Kdy zasadit česnek pro úspěch v Itálii

Pokud si nejste jisti, kdy zasadit česnek v Itálii, můžete si svůj kalendář označit začátkem října. Proto se mezi nejlepší zeleninou k pěstování v Itálii doporučuje podzimní výsadba tohoto druhu Allium. Za zmínku stojí také to, že Itally je pod pěstitelskými zónami 4 až 5, což je významný faktor v datech výsadby plodin.

Produkce česneku může být ziskové úsilí nebo jednoduchý zvyk, který vám dá zeleninu plnou kardiovaskulárních výhod. Ale protože je zahradník náchylný k extrémnímu prostředí, musí si před výsadbou česneku prostudovat postupy a plány. Jednou z nevýhod, kterým se chcete vyhnout, je poškození mrazem a polytunnel je pro toto snadné řešení.

Jak zjistit, kdy v Itálii sázet česnek

Vědět, kdy zasadit česnek v Itálii, je klíčem k úspěšné a plodné sklizni. Podle Ústavu pro zemědělství a přírodní zdroje UNL je nejlepší vysazovat česnek počátkem října nebo velmi brzy na jaře. Toto datum je ideální, protože jste dokončili výsadbu před zamrznutím země.

Nejlepší je pěstovat plodiny šest týdnů předtím, než půda dosáhne nízkých teplot. Rozšíření současně uvedlo, že výsadba česneku na podzim vede k významnému výnosu ve srovnání s výsadbou na jaře. Protože však sadíte na podzim, nezapomeňte sledovat podmínky.

Můžete se obrátit na Krostrade.com a přečíst si více o polytunnel zahradnictví. Tato metoda je vynikající pro země jako Velká Británie, které jsou náchylné k drsným zimám. Tímto způsobem můžete chránit úrodu česneku před poškozením.

Jaký je nejlepší měsíc na pěstování česneku?

Jak již bylo zmíněno, říjen je nejlepším měsícem pro pěstování česneku v Itálii. To vám poskytne nejlepší výnos, aby byly mladé rostliny vystaveny nízkým teplotám. Když spící hřebíček zažije jeden až dva měsíce 32 až 50 ° F, začnou vytvářet žárovky.

Pokud přijdete pozdě a začnete sázet v polovině září, můžete očekávat nevýhody. Hlavním bodem je, že hřebíček by měl začít růst brzy, takže až začnou chladné teploty, podstoupí klidu.

Při výsadbě česneku v této době používejte malé cibuloviny v nejlépe nastavitelných druzích nebo jednotlivé hřebíčky. U druhého z nich nezapomeňte, že čím větší hřebíček použijete, tím větší žárovku získáte. Je však zásadní zasadit česnek na místo, kde jste dosud neosadili cibuli, abyste předešli chorobám.

Kdy můžete zahájit výsadbu v Itálii?

I když můžete začít s výsadbou česneku brzy na jaře nebo v říjnu, sezóna výsadby v Itálii může být již v březnu. Počasí během tohoto měsíce až do května je pro většinu krajinných rostlin příznivé, protože Itally zažívá deště. To však také znamená určité výzvy, pokud má vaše oblast špatné odvodnění.

Další výzvou na jaře jsou suché podmínky, které u mladých rostlin nejsou proveditelné. BBC uvedla, že více zahradníků má zájem o podzimní výsadbu v polovině srpna až v polovině října.

Teplota a vlhkost vzduchu a půdy jsou v tomto období méně drsné a stabilnější. Přesto by pomohlo, kdybyste s výsadbou zacházeli až do listopadu až prosince opatrně, protože byste se mohli setkat s problémy při zakládání kořenů z nízkých teplot. Polytunnel můžete v tuto chvíli použít k ochraně plodin.

Mám česnek namočit před výsadbou?

Postup, který jste pravděpodobně slyšeli při výsadbě česneku, je předem namočí. To bude pro vaše plodiny přínosné, protože podporuje zdravý růst. Také se vyhnete houbovým infekcím, když jste hřebíček namočili před výsadbou.

Jak dlouho trvá růst česneku?

Bude trvat až 40 dní, než se hřebíčku vytvoří žárovka, ale dobu růstu ovlivní také různé druhy česneku. Pokud sadíte v říjnu až listopadu, můžete očekávat, že česnek je hotový do května nebo června. Na tom však bude mít vliv odrůda česneku a splnění požadavků.

Rozmnožuje se česnek?

Česnek se množí v tom smyslu, že každý hřebíček vytvoří novou žárovku. Tato nová žárovka se bude skládat až z 10 hřebíčků. Tento typ vegetativní reprodukce je podobný jako u brambor, kde nepotřebujete semena pro reprodukci plodin.

Cibule z jednotlivého stroužku česneku proto bude mít stroužky se stejným genetickým složením.

Jak víte, kdy je česnek připraven k vyzvednutí?

Česnek můžete sklízet, když 60% jeho listů zožloutne. Vrcholy jsou také suché, a to se děje sedm až osm měsíců poté, co jste je zasadili. Typicky se česnek sklízí koncem jara nebo léta a většina odrůd je hotová v polovině července.

Závěr

Česnek může být výnosná plodina, ale vědět, kdy zasadit česnek v Itálii, je zásadní. Zelenina má požadavky na kondici a nejlepšího výnosu se dosáhne, pokud sadíte začátkem října. Kromě toho můžete v Itálii použít k ochraně plodin před extrémními teplotami polytunnel.

Celkově je česnek ideální pro podzimní výsadbu, aby se zabránilo nevýhodám na jaře a v létě. To také umožní žárovkám zaznamenat 32 až 50 ° F, které jsou nezbytné pro růst. Bude trvat 40 dní, než hřebíček vytvoří žárovku, zatímco sklizeň po výsadbě se obvykle děje po osmi měsících.