Proč je Redbay Ambrosia Beetle invazivním druhem obav

Odpověď na otázku, proč je brouk ambrosia redbay invazivním druhem zájmu, je proto, že může způsobit smrt různým dřevinám. Pokud smrt není bezprostředním problémem, mohou tito brouci stále poškodit končetiny a stonky rostlin. Zejména se týkají různých států po celých Spojených státech, protože několik druhů není původních.

Zahradníci musí vědět, jak chovat štěnice mimo skleník, aby zajistily zdraví a produktivitu plodin. A i když vaše rostliny nemusí být citlivé na brouka ambrosia redbay, pomůže vám vědět, jak je ovládat, pokud by problém nastal. Tyto tmavé brouky ve tvaru kuličky rozeznáte podle čenichu, takže buďte na vyhlídce polytunnel.

Proč je Redbay Ambrosia Beetle invazivním druhem obav a jak je zvládnout

Proč se týkají brouků Ambrosia Redbay?

Pravděpodobně jste viděli různé články, kde státy zmínily obavy ohledně Redbay Ambrosia brouků. Například v Marylandu se tento hmyz stal dokonce takzvaným „útočníkem“ měsíce kvůli jeho rychlosti šíření a počtu rostlin, které by se mohly nakazit. Jaký je však účinek brouků ambrosia na rostliny?

Houba vektor

Jednou z hlavních obav brouků ambrosia Redbay je, že jsou vektory Raffaelea Lauricella, cévní houby, která může v krátké době poškodit a zabít rostliny. Způsobuje vavřínový vadnutí, které ovlivňuje cévní systém stromů. Postupem času si všimnete vadnutí listů a stromy mohou dokonce během několika týdnů nebo měsíců zemřít.

Redbay ambrosia brouci se stávají znepokojujícími, protože státy zaznamenaly významné poškození a pokles populace postižených rostlin, jako jsou stromy redbay. Státy jako Florida a Jižní Karolína během krátké doby zvýšily úmrtnost na Redbay. A co činí tyto brouky účinnými vektory, je to, že jejich samotný let umožňuje úspěšný přenos hub.

Dobrou zprávou při používání apolytunnelis je, že struktura účinně chrání rostliny před invazivními druhy, jako jsou brouci ambrosia. S pečlivostí v čistotě a hygieně nebudete riskovat, že budete tento hmyz přenášet uvnitř. Je smutné, že některé oblasti kvůli těmto broukům zažily ekonomické obavy v plodinách, jako je avokádo.

Šíření brouků ambrosia redbay ve státech, kde se jedná o nepůvodní hmyz, je způsobeno zavedením dřevěných beden a palet z jihovýchodní Asie. Nezpracování těchto materiálů je jedním z důvodů, proč místa jako Gruzie identifikovala tento nepůvodní druh. Později tento článek pojednává o tom, jak tyto škůdce dále zvládat.

Jaké jsou účinky a příznaky infekce brouků ambrosia Redbay?

Okamžitě si můžete všimnout, že rostlina nebo strom jsou infikováni těmito brouky, a to nejen tunely, ale také hledáním jejich vylučování. Tito krmení brouci zanechají párátka na kmenech a větvích infikovaných stromů. Dále můžete zkontrolovat kmen uvnitř, kde houba vavřínu zanechala modrou skvrnu.

Jak spravovat brouky Ambrosia Redbay?

Jak již bylo zmíněno dříve, šíření brouků ambrosia redbay je způsobeno příchodem infikovaného dřevěného nákladu. Nezáleží na tom, zda dřevo obsahuje brouky jako dospělé nebo larvy, protože každý z těchto druhů může způsobit infekci. A kromě dřevěného příslušenství a obalových materiálů jsou ambrózie Redbay přenosné také ze palivového dřeva, kouřového dřeva, dřevní štěpky a ořezů stromů.

Místa by se také neměla brát dřevo z původního prostředí brouka, jako je jihovýchodní Asie a státy s mnoha hostitelskými rostlinami redbay a sassafras. Mezi tyto státy patří Florida, Georgia, Louisiana, Mississippi, Jižní Karolína a Texas v USA. Proto je zabránění šíření brouků ambrosia redbay odvoditelné do zabránění transportu dřeva z původního prostředí.

Místo toho by infikované stromy měly být mulčovány a ponechány na dohled. Je smutné, že neexistuje lék, pokud se rostlina již nakazí vavřínovým vadnutím. Kromě vyhýbání se přepravě dřeva jsou další postupy řízení pro brouky ambrózie redbay omezeny na štěpkování a spalování zamořených stromů.

Dokážete ošetřit zamořené stromy zamořené brouky ambrosia Redbay?

Existuje chemické ošetření, které můžete použít pro infikované rostliny? University of Florida vyvíjí možné produkty. V současné době však kromě prevence neexistují žádné jiné metody pro správu brouků ambrosia Redbay.

Vypracování chemického ošetření těchto škůdců trvá dlouho, protože to může být nepraktické, protože dospělí brouci vnikají do stromů. Místo toho byste měli udržovat zdraví svých stromů a zabránit jim v prožívání stresu způsobeného počasím, teplotou a nedostatkem živin. Manuka olej a olej Phoebe jsou také známé návnady pro monitorování populace brouků.

Závěr

Použití apolytunnel usnadňuje zahradníkům udržovat postupy, které zabrání napadení brouky. Pokud však žijete v jednom z jeho původních států, musíte vědět, proč je brouk ambróbijský redbay invazivním druhem zájmu. Obecně jsou brouci ambrosia Redbay problematičtí, protože jsou vektory vadnutí vavřínu.

To může způsobit vadnutí listí a dokonce smrt stromů, což ovlivnilo odvětví avokáda. Proto se musíte vyvarovat zavádění potenciálně infikovaných dřevěných materiálů do vaší země. A pokud jste zjistili brouky, zamulčujte infikované stromy.

I když pro infikované stromy není k dispozici žádné chemické ošetření, postupy prevence napadení budou účinné proti broukům ambrosia redbay. Kromě toho buďte zodpovědní a proveďte doporučené metody pro zamořené stromy, jakmile je zjistíte.