Velikost a kapacita stanu. Průvodce nákupem stanů

Před nákupem byste si měli být vědomi různých velikostí a kapacity stanu. Stany mají velikosti, které se liší od kapacity 75 hostů, 100 hostů a 150 hostů. Pro svou akci můžete také naplánovat stoly a židle pro stan o rozměrech 12 x 12 stop a stan o rozměrech 20 x 20 stop.

Velikost a kapacita stanu jsou také ovlivněny druhem stanu, který si vyberete. Proto je důležité, abyste se seznámili s typy stanů, abyste se ujistili, že dostáváte ten správný. Každý stan se liší velikostí a kapacitou a znalost jejich rozdílů vám pomůže rozhodnout se, co koupit.

Typy stanů

Různé typy stanů jsou stany Clearspan, rámové stany, stany na tyče, stany s baldachýnem, stany na plachetnice a koncesní stany. Ten s největší velikostí a kapacitou jsou stany clearspan, zatímco koncesní stany jsou nejmenší. Měli byste však také zvážit každou vlastnost stanu, abyste co nejlépe využili jeho velikost a kapacitu.

Stany Clearspan

Mezi různými druhy stanů jsou stany clearspan největší velikostí a kapacitou. Proto je běžné používat stan Clearspan pro komerční použití. Pokud potřebujete stan, který může poskytnout široký, volný prostor, stan Clearspan má kapacitu.

Stan Clearspan se také nazývá strukturovaný stan. Důvodem je to, že je velmi robustní a můžete jej používat po dlouhou dobu. Díky čemu je stan Clearspan stabilní a nenáročný na údržbu, protože používá hliníkový rám a napínací systém bočnice.

Tento typ stanu nemá žádnou středovou tyč a čáry kůlu, ale může odolat větru a jinému opotřebení z různých povětrnostních podmínek. Představte si stany clearspan jako větší a těžší verzi rámových stanů. Také se nemusíte obávat, že se její stěny zhroutí ve venkovním prostředí.

Stan Clearspan je pro vás ideální, pokud provádíte rozsáhlou akci se spoustou hostů. Jeho velikost má kapacitu pojmout mnoho lidí a je dostatečně robustní pro dlouhodobé používání. Protože nemá stanovou tyč, získáte také velký a otevřený prostor pro různé vybavení.

Rámové stany

Dalším typem stanu s velkou velikostí a kapacitou je rámový stan. Není tak velký jako stan s rozpětím jasu, ale stále pojme velmi velkou skupinu hostů. Stan A-frame je to, co jste pravděpodobně viděli na veřejné akci nebo shromáždění.

Rámové stany používají hliník, aby byla jeho konstrukce pevná pro velkokapacitní použití. Je však také typické zajistit to pomocí závaží nebo kolíků jako výztuže. A v závislosti na vašem zamýšleném použití si můžete vybrat ze stanů s křížovými kabelovými rámy a stanových rámů.

Křížové stany s kabelovým rámem

Křížové stany s kabelovým rámem nemají žádné středové póly, ale mají vysoké vrcholy, které odolávají větru. Můžete je také spojit a přizpůsobit kapacitu a velikost stanu jejich uspořádáním do orientace ve tvaru T a L. Současně můžete instalovat přes stan s kabelovým rámem na povrchy, jako jsou paluby, terasy, chodníky a beton, protože nevyžadují sázení na trávu nebo nečistoty.

Stanové rámečky se stany

Dalším typem rámového stanu je stanový rámeček. Má štítové konce, což z něj činí běžnou volbu pro zakrytí vchodů a rozšíření budov. Můžete ji také prodloužit, takže je typické ji používat na chodníky a chodníky.

Celkově rámové stany nabízejí stejný volný prostor podobný stanu clearspan. Tento otevřený prostor a velká kapacita uvnitř je ideální pro akce, kde je spousta vymožeností a silný proud davu.

Pole stany

Stanové stožáry se nazývají proto, že používají sloupy pro další podporu. Tato vlastnost je nějakým způsobem jejich nevýhodou, protože zejména středové póly ovlivňují prostor uvnitř stanu. Stany na tyče jsou však stále poměrně prostorné a můžete je použít pro různé akce.

