Stojí za to chovat králíky na maso?

Králíci jsou rozkošná stvoření, která by vám také mohla poskytnout příjem, abyste si mohli dát jídlo na stůl. Zvyšuje vám králík to správné živobytí? Otázky týkající se: „„ Chov králíků se vyplatí? “

. Je to zřejmě kvůli:

 • Poskytuje vám a vaší rodině kvalitní maso;
 • Minimalizuje vaši závislost na trzích;
 • Ovládá vaši nabídku
 • Zmírňuje dopad COVID -19.
 • lahodné a zdravé maso;
 • Může být spolehlivým zdrojem zisku.
 • Stejně jako králičí management může dát spoustu odpovědí. Chov těchto kožešin nebo zemědělství může být velmi výnosný.

  Tato zvířata mohou chovat potomky, kteří se mohou rychle rozvíjet a dosáhnout ideální plemenné hmotnosti rychleji než jiné druhy v okolí. Králíci v první řadě vyrábějí maso, které je levnější. Pokud hledáte zdroj obživy, který začíná kapitálem, který není příliš drahý, pak je správa králíků pro vás.

  Mezi problémy, s nimiž se chovatelé králíků potýkají, však patří nedostatek dodávek a současný pandemický pohyb omezující COVID-19 v tomto odvětví. Příležitostí pěstovat zdravé maso v domácnosti je mnoho, ale s těmito problémy je třeba se jimi zabývat.

  Brian Martucci z Money Crashers kdysi psal o chovu králíků. Prohlásil: „Před časem jsme s manželkou strávili pár let na horním poloostrově v Michiganu, krásném, ale izolovaném pásu hustého lesa, skalnatých kopců a vnitrozemských jezer táhnoucích se podél jižního břehu jezera Superior. Sídlili jsme ve velkém městě, ale moje žena občas cestovala do malé, napůl opuštěné hornické osady na poloostrově Keweenaw, která vyčnívá na sever do velkého jezera od města Houghton. “

  Martucci dodal, že tyto vesničky měly jen pár stálých obyvatel a jsou v převaze nad lidmi. Jednou z těchto skupin je hejno králíků a králíků z volného výběhu, kteří se pohybují po této oblasti.

  Jednou z prvních věcí, které ve správě králíků dosáhnete, je hledání plemene. Chov králíků na maso vám nabízí mnoho různých možností a dalších možností. Podívejme se na tuto příručku, abychom odpověděli na otevřenou otázku: „Stojí za to chovat králíky na maso?“ a podrobnosti o správě králíků.

  Kolik stojí vychovávání králíka na maso?

  Tady vám řekneme, že chov králíka neznamená obrovské náklady, takže je ideální pro každého, kdo to chce zkusit.

  Není drahé

  Chov králíků nebo nákup vašeho úplně prvního není vůbec drahý. Z přístřešků mohou domácí králíci stát adopční poplatky od 50 do 100 USD. Mezitím mohou novozélandští králíci stát za každý kus pouhých 10 dolarů. Na druhou stranu, ti, kteří nemají rodokmenové vlámské obry, stojí až 50 $ za kus.

  A co když se podíváte na chov mladších králíků? Mít je může stát méně než zralé králíky, protože bývají menší a obsahují méně masa. Díky tomu mohou být také náchylní k vyšším rizikům úmrtnosti. Tip: můžete si zakoupit králíky tak mladé jako ve čtvrtém týdnu, nebo několik dní po odstavení králíků.

  Menší operace vyžadují k zahájení podnikání pouze dolar (králík) a dvě (králík). To vás již promění ve značné zisky a abych vám řekl, limit v mnoha obecních zákonech je u tří dospělých králíků. Jste na správné cestě. A abyste unikli z doby chovu, můžete začít stádo s dospělými. Výdaje jsou celkem 75 $.

