Jak prát pěnovou podložku z matrace na vejce ve 2 krocích

Zvládnutí toho, jak umýt podložku z pěnové matrace z vaječných beden, vyžaduje pouze dva kroky! Pamatujte, že podložky na matrace také potřebují pravidelné čištění, které jim pomohou vydržet déle a udržovat hygienu postele. Matracová podložka na vejce však nemusí být kompatibilní s pračkou.

Budeme hovořit o nejbezpečnějším způsobu praní, včetně těch, které se vejdou do pračky, pokud je vaše menší. Vše, co potřebujete, je již doma a mělo by účinně odstraňovat skvrny a pachy. Takže bez dalších okolků, zde je návod, jak můžete udržovat podložku z pěnové matrace z vajíčka čistou a svěží!

Jak správně umýt podložku z pěnové matrace z vaječné přepravky

Krok # 1. Vakuum

Vzhledem k celkovému objemu podložky z pěnové matrace z vaječných beden ji obvykle nemůžete vložit do pračky. Místo toho pouze nastříkejte nebo ošetřete konkrétní oblasti, abyste zajistili, že materiál dostanete důkladně. Chcete jej také předčistit pomocí standardního vysavače, jako byste to udělali s matracemi na čištění.

Připojte k vakuovému modelu menší nástavec, například nástavec na čalounění, který vám pomůže dosáhnout štěrbin matracové podložky. Vysávejte každou stranu a přitom zajistěte, aby se po ní zachytila ​​veškerá špína a usazeniny. Užitečnou technikou je vysávání v kruhovém pohybu na sekci.

Krok # 2. Sprej

Po předčištění podložky z pěnové matrace z vaječných beden můžete skvrny zaměřit nebo důkladně vyčistit pomocí domácího čisticího roztoku. Kromě vysávání musíte s tímto krokem naplánovat hloubkové čištění, abyste zajistili, že vaše postel zůstane hygienická a bez dráždivých látek.

Vytvořte roztok vody a čističe tkanin a nalijte jej do lahve s rozprašovačem. Důkladně zamlžte podložku bez přesycení a nechte ji hodinu sedět. Udělejte to na obou stranách před opláchnutím čističe látek ve sprše.

Po dokončení chcete pěnu vytlačit, abyste se zbavili přebytečné vody. Není nutné pěnu tvrdě vyždímat, podložku jednoduše sklopíte a stisknutím uvolníte absorbovanou vodu. Nakonec položte podložku ven, aby byla suchá na vzduchu, a ujistěte se, že není vlhká, než ji použijete.

Jak sušit podložku z pěnové matrace z vaječné přepravky

Přebytečná vlhkost nebo dokonce vlhkost může způsobit plísně nebo plísně na podložce z pěnové matrace z přepravky. Chcete tedy zajistit, aby byl materiál umístěn někde teplý a větraný, aby materiál zcela zaschl. Lamelový povrch by byl užitečný, protože na spodní stranu podložky se dostanete také vzduchem.

Pokud výrobce povolí sušičku, je nejlepší zvolit nastavení bez tepla, protože teplo může deformovat pěnu. Můžete dokonce použít fén, pokud není horký. Důraz je kladen na kontrolu štítku, pokud můžete s podložkou používat tyto typy zařízení.

Je pěnová matracová podložka omyvatelná v pračce?

Pěna z přepravky na vejce

Výše uvedený dvoustupňový průvodce je užitečný pro ty, kteří mají rozsáhlejší a silnější podložky na vajíčka. Některé produkty však lze prát v pračce, pokud máte správnou velikost a typ pračky. Ve standardním stroji můžete riskovat roztržení pěny, takže je lepší, když použijete typ nadměrného nákladu.

Vyberte nejšetrnější cyklus s jemným čisticím prostředkem. Pokud si touto metodou nejste jisti, je nejlepší postupovat dříve podle našeho průvodce a poté pěnu opláchnout. Pokud chcete destičku dezinfikovat, můžete do čisticího roztoku přidat také citronovou šťávu a destilovaný ocet.

Paměťová pěna

Obecně nemůžete prát v pračce z paměťové pěny, protože riskujete roztržení materiálu. Místo toho by bylo nejlepší, kdybyste jej vysali a poté ošetřili postižené oblasti, jako jsou kroky, které jsme probrali dříve. Podle toho, co značka umožňuje, můžete vyrábět různé čisticí roztoky z běžných domácích surovin.

Nejběžnějším řešením je voda a jemný prací prostředek k ošetření většiny skvrn nebo k obecnému čištění. Pachy a zabarvení můžete odstranit také sodou a studenou vodou. Pro odolnější problémy smíchejte destilovaný bílý ocet a vodu ke stříkání nebo na předem navlhčené oblasti nasypte trochu kyseliny borité.

Jak mohu vyčistit pěnový psí pelech na vejce?

Věděli jste, že domácí zvířata mohou těžit také z pěny z vaječných beden? Ve srovnání s lidmi, kteří ji používají jako pokrývku matrace, je nerovný povrch funkční postelí, zejména u psů s artritidou. Pěnová postel pro psy z vaječných beden by měla být také snadněji čistitelná kvůli své velikosti než matrace pro člověka.

Chcete-li začít, vyjměte kryt a vyperte jej samostatně podle štítku. Obvykle ji jednoduše nastavíte na teplotu studené vody s pracím prostředkem v pračce. Pokud jde o samotnou pěnu z vaječných beden, můžete ji také nejprve vysát, než ji vložíte do jemného cyklu s jemným čisticím prostředkem.

Závěr

Pěna z přepravky na vejce je díky své struktuře užitečnou podložkou nebo svrškem z matrace. Proto je užitečné vědět, jak umýt polštářek z pěnové matrace, aby vaše postel byla čistá a svěží. Jednoduše jej vysajte a poté důkladně nastříkejte směsí čističe tkanin a vody.

Opláchněte podložku a vyždímejte, abyste odstranili přebytečnou vodu, a jste hotovi. Před opětovným použitím pěny jej důkladně osušte.