Stanové stožáry můžete považovat za vývoj tradičních stanů na akce. Jejich design je prodyšný a vzdušný, což také zvyšuje jejich celkovou funkčnost a estetiku. Můžete také ocenit jejich vysoké vrcholy, možnosti bočních stěn nebo použít jejich sukně na tyči pro přidání dekorací.

Stanové stožáry jsou dostatečně robustní a vydrží poryvy venku. Středové tyče pomáhají ke stabilitě, i když právě tato vlastnost brání zornému poli v některých bodech uvnitř stanu. Na rozdíl od rámových stanů, kde je můžete instalovat na jakýkoli povrch, vás vsazení v pólových stanech omezuje na místo, kde je můžete mít.

Plachtové stany

Plachtové stany jsou stany, které se také pohybují od malých až po velké velikosti. Mohou mít také velkou kapacitu, kterou obvykle používají při událostech, jako jsou svatby. Stany z plachtoviny však mají ze všech stanů nejefektičtější vzhled.

Stanové plachetnice jsou pro svatby oblíbené proto, že vypadají jako elegantnější verze stanu na tyči. Mají také vysoké vrcholy a jejich lehký a vzdušný design přispívá k jejich celkovému půvabnému vzhledu. Ze samotného názvu plachetnice tyto stany připomínají plachty, které se vlní.

Plachetní stany nejenže vypadají vzdušně a elegantně. Jejich design také umožňuje vstup přirozeného světla, zatímco večer budou zářit. Tyto stany jsou však stále konstruovány tak, aby vás mohly chránit před deštěm a přírodními živly.

Stany s baldachýnem

Canopy stany jsou menší verze vašich rámových stanů. Vzhledem ke své velikosti se snadno skládají a přenášejí pro různé účely. Stan s baldachýnem vám přesto může poskytnout ochranu před vnějšími prvky, jako je déšť.

Stany s baldachýnem jsou malé co do velikosti, díky čemuž jsou lehké a jsou perfektní pro instalaci sami. Nepotřebujete pomoc s jejich nastavením nebo odstraněním, protože proces je rychlý a jednoduchý. Jejich malá velikost však také znamená malou kapacitu, takže se nemohou starat o přeplněné akce.

Stan na vrchlíku na bleších trzích a karnevalech obvykle vidíte jako stany se základním designem a plochou střechou bez vysokého vrcholu. A zatímco stany s baldachýnem vás mohou chránit před slabým deštěm a slunečním zářením, nemohou pojmout boční stěny pro venkovní použití v případě silného deště a větru.

Koncesní stany

Nejmenší stan z hlediska velikosti a kapacity je koncesní stan. Od samotného názvu je tento stan to, co obvykle vidíte v koncesních stáncích nebo v stáncích na vzdělávacích a obchodních veletrzích. U koncesních stanů je skvělé, že je můžete přizpůsobit své značce a jsou dostatečně malé pro přenositelnost.

Velikosti stanů

Velikosti stanů na trhu se liší od velikostí stanů pro 75 hostů, 100 hostů a 150 hostů. Tyto velikosti vám poskytnou okamžitou představu o tom, jaký stan byste měli dostat, abyste se sebevědomě přizpůsobili davu. Měli byste však také znát dva další faktory, které určují, jakou velikost stanu potřebujete, spolu s očekávaným počtem hostů.

Jak vybrat správnou velikost stanu?

Při výběru správné velikosti stanu byste měli vzít v úvahu očekávaný počet hostů, typ akce a podlahovou plochu. Všechny tyto tři faktory ovlivňují velikost vašeho stanu a jejich zohlednění zajistí, že váš stan vám může usnadnit vaše potřeby bez jakýchkoli nevýhod.

Váš očekávaný počet hostů vám dá počáteční velikost stanu, kterou je třeba vzít v úvahu. Zeptejte se sami sebe: „má kapacitu pojmout všechny tyto lidi?“ A pak můžete zkontrolovat typ akce a vytvořit půdorys pro aktivity a vybavení, které budou také ve stanu.

Očekávaný počet hostů

Váš očekávaný počet hostů je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru velikosti stanu. Pokud plánujete mít méně než 50 hostů, nemusíte si pořizovat něco tak velkého, jako je stan Clearspan. Můžete se rozhodnout pro velikosti, které nabízejí stany na tyče nebo rámové stany, pokud událost nebude mít uvnitř těžký a rušný dav.