  Krmení králíků

  Druhou stranou spektra jsou výdaje na náklady na krmení těchto králíků. Odlišné stravování je první tip, který musíte dodržet. Zadruhé, tito králíci musí mít přístup ke kvalitní stravě. Tím se vyhnete problémům s trávením. Zde jsou hlavní zdroje potravy pro tato stvoření:

  • Pelety. Základní krmivo pro králíky a pelety musí být součástí stravy dospělých králíků, kteří musí každý den dostávat půl šálku pelet na 5 až 6 liber tělesné hmotnosti. Ty je třeba koupit v malých porcích a musí se spotřebovat nejméně šest týdnů a více. Podívejte se na štítek a zkontrolujte, zda mají vysoký obsah vlákniny.
  • Seno. Pak máte seno a musíte být k dispozici 24 hodin denně. Mělo by být schopno zahrnovat většinu stravy těchto králíků. Například seno nejvyšší kvality pro tyto králíky by mělo být schopné změnit.
  • Čerstvá jídla. A co jejich zdroj vitamínů? Imunita je stejně zásadní jako u těchto králíků. Dávat jim správné množství ovoce a zeleniny je zásadní, a to může zahrnovat římský salát, byliny, kapusta a zeleninu, které se denně střídají. Ovoce se nabízí v menších porcích a tyto zásoby potravin se musí každý den doplňovat.

  Jak dlouho trvá chov králíka na maso?

  Nyní, když jste se naučili podstatu chovu králíků a náklady na to, půjdeme kupředu s časem potřebným k jejich vychovávání. Chovatelé králíků na plný úvazek, přečtěte si tyto poznámky.

  Část odpovědi na dotaz „Stojí za to chovat králíky na maso?“ a fakta o správě králíků, zahrnuje to, že znáte čas potřebný k výchově těchto plemen.

  Mladí králíci

  K dosažení cíle, kterým je mít tyto plné králíky, je jejich příprava na zpracování masa zabít ve správný čas. S ním ve věku dvou týdnů by už byli velmi něžní, ale v tomto období by mohli být menší.

  Je tedy nezbytné najít rovnováhu mezi pozorováním mladých králíků a získáváním baculatých. Správný věk je mezi 10 až 12 týdny. Pamatujte, že ideální druh masa může být schopen rychle růst do 10. týdne. Měly by také růst rychleji v souladu s jídlem, které konzumují.

  Po 10. týdnu mohou tito králíci jíst více stravy a růst pomalu. Desátý týden je tedy zásadní, protože toto je ideální doba pro jejich zabití.

  Je známo, že lidé nejprve chovají kalifornské králíky a novozélandské králíky, protože je skvělé, že rostou na pět liber maximálně po 11 týdnech. Pokud tedy tyto králíky pěstujete a narostou například na čtyři libry za 12 týdnů, můžete chovná zvířata utratit a nahradit je lepšími.

  Například mít deset skvělých věcí namísto deseti chlápků, s každým třicetem dětí ročně, s každým, kdy během deseti týdnů naroste na pět liber, už je můžete vydělat hodně na 1 500 liber připravených na před zabitím ročně. Nyní je to o 50 procent více masa při stejné úrovni práce.

  Gestační období

  Obecná představa o králících je, že se jedná o stvoření, která konzumují mrkev. Krmení mrkví je součástí postupu, ale existuje více věcí, které musí majitel králíka udělat, aby byl zdravý. Vitamíny jsou pro tyto králíky nezbytné pro zpracování masa.

  Když mluvíme o březosti, je to asi 32 dní a některá vrhy mohou být rozněcována již 29. den a až 35. den. Mnoho z těchto vrhů se rodí mezi 30. dnem a 33. dnem. Na rozdíl od mnoha jiných tvorů, králíků mají tendenci mít své pravidelné tepelné fyziologické aktivity nebo cykly.

  Jaké je nejlepší plemeno králíka chovat na maso?

  Chov králíka na maso se liší od chovu pro péči o domácí zvířata. Musíte tedy rozlišovat mezi těmito dvěma. Příprava zdravého králíka na zpracování masa zahrnuje výběr správného plemene. Jak to člověk dělá?

  Toto následuje po dotazech, „stojí za to chovat králíky na maso?“ a tipy na správu králíků. Na základě údajů z Americké asociace chovatelů králíků jsou zde nejlepší plemena králíků.

  Seznam nejlepších plemen králíků

  Champagne D’Argent je plemeno králičího dědictví, které se v oboru objevuje od 16. století. V dnešní době jsou méně časté, ale kromě plemene masa jsou velkou chovatelskou rodinou domácích králíků, známou svou jedinečnou černou srstí.

