10 tipů, jak pověsit závěsy bez záclonových tyčí

Ať už se stěhujete na nové místo, nebo plánujete předělat to, ve kterém právě bydlíte. Můžete mít nábytek na správném místě; pak jste na ošetření vašeho okna.

Mnoho lidí raději orámuje svá okna záclonami, ale možná nebude chtít věnovat čas a peníze tomu, aby si do závěsné tyče mohli zavěsit záclonovou tyč. Tento článek vás tedy seznámí s tím, jak pověsit závěsy bez záclonových tyčí.

Zavěšení záclon na tyče pro vás může být docela komplikované a možná něco, co by bylo trvalejší. To nemusí být ideální pro někoho, kdo rád mění svůj domácí dekor a občas se podívá.

S tímto můžete přidat různé kreativní metody, díky nimž bude vaše okno elegantní, zatímco nebude viset na tradiční záclonové tyči.

Nápady, jak pověsit závěsy bez závěsů

Nalezli byste různé nápady, které vám pomohou rozhodnout se o dalším opravě vašeho obytného prostoru. Můžeš použít;

Háčky

Můžete použít několik háčků, které můžete použít na zavěšení záclon. Nejprve byste měli zkontrolovat, kde prodávají záclonové tyče, aby si koupili samolepicí háčky.

Udělejte si čas na vypracování tohoto projektu, změřte opatrně vzdálenost mezi průchodkami na vašich závěsech po zajištění místa pro upevnění kroužků na háčky na závěsech.

Táhne zásuvka

Podívejte se na své starožitné zásuvky na jejich zásuvky v železářství, které můžete použít jako háček. Vyberte si zásuvku, která má perfektní velikost pro otvor v oku závěsu, do kterého by bylo možné vklouznout přímo.

Jsou v různých stylech a barvách, měly by být schopné jít do zdi, jako by to bylo na zásuvce.

Lano

To je ideální pro inspiraci pro venkovský dekor Jak zavěsit závěsy bez záclonových tyčí v západním výhledu. Začnete měřením šířky závěsu, než si vyberete lano, kterým chcete závěsy pověsit.

Můžete měřit šířku pouze jednoho panelu, pokud jsou dva, a pak ho zdvojnásobíte.

Ujistěte se, že máte na každé straně další palce, zašroubujte hák, který podepře lano, a lano omotejte kolem háku, aby zůstalo na svém místě.

Větve stromů

Je hezké použít větev stromu, která zavěsí vaše závěsy a dodá tak přirozenému doteku dekoru. Strom nemusí být v dokonalém stavu, pouze by měl být dostatečně silný, aby držel závěsy.

U těžšího materiálu závěsu budete muset použít dostatečně robustní větev.

Před použitím budete muset větev oříznout a vyhladit. Nainstalujte držáky, kde zavěsíte větev nebo ji položíte na dva kusy větve, které jsou umístěny vedle sebe.

Sportovní vybavení

Pokud má váš domov atletický dekor, můžete místo tradičních záclonových tyčí použít několik kusů sportovního vybavení. Můžete použít baseballové pálky, golfové hole, vesla lodí a hokejky.

To je neomezené pro Jak zavěsit závěsy bez záclonových tyčí. Stačí si vybrat vybavení, díky kterému bude vaše záclona hladce klouzat.

Zahrňte nástavce, které mohou být na konci dokonce baseballové nebo golfové míčky, aby na konci nemohly sklouznout závěsy.

Nehty

V případě, že chcete roztomilý a jednoduchý závěs z lehčích materiálů, aby nehty šly dobře. Vyberte si dlouhé nehty, které jsou dostatečné na to, abyste zakryli záclonu přímo na každém z nich.

Vytvořte přímku pro nehty pomocí pravítka. Pokračujte v zavěšení záclony v přímce nebo zvlnění pomocí zavěšení záclony mezi nehty.

Měděné trubky

Jednou z nejlepších možností, jak zavěsit závěsy bez záclonových tyčí, jsou měděné trubky. Dodají vašemu dekoru jednoduchý a elegantní vzhled. Jsou k dispozici v obchodech, které prodávají bytové dekorace. Odtud také můžete získat držáky pro zajištění potrubí na místě.

Potahy na čalounění

Možná si místo pronajímáte a nechcete dělat díry do zdi, můžete závěsy přímo zavěsit do zdi pomocí těchto čalounických cvočků. Možná nebudete moci zatáhnout závěsy, ale můžete použít materiály k jejich zavázání a pomocí sponek je připevnit ke zdi.

Tyto materiály jsou levné a snadno je najdete v jakémkoli místním obchodě ve vašem okolí. Je tedy docela cenově dostupné a jednoduché je nasadit na místo.

Drát

Místo závěsné tyče můžete použít buď středně silný drát, nebo těžký drát. Jedná se o velmi rychlý, cenově dostupný a jednoduchý způsob výměny okenních krytin.

Po obou stranách stěny budete muset dostat držáky nebo jiný materiál, kterým byste zbývající drát omotali.

Jako zpětné vazby můžete použít materiály, které propustí světlo do vašeho domova, zatímco zatahujete záclonu po stranách.

Yardstick

Pokud použijete měřítko, získáte mužskou jeskyni nebo kutilskou formu výzdoby ložnice. To by bylo perfektní, pokud jste sami obyčejní lidé.

Velmi snadno se zavádí umístěním měřítka mezi přidělený prostor, který jste označili. Chcete-li jej doplnit a dát mu ten nárazníkovitý vzhled, použijte měřicí pásky a vytvořte zpětné vazby na závěsech.

Závěr

I když jste možná dlouho věřili, že neexistuje způsob, jak zavěsit závěsy bez záclonových tyčí, tento článek vám ukázal, že existuje mnoho způsobů zavěšení záclon bez použití tyčí.

Můžete si vybrat z řady možností, které jsme uvedli výše, aby váš domov získal osobnější a jedinečnější nádech. Výhodou těchto metod je také to, že jsou levné a snadno se instalují namísto použití populárních záclonových tyčí.