Při výpočtu očekávaného počtu hostů byste měli také zvážit jejich role v události. Například pokud se jedná o večírek, můžete předpokládat, že tam budou chodit lidé a obsluhovat. Stan by proto měl poskytovat dostatečný prostor jak lidem, kteří slouží, tak obsluhují.

Typ události

Dalším faktorem, který ovlivní velikost vašeho stanu, je typ události, kterou provedete. I když dosáhnete správné kapacity pro váš počet hostů, událost stále změní velikost stanu. To znamená, že velikost stanu pro 100 hostů na svatbě nebude stejná pro 100 hostů, kteří se právě účastní semináře.

Typ události změní velikost vašeho stanu, protože různé události mohou mít některé aktivity, které vyžadují více prostoru. Můžete například přidělit 8 čtverečních stop na osobu na bufet, ale na koktejlové párty stačí tři čtvereční stopy na osobu. První vyžaduje ve srovnání s druhou větší stan, protože lidé používají stojací stoly a na koktejlových párty se tolik nepohybují.

Podlahová plocha

Poté, co si všimnete očekávaného počtu hostů a typu události, kterou budete dělat, můžete si naplánovat další podlahovou plochu nebo rozvržení – mít předem naplánované rozvržení vám umožní odhadnout správnou velikost stanu. Podlahová plocha do jisté míry souvisí s typem akce, ale jedná se o podrobnější pohled do interiéru stanu.

Typ události může vyžadovat prostor pro různé vymoženosti a aktivity. Proto se velikost stanu může také upravit, pokud potřebujete prostor pro catering, bufet, kapely, taneční parket, pódium nebo vybavení. Aby to bylo jednodušší, komunikujte se svým organizátorem a zjistěte, kolik podlahové plochy tyto doplňky vyžadují.

Například obdélníkový stůl bude vyžadovat deset čtverečních stop na osobu, ale kulatý stůl bude vyžadovat alespoň 12 čtverečních stop. Budete také potřebovat další prostor, pokud má událost službu na straně stolu, která serverům poskytne prostor. Pokud děláte posezení ve stylu hlediště pro záležitost s kontaktním místem, měli byste také přidělit plochu až 6 čtverečních stop na židli.

Pečlivé plánování celkově usnadní získání perfektní velikosti stanu. Komunikujte s organizátorem o velikostech požadovaných pro různé položky a činnosti. Jakmile budete mít čísla, spočítejte, jakou plochu budete muset přidat jako podlahovou plochu.

Velikost stanu pro 75 hostů

Velikost stanu pro 75 hostů se bude lišit v závislosti na uspořádání, které pro akci potřebujete. Abyste získali perfektní velikost stanu, musíte zvážit, zda používáte koktejlový stůl, kulatý stůl, banketový stůl nebo posezení v hledišti. Pokud plánujete 75 hostů, měly by fungovat velikosti nabízené stanem Clearspan nebo rámovým stanem.

75 hostů, kteří používají koktejlové stoly

Používání koktejlových stolů pro 75 hostů vyžaduje použití stanu o rozměrech 20 x 20 stop. Jaký je důvod této velikosti stanu?

Protože na samostatném koktejlovém stole se mohou ubytovat čtyři lidé, můžete vypočítat, kolik stolů budete potřebovat pro 75 hostů. Stan 10 x 20 ft může mít 16 koktejlových stolů. Tato velikost stanu však bude stále malá, protože 16 koktejlových stolů bude stačit pouze pro 64 osob.

Můžete získat stan o rozměrech 20 x 20 stop, protože tato velikost je dostatečná pro 30 koktejlových stolů nebo 120 lidí. A protože máte pouze 75 hostů, bude pro ně tento stan pohodlný. Můžete vyjmout několik koktejlových stolů a zbývající prostor přidělit ostatním výbavám.

75 hostů, kteří používají kulaté stoly

Pokud používáte kulaté stoly pro 75 hostů, velikost stanu, kterou budete potřebovat, je také 20 x 20 stop. Je to podobné jako velikost 75 hostů, kteří používají koktejlové stoly, ale uvažujete také o dalších věcech.

Někdy by funkce vyžadovala kulatý stůl. Pokud je to váš případ, pak kulaté stoly diktují také velikost vašeho stanu pro 75 hostů. Vezměte v úvahu, že standardní kulatý stůl o délce 5 stop pojme 8 osob.

