Jak koncentrace hnojiva ovlivňuje růst rostlin

Mnoho zahradníků se zeptalo: „Jak koncentrace hnojiva ovlivňuje růst rostlin?“ Na růst vašich rostlin má vliv několik faktorů. Odpověď závisí na množství hnojiva, které rostlinám podáte.

Musíte pečlivě přečíst a dodržovat etikety, protože příliš mnoho hnojiv může poškodit vaše rostliny tím, že vytvoří vysokou koncentraci solí, které by mohly poškodit užitečné půdní mikroorganismy. Přebytečné hnojivo způsobuje rychlý růst rostlin s nedostatečně vyvinutým kořenovým systémem. To omezuje přísun vody a živin k udržení celé rostliny a snižuje počet produkce květin a plodů.

Může nadměrné hnojení zabíjet rostliny?

Jak jsme již prokázali, používání příliš velkého množství hnojiva může vaše rostliny trvale poškodit a dokonce zabít. Může také způsobit popáleniny hnojiv.

Co je to hnojivo Burn?

Hoření hnojiva má za následek spálení listů způsobené nadměrným hnojením. K tomu dochází, když zahradníci přehnojují rostliny nebo aplikují hnojivo na mokré listy. Hnojiva obsahují sodík, který může vaše rostliny vysušit. Přebytečné hnojivo má za následek zežloutnutí nebo zhnědnutí listů a poškození kořenů.

Příznaky spálení hnojiva se obvykle objevují během jednoho nebo dvou dnů. U hnojiv s pomalým uvolňováním může trvat několik týdnů, než se příznaky projeví. Budete si moci všimnout žloutnutí, hnědnutí a vadnutí. U trávníků a zahrad uvidíte od místa, kde jste hnojivo aplikovali, bílé, hnědé a žluté pruhy.

Jak zabránit popálení hnojiv

Naštěstí můžete snadno zabránit popáleninám hnojiv. Zde je několik tipů, které je třeba mít na paměti:

Tip č. 1

Vyhněte se hnojení mokrých trávníků nebo zajistěte, aby hnojivo přišlo do styku s mokrým listím.

Tip č. 2

Hnojte podle potřeb vašich rostlin. Na rozdíl od toho, co si většina lidí myslí, nedosáhnete lepších výsledků, pokud použijete více hnojiva. Učiní to jen více škody než užitku.

Tip č. 3

Po aplikaci granulovaného hnojiva nezapomeňte rostliny důkladně zalévat, abyste je vypláchli a nechali soli proniknout hluboko do půdy.

Tip č. 4

Pokud se rozhodnete hnojit rostliny kompostem, snížíte riziko spálení hnojiv, protože pomalu uvolňuje živiny do půdy, nikoli najednou. Minimálně jednou za rok můžete přidat jeden až dva palce kompostu.

Tip č. 5

Rostliny jsou náchylnější ke spalování hnojiv během sucha, protože se hnojivo stává koncentrovanějším. Vyvarujte se přidávání hnojiv během horkých období a počkejte, dokud se vlhkost nezlepší.

Výhody zahradnictví Minipolytunnel

Investice do minipolytunnellu je skvělý způsob, jak zabránit spálení hnojiva. Jelikož můžete ovládat vnitřní klima svého skleníku, jakož i teplotu, vlhkost a další důležité faktory, možná nebudete muset své rostliny hnojit. Kromě toho zde jsou některé výhody skleníku:

Chraňte své rostliny před škodlivým hmyzem, který sežere vaši produkci

Mšice, červi zelí, bleší brouci a další hmyz rádi jedí vaše listy a produkují. Když k tomu dojde, vaše rostliny se stanou náchylnějšími k dalším chorobám. Mohlo by to také ovlivnit růst a sklizeň rostlin. Udržet je uvnitř apolytunnelů snižuje riziko přilákání těchto otravných tvorů.

Ideální pro zahrádkáře s malými prostory

Chcete se pustit do zahradnictví, ale nemáte dost místa? Malé skleníky jsou dokonalým řešením. Do mini skleníku můžete zasadit téměř cokoli a můžete je také umístit kamkoli – na balkony, paluby, terasy nebo dokonce do interiéru. Standardní velikost malých skleníků je kolem šesti čtverečních stop, ale existují i ​​jiné menší možnosti pro ty, kteří hledají kompaktnější skleníky.

Skvělé pro zahrádkáře, kteří se chtějí dozvědět více o zahradnictví pomocí polytunnelů

Pokud se chcete dozvědět více o zahradničení tunelů, mini skleník funguje podobně jako skleníky běžné velikosti. Než investujete do většího a trvalejšího skleníku, můžete pomocí sad smallpolytunnel naučit se lana a dozvědět se více o podmínkách růstu různých rostlin.

Zahajte růst rostlin brzy

Minipolytunnel můžete použít k zahájení výsadby ještě předtím, než ve vaší oblasti začne chladné období. Jakmile se oteplí počasí, můžete přesadit plodiny z vašeho polytunnelandu do vaší zahrady. Výsadba dříve znamená, že budete moci sklízet úrodu dříve, než jste zamýšleli.

Chraňte své rostliny před nepříznivým počasím

Většina rostlin nemůže přežít v chladných zimních měsících, zejména v těch něžnějších variantách. Minipolytunnel chrání vaše rostliny před sněhem, mrazem, silným větrem a bouřkami. Můžete je udržovat v bezpečí uvnitř krytu, dokud se pružina znovu nevrátí.

Sečteno a podtrženo: Jak koncentrace hnojiva ovlivňuje růst rostlin?

Pokud si nedáte pozor, může příliš mnoho hnojiv trvale poškodit vaše rostliny. Abyste tomu zabránili, otestujte svou půdu, abyste zjistili, zda neobsahuje nějaké živiny. Nejlepší je zlepšit kvalitu půdy a vzdát se používání hnojiv. Můžete tak učinit přidáním pozměňovacích návrhů, jako je organický kompost, krycí plodiny, vojtěška, emulze kostní moučky nebo sušené hnoje.

Pokud potřebujete použít hnojivo, nejlépe fungují přírodní organická, protože pomalu uvolňují živiny pro růst rostlin. Komerční hnojiva jsou naopak koncentrovanější, což zvyšuje riziko spálení hnojiv a trvalého poškození rostlin. Doufejme, že tento článek odpoví na otázku „Jak koncentrace hnojiva ovlivňuje růst rostlin?“