Jak pěstovat vánoční hvězdy z řízků. 3 snadné kroky

Vánoční hvězdy jsou krásné sváteční rostliny; není divu, proč mnoho zahradníků chce vědět, jak pěstovat vánoční hvězdy z řízků. Tyto rostliny obvykle nežijí dlouho, ale pokud se chystáte prodloužit jejich vegetační období, můžete věnovat náležitou péči. Nebo ještě lépe, můžete pěstovat nové rostliny tím, že se naučíte pěstovat vánoční hvězdy z řízků.

Propagace je jedním z nejlepších způsobů, jak pěstovat vánoční hvězdy. Proces zahrnuje řezání z rostliny, její umístění do půdy a dodávku vody k růstu. Existují i ​​jiné způsoby šíření rostlin, ale nejlepší způsob šíření pro vánoční hvězdy je řezání listů.

Jak pěstovat vánoční hvězdy z řízků

Řezy z listů jsou přesně tak, jak to zní – vezmete si řez z listu z rostliny. Odstraňte listovou stopku z hlavního stonku nebo rostliny a poté ji rozmnožujete. Zde je postup:

Krok č. 1: Odřízněte listovou stopku

Než odříznete stonku, je důležité přesně vědět, kde ji máte odříznout. Zastřihněte celý vodič a stopku natočením nůžek pod úhlem 45 stupňů. Každý řez by měl být nejméně čtyři palce dlouhý a měl by být převzat ze zdravé rostliny. Můžete si vzít více než jeden řez, ale dávejte pozor, abyste toho příliš nebrali, protože to může zpomalit růst rostlin nebo je dokonce zabít.

Krok 2: Připravte si svůj kontejner

Apolytunnelplanter je nejlepší nádoba na klíčení a pěstování řízků. Tento sázecí stroj je velký podnos s malými otvory, kam vkládáte listové řízky. Pro šíření vánočních hvězd můžete tyto zásobníky použít pro proces zakořenění. Jakmile jsou kořeny založeny, můžete je přesadit do jiné nádoby nebo do mini skleníku. Ujistěte se, že v pěstebním prostředí je dobré osvětlení, vlhkost, odvodnění a vlhkost.

Vezměte si květináč, přidejte půdu do podpalubí a před umístěním odřezků jej namočte vlažnou vodou, aby byla vlhká.

Krok č. 3: Zasaďte odřezky vánoční hvězdy

Jakmile jsou vaše řízky připraveny k výsadbě, dalším krokem je jejich výsadba. Ponořte každý do kořenové směsi, dokud není stonek nasycený, a opatrně je zasaďte do půdy. Postříkejte je vodou a zakryjte je průhledným plastovým krytem, ​​abyste zvýšili vlhkost.

Jak se o odřezky starat

Poté, co zasadíte své řízky, musíte se o ně postarat. Upravte úroveň vlhkosti a přemístěte je na slunné místo, kde se mohou dostatečně zahřát. Nechte vzduch cirkulovat tím, že vezmete plastový kryt skleníku.

Zabraňte vadnutí listů opětovným řezáním, ale dbejte na to, abyste příliš neřezali. Ponechte některé přímo uprostřed řezu. To podporuje růst, protože hlavní stonek a listy jsou vystaveny slunečnímu záření. Čím více světla mohou vaše řízky získat, tím rychleji rostou kořeny.

Ideální teplota vzduchu vašich řízků by měla být ráno 70 ° F a večer 60 ° F. Udržujte vlhkost co nejvyšší, protože vánoční hvězdy milují vlhkost – koneckonců, jsou to tropické rostliny! Zvyšování vlhkosti by nemělo být problémem, pokud pěstujete rostliny v mini skleníku.

Jakmile jsou kořeny založeny a řezání začíná růst, můžete své rostliny přesadit do své zahrady nebo do terária, abyste si ozdobili svůj domov. Pokud se rozhodnete je umístit do terária, můžete i nadále kontrolovat rostoucí prostředí a povzbuzovat je k lepšímu růstu a zakořenění.

Když z vašich rostlin vyrostou plné rostliny, můžete je přenést do květináče nebo do zahrady a postarat se o ně, jako byste to udělali s jinou sváteční rostlinou.

Výhody pěstování vánočních hvězd z řízků v mini skleníku

Pěstování vašich vánočních hvězd v minipolytunnel má své výhody. Vaše rostliny jsou zranitelné, když jsou malé, takže udržovat je v uzavřeném prostoru – daleko od živlů – jim umožňuje růst rychleji a zdravěji.

Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit pěstování vánočních řízků v mini skleníku:

Ochrana před škodlivými škůdci, kteří chtějí sežrat vaše rostliny

Spider roztoči, třásněnky, houby komáři, běloši a pobřežní mouchy jsou některé z hmyzu, který se živí vánočními hvězdami. Bakteriální měkká hniloba, chrasta vánoční hvězdy, padlí a plíseň botrytis jsou běžné nemoci, které postihují tyto sváteční rostliny. Jejich udržování v bezpečí uvnitř apolytunnelsnížilo riziko přitahování škůdců a chorob.

Zahajte růst rostlin brzy

S mini skleníkem můžete začít s pěstováním rostlin brzy. Nemusíte čekat na počasí, protože uvnitř skleníku můžete vytvořit mikroklima. Nainstalujte topné a chladicí systémy, pěstujte světla atd., Abyste vytvořili ideální prostředí pro růst svých vánočních hvězd.

Ochrana před špatným počasím

Špatné počasí může vaši zahradu rychle zničit. Minipolytunnel udržuje vaše rostliny v bezpečí před ledem, mrazem, silným větrem a silným deštěm. Můžete je umístit dovnitř konstrukce, dokud se počasí neohřeje, než je přesadíte zpět do své zahrady.

Závěrečné úvahy o tom, jak pěstovat vánoční hvězdy z řízků

Nyní, když víte, jak pěstovat vánoční hvězdy z řízků, si budete moci tyto krásné sváteční rostliny užívat po celé vánoční období.