Můžete jej použít jako průvodce, abyste věděli, kolik kulatých stolů budete potřebovat pro 75 hostů. Například stan 10 x 20 bude příliš malý pro kulaté stoly. Rozhodněte se pro stan 20 x 20, do kterého se vejde 32 kulatých stolů.

Možná si myslíte, že tato velikost je příliš velká, protože 32 kulatých stolů znamená místo pro 256 lidí. Nezapomeňte však, že dáváte také nějaký příspěvek a děláte jen hrubý odhad pro 75 hostů.

75 hostů, kteří používají banketové stoly

Pokud vaše nastavení vyžaduje banketové stoly, budete potřebovat stan 20 x 20. Je to podobné jako velikost, kterou budete potřebovat pro použití kulatých stolů, protože standardní banketový stůl o délce 8 stop může mít osm lidí. Ano, 20 x 20 se může zdát příliš velké pro 75 hostů, ale uvažujete také o prostoru pro banketové stoly a další aktivity, které se budou konat.

75 hostů využívajících posezení v hledišti

Stan 20 x 20 bude naproti tomu příliš malý pro 75 hostů v uspořádání obřadu nebo hlediště. Nejlepší velikost stanu pro 75 hostů v hledišti je 20 x 30 stop. To je větší než předchozí velikost, pokud používáte koktejlové stoly, kulaté stoly a banketové stoly.

Rozdíl v tomto uspořádání spočívá v tom, že do stanu o rozměrech 20 x 20 ft se na slavnostním sezení vejde pouze 60 hostů. Musíte si vybrat další velikost stanu 20 x 30 ft, do které se pohodlně vejde 90 hostů. Příspěvek, který jste nechali v prostoru, bude užitečný pro jeviště a vybavení, takže je v pořádku počítat pro 90 hostů.

Velikosti stanů pro 100 hostů

Pokud máte 100 hostů, můžete předpokládat, že budete potřebovat velikosti nabízené ve stanech Clearspan a Frame. Můžete uvažovat o stanu o rozměrech 20 x 50 stop, 30 x 40 stop nebo 40 x 40 stop. Tyto velikosti se liší, protože přidáváte také požadovaný prostor v závislosti na typu události, kterou budete dělat.

Stan o rozměrech 20 x 50 stop pro 100 hostů

Stan o rozměrech 20 x 50 stop pojme 100 hostů, pokud je jen posadíte. To znamená, že nevyčleníte prostor pro bufet a bar, taneční parket nebo prostor pro DJský stánek.

Stan o rozměrech 30 x 40 stop pro 100 hostů

Pokud má vaše akce bufet a bar, měli byste si vybrat stan o rozměrech 30 x 40 stop. Plocha 1 200 čtverečních stop je dostatečná pro 100 hostů, ale má také prostor pro bufet a bar.

Stan o rozměrech 40 x 40 stop pro 100 hostů

Na ploše 1600 čtverečních stop by se mohlo ubytovat 100 hostů, pokud také uvažujete o tanečním parketu a DJ stánku. Tato velikost vám může poskytnout taneční parket o rozměrech 16 x 15 stop.

100 hostů v různých stylech

Celkově vám tyto velikosti stanu poskytnou představu o tom, co byste měli dostat, abyste mohli pohodlně ubytovat 100 hostů. Ujistěte se však, že stále uvažujete o stylu sezení v případě, protože to ovlivní velikost stanu, který budete potřebovat.

Plocha 700 čtverečních stop bude vhodná pro 100 hostů v divadelním sezení. Pokud ale děláte uspořádání ve stylu konference, měli byste přidat 100 čtverečních stop pro celkem 800 čtverečních stop. Toto je prostor, který nabízí stan o rozměrech 20 x 40 stop.

Pro formální večeři se 100 hosty by byl skvělý stan o rozměrech 30 x 40 stop. Na druhou stranu by pro příležitostné uspořádání události stačil stan o rozměrech 20 x 50 stop.

Ale co když chcete nastavení koktejlové akce? Stan o rozměrech 20 x 40 stop má pro toto uspořádání velkou velikost.

Velikosti stanů pro 150 hostů

Pokud máte velký počet hostů složených alespoň z 150 lidí, je ideální pro pořízení stanu o rozměrech 20 x 50 stop. Tato velikost stanu je však vhodná, pouze pokud budete mít své hosty v uspořádání obřadního sezení. Stejně jako v předchozích velikostech stanu pro 75 a 100 hostů bude mít typ akce a další vybavení uvnitř vliv na velikost stanu pro vašich 150 hostů.

