Polštář na nohy při spánku. Nejprve si přečtěte

Mít polštář pro nohy při spánku je zásadní, protože pomáhá udržovat páteř vyrovnanou a zlepšuje oběh nohou. Tento článek pojednává o tomto polštáři podrobněji, o jeho použití a výhodách, které z něj můžete získat. I když mezi nohama můžete použít i některé polštáře na tělo, budete překvapeni, že existuje speciální kolenní polštář.

Co je to kolenní polštář? Jednoduše řečeno, je to malý polštář, který si můžete umístit mezi nebo pod kolena. Je použitelný jak u postranních pražců, tak u pražců zadních, kde si je první umístí mezi nohy, zatímco ty druhé mají pod koleny.

Jak používat polštář na nohy při spánku

Mezi koleny

Později se dočtete, že mezi nohama jsou speciální kolenní polštáře. Častějším způsobem mezi pražci je však použití jakéhokoli polštáře mezi nohama během spánku. Lékařské centrum University of Rochester doporučuje dát si mezi kolena pevný polštář, protože to udrží vaši páteř vyrovnanou.

Pokud o tom přemýšlíte, polštář v této oblasti zabrání tomu, aby vaše horní část nohy podporovala odchylku páteře. Na druhé straně je méně pravděpodobné, že zatěžujete boky a dolní část zad, zvláště pokud mírně přitahujete kolena k hrudi. Nejlepší způsob, jak použít polštář na nohy při spánku, je, když jste na boku.

Pod nohama

Někteří lidé také používají polštáře přímo pod nohama, aby je zvedli. Co to dělá, je zlepšit cirkulaci v této oblasti a zároveň udržet horní část těla rovnou. K tomuto cvičení můžete použít polštář na klín pro pohodlné zvednutí obou nohou.

Zlepšení oběhu v nohou pomůže zmírnit otoky, bolest a nepohodlí. Mějte však na paměti, že nejlepší výška je asi 6 palců nad srdcem, aby pomohla s tlakem žil nohou. To je také ideální pro zadní pražce ve srovnání s předchozím umístěním polštáře mezi kolena, když spíte na boku.

Jak používat kolenní polštáře

Použití polštáře na nohy při spánku je jednoduché, protože jej umístíte pouze mezi kolena, abyste udrželi držení těla pod kontrolou, a pod nohama, abyste zlepšili jejich oběh. Pro tyto účely existují speciální polštáře, od polštářů na tělo, rolovacích polštářů a klínových polštářů. Za zmínku stojí také další typ polštáře, který si získává popularitu.

Kolenní polštář je malý polštář s prohlubněmi, takže je pohodlnější, když jej umístíte mezi nebo pod kolena. Tímto způsobem jej můžete umístit mezi kolena při spánku na boku nebo pod kolena, pokud spíte na zádech. Kolenní polštář je přizpůsoben vašim nohám ve srovnání s jinými polštáři.

Druhy kolenních polštářů

Nejběžnějším typem kolenního polštáře je polštář ve tvaru přesýpacích hodin, kde je střed úzký a tenký a boky silnější. Tento tvar se dobře hodí pro výše uvedená použití, protože křivky pohodlně drží kolena na místě. Existují však i jiné kolenní polštáře, například polštáře ve tvaru srdce a polštáře.

První z nich je nejmenší polštář na koleno a můžete jej použít mezi koleny a stehny, když spíte na boku. K dispozici je také půlměsíční kolenní polštář, který vypadá jako polštář s polštářem, ale má plochý okraj. Můžete si jej umístit pod kolena nebo mezi nohy v závislosti na poloze spánku.

Proč používat kolenní polštáře

Jak již bylo zmíněno dříve, vložení kolenního polštáře mezi kolena při spánku na boku podporuje dobrou polohu spánku. Důvodem je to, že brání tomu, aby horní část kolena spočívala na oblasti dolního kolena, což nevyrovnává záda a vyvíjí tlak na boky. Nejen, že pomocí polštáře na koleno udržíte páteř vyrovnanou, ale také zabráníte bolesti těla a tlaku kloubů.

U zadních pražců také umístění kolenního polštáře pod kolena zabrání bolesti zad. Vyplnění mezery pod koleny pomáhá udržovat normální zakřivení dolní části zad a udržovat ji v neutrálním vyrovnání. A protože jsou kolenní polštáře malé, máte v posteli stále více místa pro další polštáře, abyste udrželi polohu svého spánku pod kontrolou.

Kdo nemůže používat kolenní polštáře

Zatímco kolenní polštáře jsou všestranné, ti, kteří spí na břiše, a lidé, kteří se v noci hodně pohybují, z nich nebudou mít prospěch. Je to proto, že pražce v žaludku jsou v nepříjemné poloze, takže umístění polštáře mezi nebo pod kolena nebude mít vliv na jejich držení těla. Na jedné straně ti, kteří se pohybují v noci, nebudou schopni udržet polštář na místě, aby mohli těžit z kolenního polštáře.

Závěr

Jednou z nejčastějších oblastí, kterou při spánku zanedbáváme, jsou naše dolní končetiny. Mít polštář na nohy při spánku je však také výhodné pro naši polohu při spánku. Pro optimální oporu a pohodlí můžete použít jakýkoli malý a pevný polštář nebo jedinečný kolenní polštář mezi nohama nebo pod nohama.

Postranní pražci si mohou mezi nohy položit polštář, aby udrželi páteř vyrovnanou. Na druhou stranu, ti, kteří spí na zádech, mohou mít pod koleny polštář nebo zvednout nohy, aby zabránili bolesti zad a zlepšili oběh nohou. Speciální kolenní polštář by byl vynikající, protože má pro tyto účely správnou velikost a tvar.