Jak dlouho vydrží chytré hrnce a co můžete očekávat

Je rozumné prozkoumat, jak dlouho vydrží inteligentní květináče před jejich zakoupením, ale budete rádi, že jim bude trvat až pět let služby. Lze konstatovat, že chytré květináče jsou pro zahradu polytunnelor hodné investice. Tyto látkové kontejnery vám budou vyhovovat, pokud jste typem zahradníka, který chce být produktivní po celý rok, každý rok.

Produktivní celoroční zahrada je realizovatelná v kombinaci polytunnelin s chytrými květináči jako kontejnery. Je to proto, že můžete růst brzy ve skleníku a používat květináče k prodloužení sezóny. Oba kontejnery Polytunneland vydrží dlouho, ale za jejich údržbu budete odpovědní vy, abyste od nich dosáhli rozumné délky života.

Jak dlouho vydrží chytré hrnce a jak se o ně starat

Inteligentní hrnce vydrží tři až pět let a společnost si zakládá na přísné kontrole kvality v USA. To vám dává jistotu, že kvalita rostlin bude po dlouhou dobu stejná, ideální pro zahradníky, kteří je chtějí znovu použít. Testování a prokázání kvality inteligentních nádob trvalo více než 30 let a státy v USA a dalších zemích zaznamenaly při jejich používání profesionální výsledky.

Co jsou chytré hrnce?

Inteligentní květináče jsou látkové kontejnery, které pocházejí z Oklahomy z High Caliper Growing v Oklahoma City. Lze s jistotou říci, že vlajková loď „Smart Pot“ je nejoblíbenější látkový obal na trhu, díky čemuž je štítek synonymem pro jakýkoli látkový hrnec. A co je nejlepší, tyto hrnce mohou vydržet až pět let nebo více.

V čem jsou chytré hrnce lepší?

Řízení teploty a vlhkosti

Můžete nahradit běžné hrnce inteligentními hrnci a využít lepšího uvolňování tepla a kontroly vlhkosti. Udržují kořeny zdravé a zabraňují problémům s nedostatkem nebo nasycením vlhkosti v médiu. Použití těchto nádob s polytunnelalso také umožňuje ovládat teplotu vašich rostlin díky jejich prodyšné látce a stálému stavu uvnitř.

Lepší povrch pro silnější kořeny

Slyšeli jste o prořezávání kořenů? Společnost uvedla, že tyto květináče mohou zakořenit pro lepší rozložení a rozestup kořenů uvnitř. Hrnce zastaví špičku kořene, jakmile dosáhne strany kontejneru, takže rostlina začne boční větvení.

To poskytuje kořenům lepší povrch a optimálně usnadňuje vstřebávání minerálů a vody. Zdravý vláknitý růst pak bude přínosem pro vaše rostliny a jejich produktivitu. Pamatujte, že silné kořeny vytvářejí silné rostliny.

Bez chemikálií

Pokud máte v úmyslu mít zcela přirozenou zahradu, mohlo by se vám dokonce líbit, že tyto květináče neobsahují BPA, chemikálie a barviva, takže víte, že je vaše půda prostá. Nechcete, aby kořeny rostlin absorbovaly nebezpečné chemikálie a potenciálně ovlivňovaly to, co jíte. U chytrých nádob nehrozí riziko úniku chemikálií na vaši půdu.

Celoroční produktivita

Bez ohledu na to, zda rostete venku nebo uvnitř, chytré květináče budou ideální pro několik ročních období. Chladnou sezónu však můžete lépe využít, pokud používáte skleník. Plodiny, jako je hlávkový salát a mrkev, budou dobře růst v těchto květináčích uvnitř polytunnel na zimu nebo vysazovat česnek na podzim pro sklizeň příští léto.

Kromě toho můžete květináče a polytunnel použít k přemístění rostlin teplé sezóny do interiéru. Můžete upravit teplotu a světlo polytunneltl, abyste zajistili, že přesunuté rostliny v květináčích přežijí, dokud nebudou přemístěny venku.

Péče o chytré hrnce

Aby vaše chytré hrnce vydržely déle než pět let, musíte vědět, jak je čistit a udržovat. Pokud plánujete své chytré hrnce znovu použít pro příští sezónu, můžete je nechat na konci vegetačního období, abyste ušetřili úložný prostor. Větší můžete dokonce chovat venku a přežijí po celý rok, pokud je na zimu pokryjete mulčováním.

Pro primární péči odstraňte obsah nádob a nechte je vyschnout, aby bylo snadné odstranit zbytky a přebytečnou půdu a kořeny. Potom můžete kontejnery složit a uložit pro další sezónu na chladném a suchém místě. V závislosti na vašem posouzení je možné znovu použít půdu z květináče jako přídavek ke kompostu.

Postupem času si všimnete růstu řas nebo hromadění solí, které je v nádobách běžné. Pokud obsah ještě nemůžete vyjmout, jemně vydrhněte vnější stranu hrnců roztokem sody a vody. To by mělo odstranit skvrny a usazeniny na exteriéru, ale nezapomeňte nechat nádoby poté vyschnout.

Další možnosti čištění nahromadění a nečistot jsou OxiClean nebo bezchlorové bělidlo, protože pomáhají sterilizovat hrnce pro bezpečné opětovné použití. Můžete je prát ručně nebo namočit do kbelíku, ale můžete ušetřit čas pomocí pračky. Nádoby důkladně opláchněte, abyste je zbavili zbytků, a sušičku přeskočte, abyste udrželi tvar hrnců.

Závěr

Inteligentní květináče a skleníky umožňují celoroční a konzistentní produktivitu rostlin. Ale víte, jak dlouho vydrží chytré hrnce? Tyto kontejnery znamenají vynikající investice, protože mohou trvat pět a více let.

Nabízejí také několik výhod, jako je regulace teploty a vlhkosti, lepší povrch pro silnější kořeny rostlin a prodloužené vegetační období. Používání těchto nádob v polytunnel zajišťuje zdravý růst a produktivitu rostlin. Jediné, co vám zbývá, je zodpovědná údržba a péče o ně.