Pokud budete mít na stolech 150 hostů, stačila by plocha 1 500 čtverečních stop. Pokud však přidáváte bufetovou linku, měli byste přidělit 100 čtverečních stop kromě prostoru potřebného pro 150 hostů. Mít bar nebo prostor pro DJa by také znamenalo přidat každý 100 čtverečních stop do zamýšleného prostoru ve stanu.

150 hostů v různých stylech

Stan A-frame o rozměrech 20 x 40 stop a 30 x 30 stop je vhodný pro 150 hostů ve stálém koktejlovém prostředí. Vybíráte, které z těchto dvou bude záviset na dalších činnostech a vybavení, které budete mít na akci.

Pro večeři formou bufetu může stan s rámem o rozměrech 30 x 40 stop pojmout 150 hostů. Tato velikost zahrnuje také prostor, který přidělíte ostatním aktivitám a vybavení při večeři formou bufetu. Na druhou stranu můžete získat stan o rozměrech 40 x 50 stop pro uspořádání večeře, protože v této velikosti stanu se může pohodlně ubytovat 166 hostů.

Jakou velikost stanu byste měli získat?

Bez ohledu na to, zda získáte stan pro 75 hostů, 100 hostů nebo 150 hostů, je jedna věc společná, jak najdete správnou velikost stanu. Typ akce a aktivity a vybavení, které ve stanu budete mít, také významně ovlivní velikost vašeho stanu. Výběr z různých velikostí a kapacity stanu může být ohromující, ale zapamatování si těchto faktorů vám jistě přinese dokonalý stan.

Kapacita stanu

Znalost velikosti stanu vám dá přehled o jeho kapacitě. Měli byste však mít jasný plán, jak by oblast vypadala, abyste se ujistili, že váš stan pojme vaši akci bez jakýchkoli úskalí. Co určuje rozměry a kapacitu stanu, je počet, který získáte s počtem hostů a jejich aktivitami a uspořádáním akce.

Zvažte například použití očekávaného počtu hostů jako základny. Toto bude číslo, které znásobíte oblastmi nebo příslušenstvím pro vaši aktivitu. Produkt, který získáte po tomto násobení, vám pomůže najít velikost stanu a kapacitu, kterou dokáže.

Pokud vaši hosté stojí ve stálém koktejlovém prostředí, vynásobte očekávaný počet hostů šesti čtverečními stopami. Pokud budou sedět u stolů, použijte 15 čtverečních stop. Naopak, hosté se vynásobí 8 čtverečních stop. vám poskytne prostor, který budete potřebovat, pokud budou hosté sedět pouze na židlích.

Poté, co získáte oblast, nezapomeňte přidělit 100 čtverečních stop prostoru pro další věci, jako je bar nebo DJ stánek. Jaké však bude přesné uspořádání stolů ve stanu o rozměrech 12 x 12 stop a stanu o rozměrech 20 x 20 stop? Mít náčrty uspořádání stolů a židlí vám přesně ukáže kapacitu těchto dvou velikostí stanu.

Náčrtky a uspořádání stolů a židlí pro stan o rozměrech 12 x 12 stop

Pokud používáte stan o rozměrech 12 x 12 stop, můžete si udělat katedrální uspořádání sedadel nebo posezení u večeře. Uspořádání katedrály ve stanu o rozměrech 12 x 12 ft pojme 24 hostů. Níže uvedený náčrt představuje základní katedrální posezení pro 24 hostů ve stanu o rozměrech 12 x 12 stop.

Katedrální sezení pro stan o rozměrech 12 x 12 stop

Jak vidíte, ve stanu o rozměrech 12 x 12 stop můžete mít čtyři řady po 6 sedadlech. Tento prostor je pohodlný pro všechny hosty, ale stále vám zbývá nějaký prostor pro další inkluze. Pomocí tohoto náčrtu můžete také provést další úpravy.

Toto uspořádání katedrálního sezení můžete například upravit do dvou řad. To znamená, že 24 hostů rozdělíte na polovinu, takže 12 hostů je na každé straně. Každá řada bude mít tři sedadla, což má za následek 4 řady na každé straně.

