3 jednoduché a snadné kroky k výrobě tepelných clon!

Tepelné závěsy jsou dvou nebo třívrstvý materiál vyrobený z bavlny, vlny a polyesteru a jsou potaženy akrylovou pěnou, která pohlcuje ultrafialové paprsky. Zvýšené emise skleníkových plynů a globální oteplování mohou vždy způsobit nárůst slunečních paprsků; materiály použité k navrhování tepelných clon jsou tedy obecně izolátory (nejsou schopné propustit teplo). V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit tepelné závěsy.

K výrobě tepelných clon jsou nutné následující materiály; Batovací materiál (izolační), estetický krycí materiál, nejlépe kovový závěs, záclonové nebo sprchové kroužky, šicí stroj, nit, špendlíky a další šicí příslušenství, montážní deska a čepice (brání průchodu slunečních paprsků tepelnou clonou).

Způsoby výroby tepelných záclon

Krok 1: Měření

První věcí, kterou musíte udělat, když chcete vyrobit tepelné clony, je měření. Změřte šířku a délku okna, kam umístíte tepelné závěsy. Měli byste také změřit dostupné izolační materiály ve výplni a textilie.

Krok 2: Řezání

Řezání je druhá věc, kterou musíte udělat, když plánujete vyrábět tepelné závěsy. Řez materiály (bavlnu nebo vlnu) podle rozměrů okna a ponechejte malý prostor pro případné úpravy v průběhu výroby.

Umístěte látkový materiál podél odpalovacího materiálu tak, aby po šití byl viditelný estetický pohled.

Krok č. 3: Šití

Pomocí šicího stroje šijte látky a překlopte je ven. Jakmile je záclona připravena k použití, po našití odpalování a látky se vytvoří průchod pro průchodky.

Průchodky se umístí na místo a poté sešijí suchý zip na bavlněný panel, který se umístí do stěny, kde bude umístěna záclona. To podpoří izolaci. Bavlněné tyčinky se umístí k oknu a závěsy procházející přes tyče visí na okně.

Jaký typ materiálu se používá při výrobě tepelných clon?

Tepelná opona nebo látkový materiál se používá hlavně v létě nebo v zimě k řízení intenzity slunečních paprsků pronikajících do budov. Tyto dvě látky můžete spojit dohromady pomocí jehly a nitě. V tomto případě potřebujete základní znalosti šití.

V mírném podnebí si majitelé domů volí místo klimatizace tepelné clony, aby udrželi svůj domov v optimálním teplotním rozsahu. Je to proto, že prakticky plní stejnou roli jako klimatizace. Absorbuje teplo za horkého počasí a také v rušných oblastech pohlcuje hluk.

Díky komponentům a materiálům použitým při výrobě tepelných clon je schopen absorbovat teplo a udržovat místnost v teple, zejména v mrazivém počasí. Výroba tepelných clon zahrnuje kombinaci izolačního materiálu, materiálu zabraňujícího průniku vlhkosti a krycího materiálu (který je volitelný).

Vzhledem k tomu, že tepelné závěsy vyžadují tyče, na které jsou zavěšeny, je k jejich připevnění ke zdi použit kov nebo plast. Tepelné závěsy fungují díky odpalovacímu materiálu, který je izolátorem, který zabraňuje konvekci tepla z vnějšku.

Okna podporují tepelné ztráty a tepelné zisky během zimy a léta; proto, když jsou k nim umístěny tepelné závěsy, zabraňuje tepelným ztrátám absorpcí a podporuje zisk tepla tím, že nedovolí úniku tepla poskytovaného ohřívačem oknem, zejména během mrazivého počasí.

Co tvoří tepelnou oponu?

Tepelná podšívka přidaná k látkovému materiálu je to, co tvoří tepelné záclony. Bez odpalovacích materiálů nebude žádný způsob, jak může textilní materiál izolovat místnost.

Výplň z akrylové pěny nepropouští sluneční paprsky. Je inertní; proud tudíž nemůže projít. Aby mohla být záclona označována jako „tepelná“, musí být schopna absorbovat teplo.

Zvýšená optimální teplota prostředí může být nesnesitelná. Proto se mnoho rodin žijících v mírném regionu rozhodlo pro použití tepelných clon. Snížilo to náklady na topení v obývacím pokoji a poskytlo jim možnost hledat tyto materiály, zejména izolátory, aby si závěsy vyrobily samy.

Mnoho lidí se živilo výrobou tepelných clon, které jsou v létě velmi žádané, a v oblastech s nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Jak tepelná opona dosahuje izolace

Aby tepelná opona dosáhla izolace, musí existovat izolátor, který umožní látkovému materiálu zachytit sluneční paprsky nebo adsorbovat chlad. Lidé žijící v mrazivém počasí mohou mít přístup k těmto materiálům, protože jim každý rok čelí tato výzva. Připravují se a čekají, až se sezóna točí kolem.

Mohu v létě žít v domě bez tepelných clon? Ano! Během léta se dá žít bez tepelných clon, ale musí si zajistit klimatizaci, která je docela drahá.

Pro pohodlí, trvanlivost, vnitřní a vnější dekor se mnozí rozhodnou pro tepelné závěsy, protože dodají svému domovu dokonalý estetický vzhled a pohodlí po dlouhém pracovním dni.

<

Věřím, že tento článek rozšířil váš obzor ohledně kroků k výrobě tepelných clon. Jedna dobrá věc na tepelných závěsech je, že rodiny s nimi používají, aby se zahřály během mrazivého, normálního a spalujícího počasí. V tropické oblasti, kde je prudké počasí, se většina lidí místo klimatizací rozhodne pro tepelné clony.

V některých částech světa, kde dochází k přerušovanému napájení a vysokým životním nákladům, lidé používají termální závěsy, protože si nemohou dovolit zůstat v domácnosti bez průměrné teploty v místnosti. Nejlepší je použít termální závěsy, protože jsou velmi odolné a lze je ručně prát saponátem, aby se zachoval jejich estetický vzhled.

Víte, že většina rodin ve venkovských oblastech si nemusí dovolit klimatizaci? Místo toho jde o tepelné závěsy, které poskytnou prakticky stejné pohodlí jako klimatizace. Jelikož to mohou dělat samostatně, vydělávají si na živobytí tím, že je vyrábějí a prodávají lidem v městských oblastech.

Chcete-li si užít pohodlí v každém ročním období, pořiďte si domácí termální závěsy a budete se cítit uvolněně se svými rodinami a přáteli. Svým přátelům můžete ukázat lásku tím, že tyto závěsy získáte jako dárek nebo podporu, zejména studentům v těchto extrémních podmínkách. Pokud tedy stále máte obavy ohledně výroby tepelných clon, napište zprávu do sekce komentářů.