Jak dlouho kvetou keře azalky?

Pokud se snažíte pěstovat azalky, pravděpodobně si kladete tuto otázku: Jak dlouho kvete azalky? Než se do toho pustíme, musíte vědět víc o tomto vždyzeleném keři.

Azaleas: The Basics

Nespočet zahradnických nadšenců miluje azalky, protože jejich přítomnost může oživit každou zahradu. Se svými zdravými a lesklými zelenými listy a jejich pestrobarevnými květy, které přicházejí v různých tvarech okvětních lístků, tento typ rododendronu slouží jako jeden z ohlašovatelů jara.

Přestože mají hosté této oblíbené zahrady mnoho druhů, ne všechny odrůdy mohou růst ve stejné oblasti. Pokud si však vyberete správnou barvu odrůdy azalky, půdy, počasí a podmínek zalévání, můžete si být jisti, že vaše azalky budou mít to, co potřebují, aby se jim dobře dařilo a po celé měsíce produkovaly spoustu květin.

Mezi jejich charakteristické vlastnosti patří lesklé, tmavě zelené listy, které mají na povrchu malé chloupky. Kromě toho mají azalky také místo klastrů jednotlivé květy.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu, když vám rostou azalky

Azalky mohou být hezké, ale pokud si nejste tak jisti faktory, které musíte vzít v úvahu při jejich pěstování, nebudete schopni z těchto rostlin vytěžit maximum.

Faktor č. 1: Aby získali nejlepší barvu, potřebují trochu lásky.

Azalky mohou být jednou z nejspolehlivějších rostlin ve vaší zahradě, ale pokud chcete, aby předváděly své nejlepší barvy a stále vyráběly květiny, které máte rádi, musíte jim dát trochu TLC. Můžete mít nejvíce květů, pokud se ujistíte, že mají dostatek slunce a jsou správně a pravidelně napojováni.

Faktor 2: Počasí může ovlivnit jejich růst

Věděli jste, že povětrnostní podmínky hrají v rozkvětu vaší azalky rozhodující roli? Pokud nevíte, počet květů, které produkují, a doba, po kterou je produkují, jsou výrazně ovlivněny poklesem teplot. Očekávejte, že jejich skutečná data květu se budou lišit asi týden nebo dva.

Čím je počasí teplejší, tím dříve jejich květy vybuchnou. A co víc, azalky vysazené v těchto teplejších oblastech kvetou znovu na podzim.

Faktor č. 3: Existuje více než 900 druhů

Možná vás překvapí, že i když mají azalky více než 900 druhů, můžete zde najít přes 20 000 hybridů Rhododendron spp. A také azalky. Všechny mají různé tvary a velikosti.

Najdete azalky, které jsou jak vysoké, tak špičaté nebo husté a malé. Mohli by vypadat, jako by objímali zemi, nebo by mohli produkovat vlny nádherných květin, které by dotýkaly jeho baldachýn tmavě zelených listů.

Jak dlouho kvetou keře Azalea?

Obecně rostlina azalky produkuje velkolepé květy po dobu tří týdnů během jara. Jiné druhy azalek však také během léta předvádějí své nádherné květiny v závislosti na regionu, kde rostou, a na počasí.

V námořním a mírném podnebí lze období kvetení rostlin azalky prodloužit až na období sedmi měsíců. Na druhou stranu, azalky, které jsou zasazeny v chladnějším podnebí, mívají kratší dobu kvetení, která se může pohybovat pouze mezi třemi týdny až třemi měsíci.

Nejlepší je vybrat druh azalky, která dobře kvete během mírnějších měsíců oblasti, kde je vysazujete. Aby se to stalo, ujistěte se, že krmíte své azalky vyváženým hnojivem 15-15-15. Pokud vás zajímá, rostlinám azalky se bude dařit, pokud dostanou více dusíku.

Pěstujte své vzácné rostliny v mini skleníku!

Pokud na zahradě nemáte dostatek místa, můžete své rostliny pěstovat v mini skleníku. Polytunnelgardening vám nabízí spoustu výhod, které vám pomohou posunout vaše zahradnické zážitky na vyšší úroveň! Tady jsou některé z nich:

Ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Vzhledem k tomu, že minipolytunnel je uzavřený prostor, nebudete se muset starat o své rostliny, když matka příroda uvolní svou zuřivost. Zatímco ostatní tradiční venkovní zahrádkáři jsou chyceni při nouzových přípravách k zajištění bezpečnosti svých rostlin, můžete se jen posadit a počkat, až bouře projde.

Udržuje škůdce a škůdce pryč

Minipolytunnel může být obrovským plusem, pokud jde o ochranu vašich rostlin před různými druhy ničivého hmyzu a zvířat. Vaše minipolytunnel slouží jako bariéra mezi vaší vnitřní zahradou a škůdci.

Můžete ovládat rostoucí prostředí svých rostlin

Vytvoření optimálního prostředí pro růst vašich rostlin bude pro vás mnohem snazší, pokud je budete uchovávat v mini skleníku. Ovládání úrovní teploty, tepla a vlhkosti uvnitř uzavřeného prostoru pro vás nebude obtížné. A co víc, můžete se také rozhodnout, že do své zahrady zavedete prospěšný hmyz, který pomůže vašim rostlinám dobře prospívat.

Prodloužená vegetační období

S mini skleníkem můžete bez námahy prodloužit vegetační období svých rostlin. Umožňuje vám pěstovat určité druhy rostlin, které nepocházejí z vaší oblasti.

Závěr

Nyní, když konečně znáte odpověď na otázku „Jak dlouho kvete azalky?“, Možná budete chtít dnes zažít skvělé výhody polytunnelgardeningu!