  Za druhé, můžete si také vybrat Palomino, atraktivní králíčky zbarvené bledě oranžově a vážit kdekoli v rozmezí od 8 do 12 liber. Tito králíci jsou považováni za kooperativní a tiché, skvělé pro městská společenství s hustší populací.

  Chinchilla jsou ozdobní králíci, kteří mohou dorůst až 12 liber. Ačkoli jsou lepší jako domácí mazlíčci, jsou ceněni tím, že se obrátili na maso a poskytli vám dobrý zdroj hospodářských zvířat.

  Začtvrté, vlámský obr se týká zajíčků monster, které mohou růst a expandovat až na 20 liber. Jejich maso je jedno z nejlepších na světě, ale chovatelé králíků je mají také pro svoji srst. Název je odvozen od jejich původu ve flanderské oblasti Belgie. Je to velmi poslušné plemeno.

  Na druhou stranu králíci z Nového Zélandu pocházeli ze Spojených států, ale jejich rodokmen je na Novém Zélandu někde v historii jejich života. Dospělí novozélandští králíci, považovaní za jedno z nejlepších masných plemen, které můžete v okolí najít, mohou dorůst až do hmotnosti 12 liber a budou mít barvy červené, modré, černé a červené. Mohou být také různobarevné.

  Maso těchto králíků má výraznou růžovo-modrou barvu, podobně jako nedovařená drůbež. Nebojte se, protože tito novozélandští králíci jsou velmi bezpečné k jídlu a také chutné.

  Je ziskové chovat králíky?

  Podíváme-li se na náklady z dřívější diskuse, chov králíků není zadarmo a nejprve to bude vyžadovat, abyste vydělali kapitál. Ceny nejsou příliš vysoké a věřte tomu nebo ne, můžete mít tyto králíky právě teď, ale náklady se od zisků výrazně liší. Stávají se, jakmile je maso komercializováno, a ukáží příjmy.

  Otázkou nyní zůstává, je ziskové chovat králíky? Vyděláte z toho velké peníze? Rozhodně. Později se dozvíte příběh chovatele králíků v Asii, kterému se z tohoto živobytí daří.

  Jedním z nejziskovějších druhů, který se v dnešní době chová, je králík. Rodí značná nosítka a tito malí králíci mohou růst stejně rychle, a to se také stává jedním z faktorů, proč je výhodné je mít. Pokud jde o prostor potřebný pro chov, nebudou vyžadovat mnoho.

  Než provedete změnu, můžete zvážit několik věcí a rozhodnout se, že budete chovat králíky pro zisk, nikoli jen jako koníček. Chovatel králíků z Filipín, Menor, sdílel, že poptávka po králičím mase je vysoká, takže se může vzdát své podnikové práce na chovu těchto druhů. Řekl, že také pořádá semináře, které učí jednotlivce chovat.

  Králíci, králíci, chovatelé a podobně mohou začínat u maximálně pouhých pěti chovatelů, průměrných u maximálně 50 chovatelů a ve větším měřítku u 50 chovatelů a výše. Balíčky začínají na 250 $ u šesti z těchto králíků plus klece, hliněné nádoby, podavače vody a vodní nádrže.

  Menor vypočítal, že každý vrh šesti šlechtitelských souprav může prodávat za 5 dolarů po dva měsíce po odečtení výdajů, přičemž králičí farmář vydělá 20 $, v závislosti na tom, zda tito králíci dostanou 100 procent pelet nebo jejich kombinaci. Ty se počítají na základě životních nákladů v jeho okolí.

  Poté musíte vybrat plemena.

  Jak to děláš? Stojí za to chovat králíky na maso? A králičí management, poskytuje to, co finančně potřebujete? Je třeba postupovat podle následujících kroků.

  1. Prodej králičího masa

  Poptávka po králičím mase je specifická, konkrétnější, než si dokážete představit, a proto jsou vždy tak ziskové. Jedním z jejich trhů je řada špičkových restaurací.

  Jakmile budete mít čas a dostatek prostoru, můžete králíky chovat a získat lukrativní poptávku, zvláště pokud je pěstujete na trávě a prodáváte produkty spíše na trávě než v chatrčích.

  2. Zpracování králičího masa

  Můžete spolupracovat s odborníky, kteří tyto kroky provádějí, ale mít tyto dovednosti sami vám může ušetřit spoustu zdrojů.

