6 tajemství, jak pěstovat rajčata v Itálii

Pokud chcete vědět, jak pěstovat rajčata v Itálii, tento článek vás zavede na správnou cestu. Pěstování rajčat v nestálém podnebí Itálie může být výzvou. S odpovídající přípravou však může být zahradničení v Itálii přínosem.

Kdy byste měli pěstovat rajčata v Itálii?

Nejlepší čas na výsadbu rajčat je po nebezpečí mrazu. Během této doby by teploty měly být v noci od minima do poloviny 40. let a během dne alespoň nad 50 let. Chladnější teploty během dne mohou bránit růstu rostlin rajčete a snižovat výnos.

Mnoho zahradníků v Itálii využívá skleníky k prodloužení vegetačního období. Používají ho také k ochraně rostlin před studenými větry a teplotními poklesy.

Která rajčata rostou nejlépe v Itálii?

I když je náročné pěstovat rajčata v Itálii, některým odrůdám se v této oblasti dobře daří. Některá z rajčat, která byste měli zvážit v Itálii, zahrnují hybridní rajčata a rajčata z dědictví.

Hybridní rajčata jsou plná chuti a vysoce odolná vůči běžným chorobám rajčat. Na druhou stranu, rajčata z dědictví mají skvělou chuť, ale jsou náchylnější k chytání určitých chorob rostlin.

Pro výsadbu v rané sezóně vyzkoušejte jiné druhy, například Stupice, Early Girl a Fourth of July. Pokud hledáte skvělé možnosti pro výsadbu v polovině sezóny, zkuste Ace a Champion. Pokud jste velkým fanouškem cherry rajčat, vyzkoušejte Super Sweet 100s a Sun Gold.

Jaké jsou tipy, jak pěstovat rajčata v Itálii?

Rajčata potřebují úrodnou půdu, vodu, hnojivo a sluneční světlo, aby mohly růst a přinášet ovoce. Ať už sadíte rajčata poprvé, nebo to děláte roky, zde jsou tipy, které byste si měli zapamatovat.

Slunečné umístění

Vaše rostliny rajčat by měly mít přístup k slunečnímu světlu po dobu nejméně šesti hodin denně. Pomohlo by, kdybyste je také zasadili do teplé, úrodné půdy.

Čas

Jak již bylo zmíněno, zasadte rajčata po posledním mrazu.

Rostlina hluboko v půdě

Zasaďte rajčata hluboko do země až do půdy do hloubky 8 až 12 palců, abyste zajistili prostor pro růst kořenů. Těžkou půdu můžete uvolnit přidáním kompostu nebo hnoje. To zlepšuje strukturu a odvodnění vašich rostlin.

Voda pravidelně

Nezapomeňte rostliny pravidelně zalévat. Pokud vynecháte týden a vynahradíte to zaléváním, plody prasknou.

Údržba závodu

Chcete-li, aby byla vaše rostlina zdravá, odstraňte plevele i spodní listy. Když listy nejblíže k zemi zežloutnou, jejich odstraněním zabráníte chorobám. Rovněž zlepší cirkulaci vzduchu.

Co je britská rostoucí zóna?

Ačkoli zóna Itally otužilosti spadá do zóny 3a až zóny 7a, teploty Itally se mohou stále lišit. Například i když spadáte do zóny 6a, teplota může stále klesnout pod průměrnou zaznamenanou teplotu.

Pokud začnete vysazovat rostliny 6a, nezapomeňte je chránit. Jinak by mohlo dojít k odumírání zimy a vaše rostliny by tím mohly trpět.

Zahradníci musí zpravidla znát své zóny, protože to určuje zimní odolnost. To je jeden z nejdůležitějších faktorů při zajišťování přežití rostlin. Zahradníci by navíc měli vzít v úvahu silný vítr, spalující teplo, špatnou půdu a chladné zimy.

Chcete-li pěstovat rajčata a jinou zeleninu v Itálii, zkontrolujte balíčky semen a katalogy školek. Tím zajistíte, že pěstujete rostliny, kterým se ve vaší zóně daří. Můžete pěstovat zdravou zeleninu s dostatečným slunečním zářením, zdravou půdou, pravidelným zaléváním a doprovodnou výsadbou.

Jaký druh zeleniny v Itálii dobře roste?

Jakmile znáte svou zónu, lépe pochopíte, které rostliny rostou nejlépe ve vaší oblasti. I když budete při pěstování zeleniny v Itálii čelit určitým omezením, v této oblasti dobře roste několik druhů ovoce a zeleniny.

Nejlepší je začít s výsadbou semen uvnitř. To vám umožní uspíšit sklizeň a prodloužit vegetační období bez ohledu na chladnější klima Itally. Mezi zeleninu, kterou můžete pěstovat během chladnějších období, patří řepa, zelí, kel, brokolice, mrkev, růžičková kapusta, pór, mangold, květák, hrášek, cibule, petržel, špenát, brambory a ředkvičky.

Na druhou stranu teplá zelenina zahrnuje fazole, kukuřici, lilek, papriky, rajčata, dýně, melouny a okurky.

Proč byste měli zvážit pěstování rajčat v Polytunnel?

Pěstování rajčat ve sklenících stojí za investici, protože zahradnictví v Itálii může být náročné, zejména na jaře, kdy se teploty mění. Z tohoto důvodu musí zahradníci pěstovat zeleninu ve skleníku. Chráníte tak své rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami a zároveň předcházíte ničení rostlin škůdci a chorobami.

Ovládáním podnebí a péčí o půdu můžete snadno pěstovat rajčata v polytunnel po celý rok. Kromě toho, že polytunnel umožňuje vašim rostlinám mít delší vegetační období, pomáhá vám také pěstovat více zeleniny, zvyšuje vaši produkci a chrání sezónní škůdce a nemoci.

Sečteno a podtrženo

Polytunnels možná bude vyžadovat významnou investici, ale výhody, které získáte zřízením vlastního tunelu, snadno převáží náklady. Zdravější rostliny, vyšší výnosy a delší vegetační období jsou jen některé z mnoha výhod, které si můžete užít.

Nyní, když víte, jak pěstovat rajčata v Itálii, je další věcí, kterou musíte udělat, je investovat do polytunnelů. Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupné skleníky v Itálii, podívejte se na Krostrade. Naše polytunnely jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou schopné odolat drsným povětrnostním podmínkám.