Co pomáhá rostlinám z tunelů zůstat malými

Pokud jste zvědaví, jaké pomůcky tunelů zůstávají malé, na jejich růst obecně mají vliv dva faktory – teplota a vlhkost. V tomto článku zjistíme, jak si rostlinné rostliny udržují svou velikost.

Bezpochyby jsou skleníky ideální pro pěstování rostlin; máte kontrolu nad všemi prvky nezbytnými pro vaše rostliny, což vám zajistí lepší výnos. To platí, zejména pro oblasti s chladným prostředím nebo tam, kde se rostliny nemohou snažit, je nákup apolytunnelis tou nejlepší volbou.

Nyní je čas, abyste se dozvěděli více, takže čtěte dál!

Faktory, které udržují malé rostlinné rostliny tuhé

V této části budeme diskutovat o teplotě a vlhkosti; jsou to dva hlavní faktory, které udržují malé množství tunelů u rostlin. Později zjistíte některé z věcí, které mohou pomoci tyto faktory ovládat. Pojďme se ponořit dále, abyste lépe porozuměli.

Teplota a vlhkost pro zachování velikosti rostlin

Teplota a vlhkost spolu rostou, pokud jde o růst vašich tunelů. To znamená, že oba tyto faktory pomáhají malým rostlinám zůstat malé.

Teplota vzduchu má vliv na schopnost rostliny zadržovat vlhkost. Teplý vzduch zadržuje více vodní páry, která má vyšší relativní vlhkost. Proto můžete říci, že teplota je relevantní pro řízení vlhkosti.

Relativní vlhkost naopak určuje množství vodní páry přítomné ve vzduchu. Vyjadřuje se v procentech a ukazuje, kolik je potřeba k nasycení. Tento faktor ovlivňuje biologický proces vaší rostliny, zejména při transpiraci.

Transpirace je proces, při kterém rostliny usrkávají ve vodě ze svých kořenů, transportují vodu do tkáně a přes listy ji uvolňují zpět do atmosféry. Je nezbytný pro růst a vývoj rostliny. Je také zodpovědný za uvolňování vody do vzduchu, což pomáhá rostlině ochladit se.

Můžete říci, že i rostliny se potí. Pokud se hodně potíme na velmi vlhkém místě, cítili byste se nepříjemně, že? Stejně jako relativní vlhkost zastavuje odpařování našeho potu, vysoká vlhkost narušuje proces transpirace vaší rostliny. Bude to hrozba pro růst vaší rostliny.

Jak regulovat vlhkost a teplotu

Nyní, když jste obeznámeni s faktory ovlivňujícími růst vaší rostliny, měli byste také zvážit vnější faktory mimo polytunnely, které by mohly ovlivnit také to, co je uvnitř.

Teplota a počasí mimo vaše změny minipolytunnel. Proto byste chtěli udržovat stav uvnitř, aby vaše rostlina byla zdravá a správně rostla.

Vzhledem k tomu, že vlhkost a teplota pomáhají malým rostlinám zůstat malé, musíte vědět, jak je ovládat. Tady jsou způsoby:

# 1 Pro vlhké oblasti

Pokud již žijete ve vlhkém prostředí, je populární pasivní a aktivní ventilace. Je ideální pro řízení vlhkosti a teploty v takovém prostředí, protože pohybuje horkým vzduchem nahoru a ven a studeným vzduchem reguluje teplotu.

# 2 pro suché oblasti

Na sušších místech by však bylo nejlepším řešením odpařovací chlazení. Větrání nestačí, protože vlhkost v této oblasti je nižší. Odpařovací chlazení funguje přidáním vlhkosti do prostředí polytunu; tím se zbavíte zbytečného tepla a zároveň vpustíte vlhkost dovnitř.

Systém řízení vlhkosti a teploty

Nyní již znáte způsoby, jak regulovat vlhkost a teplotu ve skleníku. Připravili jsme více; musíte použít vybavení, které pomůže rostlinám z tunelů zůstat malé.

Zde je několik dalších věcí, které lze použít k řízení vlhkosti a teploty skleníku:

# 1 Použijte systém chlazení ventilátoru a podložky

Běžně používanou technikou pěstitelů rostlin, která zahrnuje systém ventilátoru a podložky, je na jednu stěnu instalována velká mokrá stěna a na protilehlé stěně skleníku je umístěna řada odsávacího ventilátoru. Podložka nepřetržitě uvolňuje vodní páru pomocí přívodu vody.

Vzduch poté projde podložkou. Studený a vlhký vzduch se poté pomocí výfukového ventilátoru posune směrem k polytunnelům a uvolní se do venkovní atmosféry.

Je snadno použitelný a levný. Vložka je však poněkud náchylná k růstu bakterií a usazování minerálů. Teplotní gradienty na straně stěny podložky a na straně stěny ventilátoru mohou být nerovnoměrné.

# 2 Používejte vysokotlaký mlhový systém

Systém využívá trysky rovnoměrně rozmístěné uvnitř skleníku. Série trysek by pak injektovala kapičky vody ve formě umělé mlhy do vašeho skleníku.

Vysokotlaký mlhový systém je lepší alternativou pro systém podložek a ventilátorů, protože poskytuje rovnoměrné pokrytí a konzistentní atmosférické podmínky pro váš malý skleník. Ale samozřejmě to má také své nedostatky.

Musíte ovládat velikost své vodní kapky; menší kapičky nestačí k dodání vlhkosti, kterou vaše rostlina potřebuje, a větší kapičky by mohly vaše rostliny zničit.

Oba systémy fungují dobře pro jakoukoli velikost skleníku. Pokud však hledáte levnější alternativu, pak vám s tím pomohou odstínové závěsy. Stínicí závěsy budou sloužit jako tepelný štít a v případě potřeby udrží teplo.

Pomůže při snižování tepla, když je venkovní teplota vysoká. Naproti tomu, když v noci umístíte čiré závěsy, teplota uvnitř polytunnel by se regulovala, pokud někdy venku klesne teplo.

Používejte jej však správně, protože by to mohlo bránit procesu fotosyntézy a transpirace vaší rostliny.

Závěr

Pokud si myslíte, že rostoucí rostliny je budou zalévat jen denně, pak se zamyslete znovu. Zvláště pokud pěstujete rostliny ve skleníku, musíte vzít v úvahu faktory, nejen uvnitř, ale i venku, abyste udrželi vhodné podmínky pro růst vašich rostlin.

Jen pro připomenutí, také vezměte v úvahu vaše prostředí, než postavíte apolytunnel, abyste věděli, jaké vhodné produkty použít. Voda, sluneční světlo, vlhkost a teplota jsou opět některé z věcí, které potřebujete, abyste zajistili, že vaše rostliny budou zdravé.

Relativní vlhkost opět pomáhá rostlinám z tunelů zůstat malé. Ujistěte se tedy, že máte pod kontrolou stav uvnitř svého tunelu, pokud chcete, aby byl větší. Doufáme, že jsme vám pomohli odpovědět na vaše otázky. Bůh žehnej a děkuji za přečtení!