Jak prořezávat Euphorbia ve 2 snadných krocích

Pokud vás zajímá, jak prořezávat euphorbii, můžete ji zjednodušit do dvou snadných kroků. Pro některé zahradníky může být šokující, když zjistí, že rostlinám Euphorbia by prořezávání prospělo, ale jedná se o postup, který je může omladit a podpořit kvetení. I když se euphorbia snadno pěstuje a udržuje, vždy poskytujte ideální techniky a stabilní podmínky, aby byla šťastná.

Thepolytunnelis je také vynikajícím místem pro pěstování euphorbia, zvláště pokud má vaše oblast kruté zimy. Euphorbia můžete šířit semeny nebo řízky, ale zdravé mateřské rostliny jsou pro váš úspěch zásadní. Tento článek pojednává o prořezávání a několika tipech, jak se o jejich euphorbii starat.

Jak prořezávat Euphorbia pro začátečníky

Předtím byste chtěli rozdělit vaše rostliny euphorbia do dvou skupin. Můžete mít ty, které mají stonky nad zemí po celý rok, nebo ty, které mají sezónní větve nad zemí. Uvědomte si však, že existují také dřeviny po celý rok a můžete je ořezávat, aby si udržely svůj tvar kdykoli během roku.

Důležitost této klasifikace spočívá v tom, že ti, kteří mají stonky po celý rok, nevyžadují na podzim řezání. Riskujete, že na příští jaro nebudete mít květy, takže je nejlepší místo toho odříznout mrtvé větve ze zimy brzy na jaře. Na druhou stranu druhá skupina rostlin euphorbia vyžaduje prořezávání koruny, protože na podzim spí.

Krok # 1. Příprava

Prvním krokem při prořezávání euphorbie je příprava jak nástrojů, tak rostlin. Prořezávání jakékoli rostliny může představovat příležitost pro nemoci, škůdce a další problémy, pokud neprovádíte náležitou hygienu a péči. Nezapomeňte před řezáním rostlin nástroje, které použijete, vyčistit a vydezinfikovat.

Také byste chtěli zkontrolovat samotnou rostlinu, zda nevykazuje známky nemocí a infekce. Tímto způsobem se můžete vyhnout kontaminaci a šíření škůdců nebo podmínek, když je prořezáváte. Vegetační období je vynikajícím časem na prozkoumání rostlin euphorbia, zda neobsahují odumřelé nebo poškozené listy.

Krok # 2. Řezání

Jakmile zajistíte prořezávací nástroje a rostliny, můžete pokračovat v prořezávání. Ideální doba na prořezávání euphorbia je jak po období kvetení. Odstranění vybledlých květů na vašich rostlinách může prodloužit období květu a podpořit další cyklus kvetení u obou skupin euphorbia.

Zkušení zahradníci také na podzim před prvním mrazem odřízli euphorbii na zem. To zajistí, že růst v příštím roce bude zdravější a energičtější. Počkejte, až rostlina utratí všechny své výhonky a prořízne je pod úhlem 45 stupňů.

Péče o rostliny Euphorbia

Umístění

Lze předpokládat, že nejlepší místo pro pěstování a udržování euphorbie je někde, kde je plné slunce. Fantastické na těchto rostlinách je, že mohou dokonce snášet náročné podmínky. Stále však chcete použít dobře odvodňující půdu, i když mohou přežít sucho, aby zajistily zdravé květy.

Rostliny můžete pěstovat také v interiérech, pokud je vaše venkovní klima příliš chladné. Euphorbias by měl prospívat v květináčích, ale ujistěte se, že používáte alespoň 3-palcové květináče, abyste zajistili dostatečný prostor. A co ideální teploty pro euphorbia?

Musíte znát typ euphorbia, který pěstujete, abyste poznali nejlepší teplotní rozsah. Například některým rostlinám se může dařit mezi 50 až 55 ° F, ale některé jsou nejlepší v podmínkách 55 až 60 ° F. Pokud je vaše prostředí nestabilní, možná je lepší držet je ve skleníku.

Voda a hnojivo

Jak již bylo zmíněno dříve, euphorbia snáší sucho. Přesto je půdní vlhkost zásadní pro udržení zdravých rostlin a nižšího rizika vzniku chorob. Musíte mít na paměti své zalévací postupy, abyste neriskovali plísňová onemocnění, jako je padlí.

Pamatujte, že zalévání musíte upravit také v závislosti na klimatu. Během jara a zimy by vaše rostliny neměly mít stejnou frekvenci nebo množství vody. Více musíte zalévat večer za teplých podmínek a přizpůsobit se zalévání ráno v zimě.

Zalévejte rostliny zaměřením na jejich spodní strany a nedržte je v promočené půdě. Můžete také chránit půdní vlhkost a zabránit plevelům mulčováním. Na druhou stranu, rostliny euphorbia nevyžadují, aby hnojiva fungovala dobře.

Stále můžete krmit hnojivy rozpustnými ve vodě, pokud si všimnete zažloutnutí listů nebo poskytnete vyvážené krmivo během vegetačního období jako údržbu.

Potřebujete repotovat Euphorbii?

Další pozoruhodná věc na rostlinách euphorbia je, že je nemusíte každý rok repotovat, na rozdíl od jiných druhů. Vždy však sledujte, zda vaše rostliny přerostly nádobu. Můžete to udělat na začátku vegetačního období brzy na jaře a poté je po týdnu zalévat, aby se zotavili.

Závěr

Euphorbia je jednou z nejlepších rostlin k pěstování, pokud jste začínající zahradník. Jejich údržba není náročná, ale musíte se naučit prořezávat euphorbia podle jejich typu. Nezapomeňte, že budete muset omezit pouze ty, které na podzim spí, ale všechny rostliny euphorbia budou mít prospěch z mrtvého bodu.

Více tedy chcete poskytnout ideální podmínky a postupy, aby vaše rostliny byly zdravé a rozkvétaly. Budou těžit z teplého prostředí, přiměřené vlhkosti půdy a příležitostného krmení jako u jiných snadno udržovatelných rostlin. Obecně bude váš typ euphorbia určovat konkrétní úpravy, které provedete.