Jak snižujete pH v hydroponii

Bojíte se, jak snižujete pH v hydroponii? Můžete jej snížit pomocí komerčních testovacích souprav pH a vhodných chemikálií. Hydroponie je jednou z pokročilých metod používaných v zahradnictví při pěstování rostlin bez půdy.

Úroveň pH v hydroponii je měřítkem toho, jak může být kyselá voda. Rozsah úrovní pH hraje zásadní roli v úspěchu hydroponického skleníku. Nadměrná úroveň pH ztěžuje rostlinám získání živin vhodných pro ně.

Jak půjdete dále, připravili jsme nápady, které vám pomohou s tím, jak snížit pH v hydroponii.

Kroky, jak snížit pH v hydroponii

V této části jsme vyřešili několik nezbytných kroků ke snížení pH vaší hydroponie. Kroky jsou následující:

# 1 Použijte soupravu pro testování pH

K testování vzorku vody použijte testovací soupravu pH nebo pH proužky v závislosti na pokynech k produktu. Ponořte proužek do vody. Jiným způsobem přidejte do zkumavek malé množství vody a přidejte dostatek kapek. Sledujte a analyzujte výsledky testovací soupravy podle výsledků uvedených v tabulce.

# 2 Přidejte produkt snižující pH

Poté vložte produkt ke snížení pH, který jste zakoupili, a to tak, že malé množství nakapete do vody vaší hydroponické zahrady. Částka, která by měla být použita, někdy závisí na produktech výrobců. Před použitím systému je lepší se s nimi nejprve poradit.

# 3 Smíchejte produkt

Pro rovnoměrné smíchání produktů s vodou jej opatrně promíchejte. Poté se použité materiály / produkty dobře promíchají s vaším hydroponickým systémem.

# 4 Znovu otestujte rozsah pH

Nechte hodinu působit a pozorujte svůj vodní mix. Znovu jej otestujte a zkontrolujte, zda hodnota pH klesá. Pokud je však stále příliš vysoká, můžete postup opakovat, dokud nedosáhnete cílového rozsahu.

Přirozený způsob, jak snížit hladinu PH hydroponického systému

Pokud jste ve spěchu testovat a upravovat hladinu pH svých hydroponicky pěstovaných rostlin, může to být pro vás dobrá pomoc. Některé domácí potřeby lze trvale použít k úpravě úrovně pH.

Jak tedy snížit pH v hydroponii? Při snižování pH používejte bílý ocet a kyselinu citrónovou, zatímco jedlá soda může zvýšit hladinu pH.

Ale bohužel tyto složky mohou vydržet pouze krátkodobou fixaci. Je to proto, že v těchto položkách nelze najít pH pufr, který používají komerční výrobci.

Význam PH v hydroponickém systému

Mějte na paměti, že rozsah pH ve vašich hydroponických systémech má odpovídající účinky. Je užitečné pochopit důležitost úrovně pH hydroponického skleníku.

Dostupnost živin

Vždy je důležité vědět, že úroveň pH v hydroponii musí být správná a ne příliš vysoká. Růst rostlin je příliš riskantní, pokud se úroveň pH pohybuje příliš vysoko. Ideální úroveň pH se pohybuje od 5,5 do 6,5.

Pokud jsou vaše rostliny světle žluté, mají nedostatek železa, zatímco rostliny se spálením špiček a baňkováním listů mají nedostatek vápníku.

Rozdíl v úrovni pH

Existuje skutečný rozdíl v úrovních pH hydroponicky pěstovaných rostlin a rostlin pěstovaných v půdě. Jak bylo uvedeno výše, úroveň pH hydroponicky pěstovaných rostlin se pohybuje od 5,5 do 6,5, zatímco rostliny pěstované v půdě se pohybují od 6,0 ​​do 7,0.

Úroveň pH hydroponické zahrady je nutné pravidelně sledovat, aby se úroveň upravila, pokud dojde ke zvýšení.

Příčiny změn na úrovni pH systému Hydroponics

Pokud vás zajímá, jak snižujete pH v hydroponii, měli byste nejprve znát důvod této změny. Uvažuje se o několika faktorech, které způsobují změny v úrovni pH v hydroponických systémech.

1. Kapka živného roztoku

Snižující se množství živného roztoku způsobí, že se roztok koncentruje, protože rostliny nadále absorbují živiny; to je důvod náhlého kolísání úrovní pH. Vždy sledujte živný roztok a naplňte zásobník.

2. Organické a anorganické látky

Organické a anorganické látky ovlivňují hladinu pH v hydroponických systémech. Například nástroje pro anorganické pěstování slouží jako vyrovnávací paměť, která může mít za následek zvýšení úrovně pH v systémech založených na médiích.

Pro organickou hmotu působí půda jako nárazník. Vyzkoušejte pH svého zásobního roztoku, abyste získali přesné hodnoty pH systému založené na médiu.

Řasy a bakterie jsou organické látky, které silně ovlivňují změny hladiny pH. Růst hladiny pH je způsoben invazí řas. Řasy spotřebovávají oxid uhličitý ve dne, což způsobí, že jeho hladina pH stoupne do večerního soumraku.

Tyto faktory je třeba sledovat ve vašem hydroponickém polytunnel, aby se zabránilo zvýšení hladiny pH.

Výhody měření úrovně PH

Aby se rostlinám dařilo, potřebují zvláštní podporu a náležitou péči. Rostoucí stav rostlin musí být neustále v pořádku. Udržování pokroku ve vaší zahradě vyžaduje příliš mnoho času a úsilí, ale je to opravdu hodnotný zážitek.

Kontrola a monitorování úrovní pH může být časově náročná práce, ale povede k úspěšnému výsledku. Pokud již víte o vhodném rozsahu pH vašich hydroponicky pěstovaných rostlin, budete moci vyvinout mnohem více rostlin.

Můžete také pomoci vašemu kolegovi mít potíže s testováním úrovní pH jejich rostlin.

Závěrem

Myslím, že jste strávili tipy a nápady, které jsme představili, jak snižujete pH v hydroponii. Doufáme, že vaše aplikace výše uvedených kroků pro váš hydroponický skleník bude nejlepší.

Přeji krásný den!