Ale co když chcete použít stan o rozměrech 12 x 12 stop pro uspořádání večeře při posezení? Uspořádání večeře u stolu ve stanu o rozměrech 12 x 12 stop pojme pouze 14 hostů. Seznam hostů je menší než uspořádání sezení v katedrále, protože budete přidělovat místo stolu.

Uspořádání sedadel pro stan o rozměrech 12 x 12 stop

Máte možnost použít jednu obdélníkovou tabulku. Tímto způsobem bude mít každá strana sedm hostů. Toto uspořádání však můžete také upravit, aby hosté měli více prostoru.

Místo všech sedmi hostů na každé straně položte na každý konec stolu židli. Získáte tak šest hostů na každou stranu a jednoho hosta na každém konci stolu. Ve stanu o rozměrech 12 x 12 stop můžete mít také dva stoly, pokud nemáte žádnou aktivitu nebo vybavení, které bude v akci vyžadovat určitý prostor.

Náčrtky a uspořádání stolů a židlí pro stan o rozměrech 20 x 20 stop

Pokud používáte 20 x 20 stop, budete mít větší kapacitu pro stoly a židle. Svých hostů můžete uspořádat dosedací polohy, ať už používáte obdélníkové stoly nebo kruhové stoly. Počet vašich hostů se může pohybovat od 32, 48, 52 a 54 osob.

Pokud používáte obdélníkové stoly, do stanu o rozměrech 20 x 20 ft se vejde 48 až 54 hostů. Na druhou stranu můžete použít čtyři kruhové stoly k ubytování celkem 32 hostů. Níže uvedené náčrtky můžete použít pro stan o rozměrech 20 x 20 stop a poté je odpovídajícím způsobem upravit:

Uspořádání sedadel pro 48 hostů využívajících obdélníkové stoly ve stanu o rozměrech 20 x 20 ft

Můžete uspořádat dvě řady po 3 stolech, které měří každý 6 stop. Každý stůl pojme osm hostů pro celkem 48 hostů ve stanu o rozměrech 20 x 20 stop.

Tuto skicu pak můžete použít jako vodítko a uspořádat židle a stoly podle svých představ. Můžete dokonce použít 8metrové stoly, kde jsou tři místa pro deset hostů a dvě místa pro 18 hostů.

Pokud máte 52 hostů, můžete 6-stopové stoly ve stanu 20 x 20 ft uspořádat jiným způsobem. Připojte tři stoly na každé straně a pojměte 18 hostů na každé straně. A pak použijte prostřední plochu k umístění dvou stolů s osmi hosty.

Můžete také použít 8metrové stoly k ubytování dalších dvou hostů pro celkem 54 osob. Propojte dva stoly, které pojmou devět hostů, a získejte 18 hostů na řádek. Udělejte to třikrát a stan 20 x 20 ft pojme 54 lidí.

Uspořádání sedadel pro 32 hostů pomocí kruhových stolů ve stanu o rozměrech 20 x 20 stop

Pokud máte méně hostů, stan 20 x 20 ft bude prostorný pro 32 osob. Můžete použít čtyři kusy kulatých stolů o úhlopříčce 60 palců, z nichž každý pojme osm hostů.

Závěr

Různé velikosti a kapacita stanu mohou být ohromující, pokud si pro svou akci vyberete stan. Nalezení správné velikosti stanu je však jednoduché a vyžaduje jednoduché pochopení faktorů, které jej ovlivňují. Mezi tyto faktory patří očekávaný počet hostů, typ akce a podlahová plocha.

Pokud je to pro 75 hostů, můžete použít stan o rozměrech 20 x 20 stop nebo stan o rozměrech 20 x 30 stop. Pro 100 až 150 hostů jsou ideální rozměry stanu 20 x 30 ft a 30 x 40 ft. Závěrem je, že musíte také vzít v úvahu uspořádání sedadel a další vybavení, protože diktují, jak upravíte prostor.

Jakmile budete mít na mysli velikost stanu, další věcí, kterou musíte udělat, je vizualizovat náčrt toho, jak vše uspořádáte. Můžete použít kruhové nebo obdélníkové stoly pro stan o rozměrech 20 x 20 stop, kde se může ubytovat 32 až 54 lidí. U menšího stanu o rozměrech 12 x 12 stop můžete uspořádat posezení pro 14 hostů nebo katedrální posezení pro 24 osob.