.

Proč rostou rostliny rychleji v ApolytunnelThan venku?

Skleníky jsou dárky pro zahradníky i zemědělce. Například mohou být schopni praktikovat své řemeslo přímo doma se skutečným prostředím, které mohou poskytnout venkovní plány. Je pravda, že rostliny mají tendenci růst rychleji ve sklenících než venku. Proč? Pojďme to zjistit.

Pěstování rostlin v polytunnellet zahradník-zemědělec vytváří ideální ekosystém, a tím dává prostor vhodný pro rostliny, které chtějí být ve sklenících vyživovány. Několik plodin může ve skleníku růst rychleji a efektivněji, tím spíše, pokud například chcete pěstovat rostliny, které jsou mimo sezónu.

Ve vašem skleníku jsou teploty řízeny a oxid uhličitý je mnohem vyšší ve srovnání s venkovním prostředím, které je nezbytné pro růst rostlin. Kromě toho mají tyto tunelové rostliny také nižší expozici venkovním škůdcům, přičemž atmosféra v polytunnel je velmi vlhká a je výhodná pro růst rostlin.

Tyto faktory spolupracují a umožňují těmto rostlinám ve sklenících růst rychleji. Bude to velmi proveditelné, protože základní pravidla ve sklenících se dají snadno dodržovat.

Do hry vstupují tyto faktory:

  • Teplota pro růst rostlin
  • Konzistentní osvětlení
  • Skleníková vlhkost
  • Hubení škůdců
  • Půda
  • Kultivační přístupy

Jak skleníky pomáhají životnímu prostředí?

Skleníky jsou rozhodně udržitelné pro životní prostředí. Ale jak to dělají?

Skleníky jsou energeticky účinné, ekologické a udržitelné, protože primárně využívají méně elektřiny. To znamená, že s menší uhlíkovou stopou a nižším obsahem oxidu uhličitého jsou schopny pomoci rostlinám růst bez narušení životního prostředí. Dnes v zemědělství můžete být svědky farem, které využívají zařízení škodlivé pro planetu.

Existují skleníky, které využívají geotermální nebo solární energii bez emisí spojených s používáním energie. Tyto skleníky také pomáhají životnímu prostředí s využitím zelených materiálů pro stavební účely. Patří mezi ně bambusové dřevěné podlahy, recyklované zdroje a materiály zpracované ve výrobních zařízeních.

Které rostliny rostou nejlépe ve skleníku?

V tomto okamžiku budete vědět, že existují rostliny, které by mohly dobře růst ve sklenících. Ale co to je konkrétně? Existují webové stránky, které uvádějí více než 40 z nich, ale vybrali jsme ty nejlepší na základě toho, jak rostou ve skleníku.

<

Věřte tomu nebo ne, bambus je úžasná rostlina ve skleníku. Jsou-li použity jako dekor, mohou být krásné ve vaší vizi. Když jsou ve skleníku, netrvá to dlouho, než začnou vzkvétat. Navíc také nejsou náročné na růst.

<< Ženšen

Slyšeli jste o ženšenu v asijských dramatech, zejména v Jižní Koreji, ale tato plodina může být pěstována v polytunneleven, pokud jste ve Spojených státech nebo v Kanadě. Kromě jejich léčivých vlastností jsou také skvělými plodinami k prodeji, ze kterých si můžete vydělat svůj příjem, zvláště když je nabízíte na trhu.

<;Microgreens

Kultivace těchto mikrogreenů je velmi snadná, nevyžadují čas ani prostor, když je máte na zahradě a ve skleníku. Nabízejí také podporu zdraví, kterou můžete rychle hodit v jakémkoli jídle.

<;Okurky

Tyto okurky jsou velmi prospěšné pro zdraví člověka. Jsou s vysokým obsahem živin a nízkým obsahem kalorií, což z nich dělá perfektní doplněk vašich salátů na hubnutí. Bohaté na antioxidanty, mohou také podporovat hydrataci, pomáhat při hubnutí, mohou regulovat hladinu cukru v krvi a snadno doplňovat jakoukoli stravu.

<<Špenát

Špenát je také dalším skvělým doplňkem každého skleníku, ať už doma nebo v komerčních zařízeních. Špenát obsahuje velké množství vitamínů A, C a K, stejně jako mangan, železo a hořčík.

Pokud budete mít ve své stravě tuto listovou zeleň, zajistíte to nejlepší pro zdraví očí, snížíte takzvaný oxidační stres a budete regulovat krevní tlak a další zdravotní výhody.

<;Rajčata

Populární v kečupu, rajče je kategorizováno jako červené bobule z rostliny známé jako Solanum Lycopersicum, tedy termín lykopen. Tyto druhy se často vyskytují ve Střední Americe a západní Jižní Americe. Ve Španělsku se slaví festival známý jako Tomatina Festival, který ve slavnostech využívá několik rajčat.

Swiss Chard

Listy mangoldu se vyznačují svou něhou a mají chuť podobnou špenátu a řepě. Existují jedinci, kteří mohou považovat svou chuť za trochu hořkou, ale jsou velmi zdraví. Pokud chcete ochutnat, co je sladké ve švýcarském mangoldu, možná se budete chtít podívat na jeho stonky.

Jak často potřebujete zalévat rostliny ve skleníku?

Význam zalévání rostlin je stejně důležitý jako krok při opravě vašich zařízení. Bez řádného zalévání těchto plodin nebudou růst na jejich vrcholcích. Ve skleníku se metody zavlažování mohou lišit.

Všimněte si, že závisí na typu rostliny. Například kaktusy v polytunnel mohou být napojeny až po důkladném vysušení. U orchidejí a bylin možná budete muset jen několik dní v týdnu zalévat. Obecným pravidlem je vyhnout se zalévání rostlin, dokud prvních pár centimetrů půdy nevyschne.

Jak se staráte o rostlinné rostliny?

Rostliny ve sklenících budou růst za ideálních venkovních podmínek a možná mohou být dokonce lepší, ale je odpovědností farmáře, aby je nechal pěstovat a starat se o ně správným způsobem.

Chcete-li udržovat tu nejlepší péči s těmito rostlinami, používejte sterilní a vysoce kvalitní půdu, která může ve skleníku dobře odtékat. Mějte na paměti, že se možná budete muset vyhnout těm, které zadržují příliš mnoho vody, což způsobí udušení kořenů rostliny, což ovlivní produkci.

Chcete-li získat další informace o sklenících, hackerství a pokynech, pokračujte ve čtení blogu a začněte v obchodě.