  Někdy jsou králíci ve většině stanic na zpracování masa považováni za nějakou „drůbež“. To znamená, že se na zpracování králíků vztahují pravidla použitá pro kuře.

  Dva způsoby, jak zpracovat vaše králíky, je chovat je na vaší farmě nebo je mít v zařízení schváleném USDA.

  3. Králičí plsti

  Poté můžete také získat přístup k králičím plstům, které lze prodat. Po zpracování králičího masa získáte jeho vedlejší kůži. Místo toho, abyste to vyhodili, můžete to znovu použít k tomu, co si crafters mohou ve svých studiích vážit.

  Plsti z králíků se mohou přeměnit na oblečení, panenky a další. Pokud se zajímáte o více umělecké kreativity, můžete dokonce od nuly vytvářet mistrovská díla a prodávat je online. Tyto králičí kožešiny pak můžete prodat buď mezi řemesly, vlastníky průmyslového odvětví a domácími hospodáři.

  Zisk, který můžete v tomto kroku získat, může být někde od 1,50 do 30,00 $ za každou slupku.

  4. Králičí kožešina

  Nyní přichází králičí kožešina. Vzhledem k tomu, že je to považováno za luxus pro řemeslníky a komerční provozovatele, proces výroby této hedvábné produkce je stříhání nebo ruční trhání. Nejlepší pocházejí z plemen, jako jsou angorští králíci.

  Pokud se snažíte z těchto tvorů vydělat, ale chcete se odvrátit od jejich přeměny na maso, můžete začít s procesem stříhání u těchto králíků a vydělat peníze. Obecně je výchova těchto tvorů docela rozumná pro ty, kteří inklinují k chovu zvířat.

  Chov králíků by však pro vás měl být snadným projektem, protože tato plemena vyžadují větší péči než plemena novozélandská, která se více zabývají zpracováním masa.

  Výroba vlákniny z králíků neznamená, že si musíte jen odpočinout. Bylo řečeno, že tento proces a tvorba konečného produktu znamenají, že se musíte věnovat těmto dnům nebo téměř každý den. Například králíci s delší srstí mohou mít sklon k matování, pokud se o ně nebude řádně starat. To znamená, že může být pro tyto králíky bolestivé a může také zvyšovat riziko pro parazity a určité nemoci.

  Pak je můžete nabídnout k prodeji na Etsy, online nákupní platformě, bleších trzích, pletařkách a umělcích z oblasti vláken, řemeslníků, obchodech s přízí, vlnárnách a dalších. Zisk je od 7 do 16 dolarů za každou unci.

  5. Hnojivo a červí farma z králičího hnoje

  Dalším krokem je králičí hnůj, který se změní na hnojivo nebo červí farmu. Pokud doma vlastníte farmu nebo zahradu, je hnůj z králíků silným hnojivem, protože je bohatý na dusík a lze jej použít přímo do vašich rostlin, aniž by došlo ke spálení jeho vegetace.

  Proto místo toho, abyste čekali několik měsíců na konečný produkt těchto hnojiv ze zvířat, můžete tento králičí hnůj bohatý na živiny kdykoli použít. Jeho potenciální trhy jsou zahradníci, krajinářské společnosti, hobby farmáři a podobně. Zisk je docela slibný a dá vám až 45 $ za každou tašku 40 liber. Není špatné.

  Králičí hnůj lze také zpracovat na červí farmy. Tyto farmy, jinak známé jako vermikomposty, mohou přinést fantastické zisky.

  Po zpracování králíka na maso neztrácejte žádný materiál, který můžete získat. Králičí hnůj lze proměnit ve vaši velmi opotřebovanou červí farmu. Použití? Spousta. Červi pomohou hnojivu kompostovat a udržet pachy pryč. Zároveň je to také skvělá příležitost k příjmu.

  Tyto červy můžete nechat prodat rybářům, obchodům s návnadami a těm, kteří využívají koše pro kompostování. Zisk? Ohromující. Může poskytnout komukoli 31 USD za libru.

  6. Prodej králíků jako domácích mazlíčků

  A pak možná máte tu nejzajímavější možnost, když musíte králíka prodat jako domácí mazlíčky. Pokud nechcete, aby se králíci zpracovávali jako maso, jsou chovatelé součástí průmyslového odvětví králíků, z nichž mohou také těžit.

