Kde mohu získat bambusový polštář. Nejprve si přečtěte

Pokud se vás někdo zeptá, kde mohu získat bambusový polštář, můžete mu vést společnosti a platformy elektronického obchodování, jako je Amazon. Níže je podrobnější vysvětlení společností s oblíbenými bambusovými polštáři a některými konkrétními polštáři oblíbenými na Amazonu. Tento článek by vám měl pomoci dozvědět se více o tom, co je bambusový polštář a v čem je jedinečný.

Bambusové polštáře si skutečně získávají na popularitě, protože se jedná o přirozenější a udržitelnější produkt, který také nabízí mnoho výhod z pohledu kupujícího. Jako každý jiný polštář je ale nespravedlivé klasifikovat všechny bambusové polštáře jako podobné. Nejlepší je vědět, jaké funkce je třeba hledat a v čem je konkrétní bambusový polštář na trhu lepší.

Kde najdete bambusové polštáře?

Soukromí výrobci

Rostoucí popularita bambusových polštářů také usnadnila hledání soukromých výrobců, kteří je vyrábějí. Jeden z nejznámějších v USA je od Snuggle-Pedic a je k dispozici ve třech velikostech. Zakladatel společnosti, Dr. Swartzburg, strávil 20 let u chiropraktických pacientů, díky čemuž je Snuggle-Pedic důvěryhodným výrobcem pohodlných spánkových produktů.

Jejich bambusový polštář používá ultrajemnou paměťovou pěnu místo obvyklé drcené paměťové pěny ve většině bambusových polštářů. Výsledkem je polštář plusher, který vydrží svůj loft po dlouhou dobu. Snuggle-Pedic používá proprietární bambusový viskózový potah, který je prodyšný, ale odolný.

Možná oceníte také to, že můžete uspořádat výplň polštáře a upravit tvar a pevnost polštáře podle svých preferencí. Měli byste se cítit v pohodě, že společnost nikdy nepoužívá škodlivé chemikálie a polštář je dokonce podpořen 120denní spánkovou zkouškou. Nakonec můžete polštář umýt a osušit strojem pro optimální pohodlí.

Amazon

Kromě hledání populárních výrobců v USA najdete na Amazonu hrst kvalitních bambusových polštářů. Oblíbeným na platformě elektronického obchodování je bambusový polštář od Xtreme Comforts. Není to příliš drahé, ale může se pochlubit 100% bambusovou konstrukcí.

Při hledání bambusového polštáře jsou některé značky zavádějící, protože jejich výrobky používají pouze bambusový potah a syntetickou paměťovou pěnu uvnitř. Můžete však ocenit bambusový polštář Xtreme Comforts, protože používá přírodní materiály zvenčí i zevnitř. Obal i výplň používají bambusovou viskózu pro nejlepší prodyšnost a pohodlí při spánku.

Na výběr máte dvě velikosti a polštář můžete snadno prát v pračce. U Xtreme Comforts je ale jedinečné to, že má samostatné zipy pro vnější a vnitřní kryt. Můžete nastavit tloušťku polštáře, abyste dosáhli nejlepší polohy během spánku.

Co je to bambusový polštář?

Bambusový polštář je jakýkoli polštář, který používá přírodní bambusové vlákno. Někdy používá výplň z bambusových vláken nebo kryt z bambusových vláken, ale některé výrobky používají bambus uvnitř i vně polštáře. Výsledný polštář je pevný, přesto plyšový a podpůrný, a ti, kteří také používají kryty z bambusových vláken, se cítí trvanliví, přesto měkcí a prodyšní.

Kryty ze 100% bambusového vlákna nabízejí výhody ve srovnání s bavlnou a jinými tkaninami, protože jsou antimikrobiální a hypoalergenní pro citlivou pokožku. Jsou také chladicí a lehké, takže celkový zážitek je mnohem pohodlnější. Někteří výrobci však kombinují bambus s jinými materiály, aby zlepšili měkkost krytu.

Jak se vyrábějí bambusová vlákna?

Existují dvě hlavní metody výroby bambusových vláken, kterými jsou mechanické a chemické zpracování. Jak jste četli dříve, některé bambusové polštáře používají bambusovou viskózu, což je zaměnitelné s chemickým zpracováním. Je to běžnější způsob výroby bambusových vláken, protože je cenově dostupný.

Při chemickém zpracování chemikálie rozpouštějí bambusové stonky, dokud vám z výsledné kapaliny nezůstanou bambusová vlákna. A tato vlákna se promění v hedvábnou tkaninu, která se používá pro bambusové polštáře. Na druhou stranu, mechanické zpracování využívá stroje a přírodní enzymy k vytvoření kaše.

Potom extrahujete bambusová vlákna a přeměníte je na přízi nebo bambusové prádlo. Jedná se o odolný produkt, který rychle absorbuje barviva a vyžaduje minimální zpracování. Mechanické zpracování je však dražší než chemické zpracování.

Čím je bambusový polštář výjimečný?

Díky pohodlí, které bambusový polštář poskytuje, je oblíbený mezi pražci. Je vysoce savý a prodyšný, přesto je měkký a hustý, takže v noci zůstanete v pohodě. Bambusové polštáře jsou přesto odolné a vydrží dlouho.

Bambusové polštáře jsou také super tvarovatelné, takže si je můžete obrysovat podle svých představ. Materiál můžete upravit podle polohy vašeho spánku nebo pokud dáváte přednost něčemu jemnějšímu nebo pevnějšímu. A konečně, samotný bambus má antimikrobiální a hypoalergenní účinky.

Pamatujte, že bambus je přirozeně antimikrobiální, takže spánek v materiálu, který používá hlavně tuto rostlinu, by vás měl chránit před bakteriemi. Je také méně pravděpodobné, že vám v polštáři porostou škodlivé mikroby, což vás ochrání před nemocemi. Nejlepší ze všeho je, že bambusová vlákna jsou hypoalergenní ve srovnání s jinými syntetickými materiály, které mohou dráždit citlivou pokožku.

Závěr

Polštáře vyrobené z přírodních materiálů si získávají popularitu mezi masami. Vaše další otázka by byla, kde mohu získat bambusový polštář, vzhledem k tomu, že nabízí mnoho výhod. Bambusové polštáře najdete od soukromých společností nebo dokonce na platformách, jako je Amazon.

Některé výrobky používají bambusová vlákna na povlak na polštář, zatímco jiné používají bambusové výplně. Je však lepší vzít v úvahu bambusový polštář, který využívá bambusová vlákna uvnitř i vně, aby co nejlépe využil svých výhod. Vhodný bambusový polštář je pohodlný, ale odolný a zároveň nabízí hypoalergenní a antimikrobiální účinky.