Jaký je nejměkčí typ matrace: Hodnocení a další

Odpověď na nejměkčí typ matrace určuje jejich skóre na stupnici tvrdosti. Probereme také přesné druhy matrací, které jsou nejměkčí. Dokážete uhodnout, které typy to jsou?

Další užitečné informace naleznete v příručce, jak zvolit pevnost matrace. Rychle si to také přečtěte, abyste porozuměli níže uvedené diskusi.

Jaký je nejměkčí typ matrace?

Matrace se skóre 1 až 3 na stupnici pevnosti

Nejměkčím typem matrace by byl jakýkoli model ohodnocený 1 až 3 na stupnici tvrdosti a obvykle se tomu říká ultra-plyšová matrace. Mějte na paměti, že stupnice pevnosti začíná tím, že 1 je nejměkčí a 10 je nejpevnější. Je však vzácné najít matrace pod hodnocením 3, protože jsou příliš měkké na to, aby poskytovaly oporu.

Hodnocení 4 až 5 lze také považovat za měkkou matraci a jsou tou lepší volbou místo těch nejměkčích se skóre 1 až 3. Měly by poskytovat odpružení a přitom nenechat uživatele klesnout příliš hluboko. Vyhněte se však používání velmi měkké postele, protože při spánku neudržíte ideální neutrální páteř.

Která matrace je velmi měkká?

Polštářová matrace

Vyberte si matraci s polštářem, pokud chcete velmi měkkou postel. Tato matrace má nahoře od samotného názvu vrstvu podobnou polštáři, která poskytuje další plyš. Polštářové matrace jsou ideální pro spáče, kteří kvůli své měkkosti chtějí úlevu a úlevu od tlaku.

Pěnová matrace

Jednou z nejměkčích postelí by byla matrace ze 100% pěny. Zatímco latex a paměťová pěna jsou běžněji považovány za středně pevné, měli byste také najít značky matrací, které je nabízejí měkké. Na těchto matracích je fantastické, že se obvykle skládají z vrstev, kde je horní část velmi měkká, a přesto se k vám tlačí zpět díky pevnější pěnové vrstvě na základně.

Kromě seznámení se se stupnicí tuhosti by bylo nejlepší znát také hodnocení ILD matrace, typicky pro pěnové postele. Řeknou vám, jak měkká nebo pevná bude pěnová matrace.

Matrace Innerspring

Může se vám zdát, že spaní na vnitřní matraci je měkčí než na pěnové posteli. Uživatelé poznamenávají, že pružnost pružin přispívá k měkkosti vnitřního pružiny. Pokud chcete velmi měkkou vnitřní pružinu, najděte model s vrstvou pěny nebo jakéhokoli plyšového materiálu také nahoře.

Kdo by měl používat měkkou matraci?

Boční pražce

Pokud budete spát na boku, budete těžit z měkké matrace. Kolébkový efekt při ležení na měkké posteli zmírní tlak na vaše rameno a boky. Navíc budete při používání měkké matrace udržovat ideální neutrální páteř díky kompresi, kterou pevné postele neposkytnou.

Lehcí jedinci

Pokud máte méně než 130 liber, je lepší použít měkkou matraci než tuhou. Jinak se může postel cítit tužší, než je. Naopak, pokud vážíte více než 230 liber a spíte na měkké posteli, nedosáhnete správné podpory, abyste se vyhnuli bolestem těla.

Je ultra plyš měkčí než plyš?

Ultra plyšová matrace je měkčí než plyšová postel a je to také nejměkčí typ matrace obecně. Je však neobvyklé najít ultra plyšové matrace, protože mají tendenci uživatele příliš potápět. Na druhou stranu má plyšová postel o něco větší odpor, ale i tak na ní budete znatelně cítit kolísání materiálu.

Je matrace s polštářem měkčí než plyš?

Polštářová matrace je měkčí než plyšová matrace, ale je také možné, že povlečení na polštář se nazývá plyšové lůžko. Povlak polštáře má však další vrstvu odpružení, díky níž je měkčí než ostatní plyšové postele označené jako plyš, ale má menší vycpávky. Pokud také najdete značku, která nazývá jejich postel plyšovým polštářem, byla by to fantastická volba, pokud chcete nejměkčí matraci.

Je plyš měkčí než střední?

Plyšová matrace bude měkčí než střední matrace. Důvodem je, že materiál a celková konstrukce budou působit tlumenější než střední postel. Pokud zkontrolujete také stupnici tvrdosti, střední matrace mají skóre 6, zatímco plyšové matrace mohou být kolem 2 až 4.

Jsou měkké matrace špatné pro záda?

Je lepší vyhnout se měkké posteli, pokud vybíráte správnou matraci na záda. Měkká matrace může nabízet úlevu od tlaku, když se tvaruje podél vašeho těla, ale nemá dostatečnou strukturu, aby udržela vaši páteř zarovnanou. Místo toho byste měli použít středně tuhou matraci, pokud vás bolí záda, protože se pod vámi může stále plesnivět, ale je dostatečně pevná, aby se nepotopila.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme odpověděli, jaký je nejměkčí typ matrace, a zjistili jsme, že se jedná o ultra plyšovou matraci s hodnocením 1 až 3 na stupnici pevnosti. Mezi nejměkčí postele, které můžete získat, patří také povlak na polštář, pěna a vnitřní pružina.

Celkově pokud máte méně než 130 liber a spíte na boku, budete kompatibilní s měkkými matracemi. Doufáme, že vám tento průvodce pomohl pochopit nejměkčí postele. Dejte nám vědět, pokud máte nějaké dotazy níže.