  Pokud hledáte dodavatele těchto králíčků, můžete se obrátit na místní obchod se zvířaty. Vy i obchod se zvířaty musíte mít zisk, takže rozsah výdělků, které můžete získat, je přibližně 15 $ za každého králíka.

  Kromě toho obchody s domácími zvířaty také nevadí králičí plemeno, ať už je to čistokrevné nebo smíšené, takže se nepočítá, jestli máte Vlámského obra nebo ne. Z těchto můžete vydělat až 100 $ a možná více či méně v závislosti na kvalitě akcií. Když si zákazník vybere králíka, kterého bude vlastnit, je to úžasný pohled.

  Rabbit pinkies vaše další možnosti. Péče o tyto králíky je zásadní, a protože jste se dozvěděli o tom, jaký zisk můžete z těchto králíků vydělat, jejich komponent a použití, je nejvyšší čas pochopit, proč jsou králičí maso drahé.

  Proč je králičí maso tak drahé?

  Lov králíků je stejně vzrušující jako jejich umístění na večeři. Mezi recepty, které můžete s králíky udělat, patří Rabbit Cacciatore, Rabbit in Wine and Garlic Sauce a Slow Roasted Rabbit.

  Pokud byste náhodou zjistili, že je nákladnější mít k dispozici než jiné druhy masa, pokud jste spotřebitelem, musíte tyto podrobnosti znát. Nákup králičího masa z komerčního trhu je nákladný, protože není snadno dostupný například ve srovnání s jinými druhy masa v USA.

  Vzhledem k měnícím se preferencím zákazníků může být maso králíka dražší než vaše tradiční hamburgery. Jakmile je získáte, můžete mít na králičích pokrmech několik možností. Maso můžete smíchat s kuřecím masem a dále ho upravit.

  Jelikož má králičí maso nižší hladinu tuku, může být sušší než vaše kuře, takže je kratší doba vaření a zároveň musí být nižší teplota vaření. To jsou jen mezi úvahami a cestami, kterými je třeba se vydat.

  Kromě toho může být králičí maso obecně drahé, protože fritézy nejsou snadno účinné při krmení větších skupin a mohou vyžadovat nákladnější krmnou dávku než jiná hospodářská zvířata. To je jeden z důvodů, proč je to drahé.

  Family Farm Livestock sdílí zajímavé podrobnosti o důvodech, proč. Náklady na tyto králičí maso mají tendenci být vyšší ve srovnání s jinými snadno dostupnými masy na trhu. Když mluvíme o ceně, trh je na horním konci.

  Například Grande Premium Meats lze koupit za přibližně 19 $ za libru pro svíčkovou a přibližně 8 $ za přední nohy, s průměrným rozsahem 11 až 12 $. Ceny mohou být vyšší u webů, které nabízejí prémiové maso.

  Tato cenová rozpětí jsou způsobena skutečností, že péče o fritézy vyžaduje od výrobců hodně času. To by mohlo stačit na to, aby se tyto fritézy nebo mladí králíci z masa odrazili v cenách masa.

  Z nějakého důvodu dnes neexistují žádné ekonomické a produktivní způsoby, které by automatizovaly chov králíků. Pokud by existovala nějaká automatizace, mohla by se scvrknout na stodoly a lidské zdroje potřebné pro chov těchto zvířat.

  To také znamená, že králíci mohou zůstat se svými rodiči, dokud nedosáhnou ideální velikosti trhu. Jednou z nejvýznamnějších nevýhod králíků pro maso ve srovnání s jinými hospodářskými zvířaty je, že u těchto králíků musí rodič zůstat u malých králíků známých jako soupravy, aby je mohli začít chovat ve správné velikosti trhu.

  Králičí krmiva

  Králíci také vyžadují, aby měli více klecových prostor než většina zvířat. Důvodem je, že zajatí králíci potřebují kvůli svým zvykům a činnostem více prostoru. Krmiva pro tato stvoření a domácí mazlíčky také stojí vyšší náklady ve srovnání s jinými krmivy na trhu.

  Například krmivo může stát kolem 14 $ za pytel 50 liber. Hromadný nákup může ušetřit na nákladech, ale tím by mohl být vyšší.

