Jak pěstovat rajčata v Itálii: Základy

Pokud vás zajímá, jak pěstovat rajčata v Itálii, budete potřebovat znát ideální podmínky.

Přirozeně, pokud jde o rajčata, je třeba si uvědomit také jedinečné zvyklosti. Tyto úžasné plodiny mohou těžit z lidského těla více způsoby než jednou, a proto není divu, že jsou vzteky bez sebe, dokonce i v Itálii.

O některých částech ostrova Itally je však známo, že mají vysoké teploty, zejména v létě. Ačkoli rajčatům se v horku nedaří, je možné dodržovat některé kroky, aby bylo zajištěno, že přinesou bohatou a zdravou sklizeň.

Správný způsob pěstování rajčat

Dokonce i v doporučeném prostředí může být pěstování rajčat docela obtížné, a to spíše v oblastech s extrémně vysokými nebo nízkými teplotami. To znamená, že jejich pěstování v Itálii bude obtížné.

Kdy je nejlepší začít s výsadbou?

Pokud chcete, aby vaše plodiny rostly v nejlepších částech země, jak je to možné, budete muset zajistit nejlepší začátek. To znamená, že musíte začít s výsadbou ve správný čas, ať už na jaře, v létě nebo na podzim.

Teplota hraje jednu z nejvýznamnějších rolí při úspěšném pěstování rajčat. Dělají nejlépe v teplých ročních obdobích, takže během zimy odmítnou růst. Pokud nemáte skleník, bude pěstování domácích rajčat náročné.

Jakmile však projde zima, musíte začít s přesazováním plodin. Doporučuje se začít co nejdříve, abyste využili výhod chladnějšího jarního počasí.

Teplota v Itálii může být během léta krutá, takže může být pro vás obtížné udržovat podmínky vašich rajčat. Ale pokud přejdete na variace tolerantní k teplu, jako jsou Tycoon, Celebrity a Sunmaster, stále můžete získat plodnou sklizeň.

Na druhou stranu je možné je pěstovat během podzimu, i když je třeba přijmout zvláštní opatření. S přesazováním byste museli začít v červenci, ale protože teplota do té doby může být stále docela vysoká, nezapomeňte na potřeby svých plodin.

Udržování vlhké okolní půdy je zásadní pro jejich růst, takže použití mulče vám může pomoci, když na to přijde. Chraňte své rajčata také před spalujícími slunečními paprsky poskytováním stínu.

Jaké jsou výhody zahradního polytunnelů?

Pokud to s pěstováním rajčat nebo jakéhokoli druhu zeleniny, ovoce, bylin nebo květů myslíte vážně, měli byste zvážit vyzkoušení v polytunnel zahradnictví. Ať už plánujete zřídit mini-skleník, poloprofesionální skleník nebo hobby skleník, můžete si být jisti, že budete sklízet plody své tvrdé práce. Zde je pohled na některé z úžasných výhod pěstování rostlin ve skleníku:

Prodloužená vegetační období

Nejviditelnější výhodou zahradního polytunnelů je prodloužené vegetační období. Protože jeho uzavřený prostor umožňuje manipulovat s klimatem pro pěstování, nebudete vystavovat své rostliny riziku, když budete houpat teploty na začátku nebo na konci normální sezóny výsadby. Jinými slovy, budete mít možnost pěstovat jakýkoli druh rostliny po celý rok!

Ochrana před nepříznivým počasím

Pěstování rostlin v polytunnelů jim umožňuje mít úroveň ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Nebudete se muset starat o nepříznivé účinky neobvyklých výkyvů teploty a silného větru na vaše jemné rostliny. Struktura rozptyluje sluneční světlo a poskytuje dostatečné větrání, aby si vaše rostliny mohly užít.

Široká škála možností zařízení

Pěstování rostlin, které nepocházejí z vašeho regionu, není problém, pokud jde o zahradnictví na polytunnel. Pokud hledáte pěstování teplé sezóny zeleniny a tropických rostlin, polytunnel jim může poskytnout dostatek tepla a vlhkosti. Díky stálému teplu a izolaci, kterou poskytuje, můžete snadno provádět úpravy, abyste mohli sklízet ideální sklizeň.

Ochrana před škůdci a škůdci

Mít svůj vlastní tunel může být nesmírně přínosné, pokud se chcete ujistit, že vaše rostliny jsou chráněny před škodlivým hmyzem a zvířaty. Predátoři zahrnující jeleny, krtky a ptáky nebudou mít přístup k uzavřené stavbě. Polytunnelové zahradnictví navíc eliminuje potřebu toxických chemikálií nebo pesticidů, které mají udržet nežádoucí tvora na uzdě.

Přizpůsobení a přenositelnost

Při výběru skleníku najdete spoustu přenosných a přizpůsobitelných možností, které se snadno sestavují a udržují.

Jak efektivně pěstovat rajčata v Itálii?

Je známo, že rajčata rostou nejlépe, když je zahradní půda bohatá na organické látky. Proto přidávejte vysoce kvalitní organické materiály, jako je kompost, listy nebo mulčování. Díky tomu budou plevele pod kontrolou a půda bude hydratovaná a chladná.

Můžete také pěstovat rajčata v květináčích, ale přeskočte pomocí zahradní půdy a místo toho přejděte na zalévací směs. Kromě toho jsou nezbytné organické materiály a kapkové zavlažování.

Než je přenesete ven, měla by být zahradní půda pro rajčata ideální. Aplikujte hnojiva před jejich výsadbou, poté, co se první výnosy vypěstují z jedné třetiny, dva týdny po úplném rozvinutí a další po měsíci.

Nezapomeňte, že základy toho, jak pěstovat rajčata v Itálii, začínají vodou, proto je zalévejte každé dva až čtyři dny a vždy sledujte příznaky škůdců a chorob.