Kolik příze pro rameno pletené deky? Tipy pro odhad

Ti zvědaví, kolik příze na pletenou přikrývku na rameno lze očekávat, že se připraví kdekoli od 43 do 306 metrů. Odkud však tato čísla pocházejí? Budeme také diskutovat o tom, jaké další faktory mohou ovlivnit množství příze, které budete potřebovat k zapínání pletené deky.

Nestačí si zapamatovat standardní částky pro každou velikost přikrývky. Než budeme pokračovat, jste dokonce obeznámeni s jaký druh příze pro pletení na paži musíte vybrat? Jakmile pochopíte tento první faktor, postupujte podle níže uvedeného průvodce metráží.

& nbsp;

Kolik přízí potřebuji k vyzbrojení, aby se upletla deka?

Při určování množství příze pro pletenou přikrývku musíte vzít v úvahu velikost, vzor, ​​rozchod a typ příze. Ale protože paží pletete přikrývku, můžete předpokládat, že použijete mimořádně objemná příze velikosti 6. S ohledem na to budete možná potřebovat kdekoli 6 až 15 liber příze, v závislosti na velikosti deky.

Například pletení paže s přikrývkou o rozměrech 30 x 50 palců bude vyžadovat 6 kilogramů mimořádně objemné příze. Naopak, větší příze o rozměrech 40 x 60 palců bude potřebovat o dvě libry více. Co se týče jiných standardních velikostí, pletená dětská deka na rameno použije 2,2 libry měkké příze, zatímco na pletení něčeho extra velkého lze použít až 15 liber stejného typu příze.

Kolik yardů příze potřebujete k vyzbrojení uplést deku?

T metráží, které potřebujete k vyzbrojení pletené deky, se bude pohybovat od 43 do 306 yardů , v závislosti na velikosti deky. Například 43 yardů příze stačí na typickou dětskou deku o rozměrech 30 x 30 palců. Pokud však budete plést něco extra velkého, kolem 70 x 80 palců, budete potřebovat až 306 yardů příze.

Pamatujte, že průměr vaší paže a osobní napětí ovlivní metráží, které budete potřebovat. I když střední deka o rozměrech 40 x 60 palců uvádí, že použije 131 yardů příze, možná budete potřebovat více či méně než toto množství. Tyto příklady metráží jsou také vhodné, pouze pokud používáte mimořádně objemnou přízi.

Kolik přadének potřebujete pro deku na ruku?

Přadénka, která budete potřebovat pro pletení deky na rameno, závisí na vašich osobních preferencích. Chcete-li však rychlý odhad, můžete použít až 12 přadénků hrubé příze k zapletení přikrývky o rozměrech 3,5 x 5 chodidla. Je to proto, že přadeno hrubé příze může být kolem 16,5 yardů.

Nezapomeňte, že než si to zapíšete, mějte na paměti, že různé délky přízí a kuliček se také liší délkami přízí. Pro lepší přesnost je ideálnější znát vaše měřítko více než přadeno. K dosažení požadované délky a tloušťky přikrývky můžete také použít tolik nebo méně přadének, kolik chcete.

& nbsp;

Je přadeno příze stejné jako klubíčko?

Přadeno není stejné jako míč, protože má podlouhlý tvar. Když přemýšlíte o přízi, pravděpodobně uvidíte v hlavě přadeno příze. Při nákupu prosím zkontrolujte štítek příze, abyste měli jistotu, že budete mít dost na vyrobenou pletenou přikrývku.

Kolik příze potřebuji pro deku s robustním ramenem?

Existují různá vodítka pro pletení robustní deky na rameno, která se liší potřebným množstvím příze. Pro rychlou představu vám 8 liber příze může poskytnout robustní přikrývku o rozměrech 4 x 5 stop . Přesto pochopte, jak je hustá příze, kterou budete používat, zabalená a měřená.

Například některé značky měří svůj produkt v librách a délce dostupné příze na jeden objem. Přikrývky s robustním ramenem mohou navíc používat různé vlněné nebo směsné materiály. Budete potřebovat další množství mimořádně objemné příze, než když použijete něco silnějšího jako příze jumbo.

Jakou velikost příze potřebuji pro pletení na paži?

Chcete-li tento proces usnadnit, chcete použít velmi objemnou přízi pro pletení na paži. Proto vyberte přízi velikosti 6 nebo cokoli nadrozměrného, ​​abyste dosáhli pletené deky s robustním ramenem. Mějte na paměti, že váhy příze se v USA a Velká Británie , proto prosím před získáním příze vždy zkontrolujte průvodce.

Jaká je nejlepší příze pro robustní přikrývku?

Jakmile dosáhnete ideální velikosti a hmotnosti příze, při výběru příze pro pletenou přikrývku na paži nebudou žádné problémy. Jakákoli objemná příze s nějakou strukturou bude nejlépe fungovat pro robustní povrch. Někteří pletařky také doporučují akryl a vlnu.

Na závěr nezapomeňte při výběru příze pamatovat na hotovou přikrývku. Chcete, aby byla deka teplá a měkká, ale přesto odolná a snadno se umývala. A jako bonusový tip si pořiďte něco mírně pružného, ​​aby bylo pletení paží pohodlnější.

& nbsp;

Závěr

Pletení na paži je fantastický způsob, jak začít s výrobou pletené deky. Musíte však vědět, kolik příze na paže pletené deky a faktory, které ji mohou ovlivnit. Hlavním jídlem je, že možná budete potřebovat kdekoli od 6 do 8 liber příze, v závislosti na velikosti.

Pokud jde o metráž, můžete si připravit 43 až 131 yardů příze. Tento rozsah je založen na použití super objemné příze, takže budete muset odpovídajícím způsobem upravit. Dále pamatujte, že vaše napětí a obvod paže mohou ovlivnit množství příze, které potřebujete.

& nbsp;