  To nás pak vede k diskusi, že chov králíků na maso a jejich zpracování může být nákladné. Jednou z výzev při chovu králíků jsou vysoké náklady a nedostatečnost okolních procesorů. Měl by být zpracován v řádně zkontrolovaných zařízeních, aby bylo maso úspěšně prodáno na trhu.

  Králíci nejsou pro prostředí tovární farmy ideální. I když máte přístup k velkým farmám, požadavky na králíky jsou podobné potřebám králíků na menších farmách.

  Když už mluvíme o jejich jatečně upraveném těle, bývá to malé a králíci chovaní pro zpracování masa se obvykle zpracovávají v rozmezí pěti kilogramů živé hmotnosti. To znamená, že velikost králíka známého jako fritéza může mít na každé jatečně upravené tělo tři až tři body pět liber masa.

  Kromě těchto důvodů by mohlo být více důvodů, proč může být chov králíků drahý.

  Rabbitry Management 101

  Dosáhli jsme značky, když potřebujete vědět o správě králíků a základech. To může být zábavné, ale může to být zároveň únavné. Stojí za to chovat králíky na maso? Měli jste podrobné odpovědi a řešení, ale zde se dozvíte více o správě králíků.

  • Uchovávejte je uvnitř. Někteří chovatelé mohou dávat přednost tomu, aby byli ve venkovních prostorách, protože to umožňuje králíkům čerstvější vzduch a sluneční světlo. Jejich získání venku může přemoci králíky smysl, a proto je vnitřní nastavení tou správnou volbou.
  • Vhodně vyberte klec. To zahrnuje výběr velikosti klece a zajištění toho, aby tito mazlíčci měli dostatek prostoru k pobytu. Tito králíci mohou také dostávat bolavá hlezna na těchto površích, pokud o ně není řádně postaráno. Ujistěte se, že povrchy jsou čisté.
  • Vytvořit běh. Strava a tělesné cvičení jsou pro králíky také zásadní. Tito mazlíčci potřebují běh a každodenní používání, aby se mohli pohybovat. Mohou se rozhodnout překonat stovky stop v jednom bodě, takže poskytnutí nebo vybudování tohoto běhu jim poskytne dostatek prostoru na cvičení.
  • Udržujte je ve špičkové úrovni pohodlí. Ujistěte se, že králíky chováte v chladném prostředí, ideálně mezi 60 až 70 stupni Fahrenheita. Tyto králíky můžete také umístit do klecí nebo do klidných oblastí na dvoře a ujistit se, že nejsou obtěžováni jinými zvířaty v okolí.
  • Připravte si zdravou stravu. Zdravá strava obvykle zahrnuje čerstvou a zdravou zeleninu, ovesné seno, trávu a timotejské seno. V ideálním případě však musí mít králík své neomezené zásoby sena.
  • Vždy hydratovat. Udržování králíků neustále hydratovaných zabraňuje akumulaci bakterií v oblasti jejich výskytu. Můžete použít misku na vodu z keramického, kovového a králičího plastu, protože se snáze čistí.
  • Každé dva až čtyři dny vyprazdňují své stelivo. Zvykněte si vyprazdňovat své stelivo od dvou do čtyř dnů, aby nedocházelo ke snižování pachů a aby byli zároveň zdraví a šťastní.
  • Jsou koprofágické. Králíci jsou koprofágičtí, což znamená, že patří mezi stvoření, která konzumují hovězí maso a další výkaly. Tyto pelety z výkalů a cekotropů musí být zajištěny v domech těchto tvorů.

  Krostrade.com: Poskytujeme vám to nejlepší z chovu králíků

  Chov králíků je naplňující a může vaši tvrdou práci obrátit k úspěchu. Krostrade.com je spolehlivým poskytovatelem vybavení pro tyto konkrétní požadavky.

  Králičí maso obohacuje stravu. To znamená, že můžete získat více živin, kromě toho, že je budete mít jen z kuřecího, hovězího nebo vepřového masa. Bílkovin je spousta v bizonech, bažantech, králících, bizonech a zvěřinách.

  Stojí za to chovat králíky na maso? A řízení králíků by vás mělo vést k tomu, abyste dělali věci úspěšněji. Existuje několik příležitostí, a dokonce i v případě pandemie to můžete udělat doma.