Jak zabránit kapání rostlin visících v interiéru

Existují tři řešení, jak zabránit zavěšení rostlin visících uvnitř. Správné zalévání a používání dvojitých nádob by mělo stačit a udržovat váš povrch čistý a bezpečný. Ale to, že vnitřní závěsné rostliny mohou potenciálně prosakovat, ještě neznamená, že se musíte okrást o mnoho výhod.

Bylo by nejlepší, kdybyste se nebáli pěstování závěsných rostlin, protože při správném hospodaření je kapání vysoce nepravděpodobné. Můžeme všichni souhlasit, že díky jejich výhodám, jako je snížení fyziologického a psychického stresu, zlepšení kvality vnitřního ovzduší a zlepšení celkového vzhledu vašeho prostoru, jsou závěsné rostliny v interiéru nezbytností pro všechny domácnosti i skleníky.

Řešení, jak zabránit vnitřnímu zavěšení rostlin na kapky

Voda správně

První a možná nejčastější chybou a příčinou kapání ve vnitřních závěsných rostlinách je nesprávné zalévání nebo nadměrné zalévání. Úkol tak jednoduchý, ale pokud bude proveden více než požadavek, způsobí nepořádek a dokonce ovlivní zdraví vašich pokojových rostlin. Univerzita ve Vermontu zdůrazňuje, jak půda, kterou jste použili, a její umístění ovlivní zalévání.

Například závěsné rostliny mají tendenci vysychat rychleji než květináče v nižších nadmořských výškách a zimní období může vyžadovat menší zalévání. Pokud je vaše kvalita vzduchu suchá, můžete očekávat, že budete muset zalévat častěji, aby byla půda vlhká. Nedělejte však chybu, že nejdříve nekontrolujete zem.

Nejlepší by bylo strčit prst o palec hluboko do zalévací půdy a pouze vody, když se na prst nelepí žádná špína. Můžete také zkontrolovat známky dehydratované půdy, jako je smrštění, které vede k mezeře mezi zemí a nádobou. Nakonec nezapomeňte, že každá rostlina má specifické potřeby vlhkosti, proto použijte měřič vlhkosti a podle toho upravte.

Poté, co jste se seznámili s požadavky na vodu a dalšími dříve diskutovanými faktory, je dalším krokem načasování a způsob zavlažování rostlin. Chcete zalévat ráno, aby vaše rostliny vyschly, než teplota začne ochlazovat. A pokud jde o metodu zavlažování, máte možnost zavlažování shora nebo zdola.

Zalévání nahoře

Obecně můžete použít vnitřní nebo vnitřní zavlažovací metody pro závěsné rostliny. Volba mezi těmito dvěma bude záviset na tom, o kterém si myslíte, že bude pro vaši situaci výhodnější. Zalévání shora je takové, jaké je, kromě toho, že pod zavěšenou rostlinu umístíte talíř nebo misku.

Tato nádoba by měla přijímat přebytečnou vodu z hrnce, což zase zabrání rozlití. Zalévání nahoře je nejjednodušší metoda, jak zabránit odkapávání ze zavěšených rostlin, protože na rozdíl od druhé metody nemusíte rostliny před opětovným setřením snášet nebo čekat, až uschnou. Buďte však trpěliví a dávejte najednou malé množství vody, abyste hrnce nepřeplnili.

Pokud vytéká přebytečná voda, sundejte rostliny a odklopte talířek. Pamatujte, že ponechání rostlin ve stojaté vodě může způsobit nemoci.

Zalévání zdola

Pokud jde o metodu zvětrávání dna, odstraníte hrnec ze zavěšení a necháte drenážní otvory na hrnci absorbovat vlhkost z vany nebo dřezu naplněného několika centimetry vody. Jakmile budete spokojeni s barvou a vlhkostí půdy, můžete dřez vypustit. Nezapomeňte nechat rostliny nejprve půl hodiny sedět, než je zavěsíte.

Zahradníci doporučují tuto techniku, pokud máte podezření, že v půdě jsou zbytky solí z hnojiv. Kromě toho je spodní zalévání nejlepší během letní sezóny venku, ale můžete také použít vnitřní vanu, pokud je zima. Můžete dokonce sbírat dešťovou vodu do van pro pozdější použití s ​​touto metodou.

Použijte dvojité hrnce

Poslední metodou, jak zabránit zavěšení rostlin visících uvnitř, je použití dvojitých nádob. Tímto způsobem můžete závěsné hrnce snadno rychle vyměnit. Metoda dvojitého zalévání zahrnuje použití vnitřního a vnějšího hrnce s nevýhodou, že závěsný hrnec je těžší.

Vnější hrnec je váš dekorativní hrnec, protože nemá žádné drenážní otvory, ale jeho dno vyložíte třemi centimetry oblázků. Na druhé straně bude vnitřní hrnec s drenážními otvory. Tímto způsobem, pokud má rostlina přebytečnou vodu, odteče dolů směrem k oblázkům a zabrání rostlině zůstat ve vodě.

Metoda dvojitého zalévání zvýší váhu vašich zavěšených nádob, takže si chcete zajistit způsob, jakým zavěsíte své rostliny. Nabízí však výhodu nejen v prevenci kapání a zalévání, ale také zlepšuje vlhkost vašich rostlin.

Závěr

Ať pěstujete v interiéru, na zahradě nebo ve skleníku, rostliny nabízejí mnoho funkčních a estetických výhod. Ale pokud je máte zavěšené, musíte vědět, jak zabránit tomu, aby vnitřní závěsné rostliny kapaly, aby byla zachována čistota a bezpečnost. Dobrou zprávou je, že správné zavlažování a používání dvojitých nádob by vám mělo pomoci tento problém rychle vyřešit.

Kromě metody zavlažování nezapomeňte, že v požadavcích na vlhkost vašich rostlin hrají roli i další faktory prostředí. To je místo, kde může být použití apolytunnel prospěšné, protože můžete pohodlně udržovat teplotu, vlhkost a světlo na optimální úrovni pro vaše rostliny.