5 nejlepších trvalek pro Itally

Nejlepší trvalky pro Itally jsou orlíček, mák mák, jetel fialový prérie, mléko a síra pohanka. Pro Itally máte na výběr z mnoha trvalek, ale těchto pět původních bylinných trvalek bude nejlepší k pěstování. Ve školkách je lze snadno využít, a protože jsou domorodci, máte jistotu, že budou dobře přizpůsobeni vaší britské zahradě.

Více než ovocné stromy, které rostou ve státech, se pěstování trvalek v Itálii také vyplatilo růst kvůli jejich výkonu. Vždy však můžete studovat preferované podmínky růstu rostlin, abyste předešli budoucím problémům. Zkontrolujte odolnost své zvolené trvalky, pokud bude prospívat ve vaší lokalitě.

Seznam nejlepších trvalek pro britské zahrady

Royal Horticulture Society poskytuje rozsáhlý seznam nejlepších trvalek pro Itally. Těchto pět původních rostlin vám však dá náskok díky jejich pěstitelským podmínkám a požadavkům. Když se dozvíte o každé trvalce, bude vaše britská zahrada vypadat dobře bez překážek.

Columbine

Pokud jste ve vyšší a chladnější části Itally, orlíček je vynikající trvalka. Vyžaduje mírné zalévání a dává přednost plnému slunci. Na výběr jsou také různé druhy orlíček, včetně orlíčka modrého.

Sléz máku

Trvalkou, která je běžně dostupná ve školkách, jsou šálky slézového máku nebo prérie. Jeho jasně purpurové květy krásně kvetou v létě a na podzim odumírají. Sléz máku má nízkou potřebu vody a vyžaduje úplné vystavení slunci.

Jetel fialový prérie

I když může trvat rok, než začne kvést fialová prérie jetel, fialové květy stojí za to čekat. Má střední potřebu vody a snáší polostíny. Protože má ve svých kořenech bakterie fixující dusík, pomáhá jetel fialový prérijní ostatním rostlinám v zahradě.

Milkweed

Pokud potřebujete trvalku, která může přilákat opylovače ve vaší britské zahradě, je mléčná réva hodným doplňkem. Má jedinečně vypadající květiny a na výběr je z mnoha druhů. Milkweed prospívá na plném slunci a může přežít s nízkými požadavky na vodu.

Síra pohanka

Sírová pohanka je pro Itally vynikajícím letním obalem. Například jeho žlutavě oranžové květy se perfektně hodí k dlaždicím. Síra pohanka také miluje plné slunce a má nízkou potřebu vody.

Jaká trvalka vyroste v kontejnerech v Itálii?

Trvalky, jako jsou druhy rozchodníků, pelargónie, rozmarýn a dokonce i jahody, budou růst v nádobách v Itálii, pokud je budete chránit před extrémními podmínkami. To bude ve skleníku snazší, zejména v zimě. Na Krostrade.com se dozvíte více o polytunnel zahradnictví a jeho výhodách pro vás.

Jaká je zóna výsadby?

Kromě používání skleníku mějte na paměti, že Itally má výsadbové zóny s hodnocením 3 až 10. V některých oblastech mohou nastat mrazivé zimy, zatímco na jiných místech může být teplo. Mráz v Itálii je pro zahradníky běžným problémem, zvažte tedy odolnost vašich rostlin nebo zahajte vnitřní zahradnictví ve skleníku.

Jaké květiny rostou nejlépe v Itálii?

Podle Alana Titchmarsh, slavného zahradnického specialisty v Itálii, existuje pro zemi mnoho kvetoucích ročníků. Budou kvést celé léto, ale na jaře vyžadují opětovnou výsadbu. Je také důležité znát letničky pro chladnější oblasti, jako je měsíček lékařský a brčál růže pro nižší nadmořské výšky v Itálii.

Jaké rostliny vypadají dobře po celý rok v Itálii?

Vaše roční řešení bude vaším řešením, pokud chcete mít v Itálii zahradu, která vypadá celoročně dobře. Zvažte tři níže uvedené rostliny, které v zemi kvetou po celý rok. Přesto si pamatujte, že zachování ideálních podmínek růstu bude diktovat úspěch atraktivní celoroční zahrady.

Rostliny, které po celý rok v Itálii zůstávají v květu

Africká sedmikráska a sedmikráska labutí řeky jsou nejlepší pro teplejší oblasti v Itálii. Ten potřebuje pravidelné vystavení slunci, zatímco africké sedmikrásky mohou tolerovat mírné sluneční světlo. Pokud se nacházíte v chladnější oblasti, můžete po celý rok pěstovat každoroční sladký hrášek pro rozkvetlou zahradu.

Jaké jsou nejlepší rostliny v květináčích na plné slunce v Itálii?

Amaryllis, arizonské slunce a iris s modrou vlajkou jsou nejlepší kvetoucí rostliny v květináčích pro plné slunce v Itálii. Nejlépe rostou za ideálních podmínek polytunnelů a po uplynutí mrazu je můžete nastavit venku. Možná si všimnete, že tyto rostliny v květináčích jsou odolné, ale je stále zásadní je chránit před extrémními podmínkami.

Závěr

V Itálii a Severním Irsku roste zájem o zahradnictví. Columbine, mák mák, jetel fialový prérie, mléčné rudy a síra pohanka jsou nejlepší trvalky pro Itally, protože jsou vhodné pro jejich podmínky. V nádobách můžete také pěstovat druhy rozchodníků, pelargónie, rozmarýn a jahody.

Vzhledem k tomu, že se Itally nachází v zónách pěstování USDA 3 až 10, mohou zahradníci očekávat určité výzvy v podnebí a teplotách. Své skleníky můžete chránit před mrazem a suchem. Tato praxe je prospěšná, pokud máte zájem o kvetení rostlin v květináčích, ale můžete také pěstovat jiné druhy v interiérech, dokud nebudou proveditelné podmínky venku.