Jak chránit matraci při pohybu ve 3 snadných krocích

Jak se chránit matraci při pohybu se můžete naučit ve třech snadných krocích. Tento článek si musíte přečíst, i když se zdá, že téma je tak snadno pochopitelné. Budete překvapeni, že vám některé z těchto tipů při pohybu pravděpodobně chyběly.

Poslední věcí, kterou chcete, je poškození matrace a její nechtěné zničení při příjezdu. Tuto praxi můžete použít, když se pohybujete na velkou vzdálenost, nebo pokud jednoduše přenášíte postel v kočárku zvenčí do místnosti. Vše, co musíte mít, jsou plasty a deky.

Jak chráníte matraci při stěhování?

Krok # 1. Zabalit

Za předpokladu, že jste matraci připravili podle doporučení výrobce (tj. Svinuli ji nebo složili), můžete ji začít zabalit pro přesun. Použijte smršťovací fólii nebo malířský plast k pohodlnému zakrytí postele tak, aby nebyly žádné prostory, kam by mohla pronikat špína nebo vlhkost. Tato těsná vrstva zajistí, že vaše matrace zůstane chráněna po celou dobu cestování.

Krok # 2. Obálka

Nyní, když máte větší jistotu proti polití nebo prachu, můžete jej umístit do vozidla. Mít pod přikrývkou nějaké přikrývky nebo pokrývky bude sloužit jako dodatečná ochrana a zabrání se její deformaci. Rovněž zabrání sklouznutí matrace v případě nárazů a jiných problémů, které by ji mohly nesprávně umístit.

Mít přikrývky pod matrací vám navíc umožní pohodlnější zasunutí dovnitř a ven z vozidla. Jakmile dorazíte do cíle, nemusíte postel přenášet a zvedat. Pojďme si nyní promluvit o vozidle, které byste měli používat při přemisťování matrace.

Krok # 3. Doprava

Možná tento krok většina majitelů domů přehlíží při přepravě postele z jednoho místa na druhé. Můžete však zajistit, aby byla vaše matrace po celou dobu cesty dobře chráněna, pouze pokud je vozidlo ideální. Pokud vaše auto není prostorné a vy se nezabýváte pouze malou postelí, měli byste si pořídit jedoucí nákladní vůz.

Je to nejen pohodlné pro celkový objem matrace, ale také bude bezpečnější mít postel uvnitř. Za prvé, neriskujete porušení pravidel silničního provozu, protože matrace není mimo vozidlo. A za druhé, bude to pro vás a vaši postel bezpečnější, bez ohledu na počasí.

Vázání něčeho objemného na střešní nosič je možné, ale vítr to může pokazit. Jakmile máte pohybující se nákladní vůz, položte matraci rovně. Nepokládejte na něj žádné předměty, protože by mohly promáčknout materiál. Pokud nechcete, aby se postel hýbala, můžete ji také umístit mezi nábytek.

Zničilo to přesunutí matrace?

Staré matrace

Přemístění postele to nezničí, ale existují důvody, proč můžete náhodou zničit materiály a celkovou formu matrace. Musíte zvážit, jestli je lepší opustit matraci a místo přepravy použité a staré postele si prostě pořídit novou. Všechny typy matrací bude nakonec nutné vyměnit, takže pokud vaše překročila očekávanou životnost, riskujete, že ji během poškození dále poškodíte.

Skládání

Jaké další způsoby mohou matraci během stěhování zničit? Jak již bylo zmíněno dříve, je třeba zkontrolovat štítek výrobku, pokud výrobce doporučuje skládání nebo rolování postele. Obecně lze říci, že se dává přednost tomu, aby matrace byla spíše svinuta než složena, aby se zabránilo pokrčení.

Umístění

Pokud je to však jen krátkodobé, skládání by mělo být v pořádku. Dalším důvodem, proč byste mohli postel poškodit, je umístění postele do vozidla. Nejlepší orientací je mít vodorovnou plochu spíše než svislou, protože může příliš dlouho poškodit vrstvy.

Jaký je nejlepší způsob přepravy matrace?

Nejlepší způsob přepravy matrace je s pomocí profesionálních stěhovačů, abyste byli v bezpečí. Budou mít vybavení a vozidlo pro vaši matraci a někteří by si dokonce vyzvedli postel u vás doma. Pokud chcete ušetřit o něco více peněz, je možná schůzka s možností pronájmu přepravního kontejneru nebo s odesláním matrace na místo.

Říkáme, že toto jsou nejlepší způsoby přepravy matrace, protože to můžete udělat sami a nemusíte věnovat čas a úsilí. Neriskujete tím, že zvednete těžký předmět kolem domu k vozidlu, ani s ním nejezdíte v potenciálně menším autě. Neříkali jsme však, že je nemožné přepravit matraci kutilským způsobem, ale zvažte prosím výhody, které jsme zmínili.

Jaký je nejlepší způsob dlouhodobého skladování matrace?

Pokud jste mluvili dlouhodobě, nejlepší způsob skladování matrace je v úložné jednotce. Proč? Podmínky uvnitř jsou spíše stabilní než někde ve vašem podkroví nebo suterénu.

Kolísající vlhkost a teplota mohou povzbudit plísně a plísně nebo dokonce tvora. Nezapomeňte však během skladování každých šest měsíců provzdušňovat postel. To udrží strukturu neporušenou a také osvěží matraci.

Závěr

Stěhujete se do nového domova? Pokud ano, musíte se naučit, jak chránit matraci při stěhování, aby bylo zajištěno, že bude pro příští použití stejně pohodlná a podpůrná. Abychom shrnuli výše uvedeného našeho snadno použitelného průvodce, musíte jej zabalit do plastu a nechat ho přikrýt.

Poté jej umístěte do vozidla naplocho, aby byl formulář neporušený. Je nutné klást důraz na dodržování doporučení výrobce ohledně skládání nebo rolování matrace.