Jaké barevné závěsy se hodí k béžovým stěnám a tmavému nábytku

Neutrální barvy, jako je béžová, se dokonale hodí téměř k jakékoli barvě. Zjistit, jaké barevné závěsy se hodí k béžovým stěnám a tmavému nábytku, by nemělo být příliš těžké. Naštěstí můžete dosáhnout okouzlujícího barevného schématu, i když používáte pouze neutrální a světlejší barvy.

& nbsp;

Béžové stěny a tmavý nábytek jsou prvními kroky k vytvoření uklidňující a uvolňující kulisy pro jakýkoli domov. Kombinace jemných a tuhých barev usnadňuje párování s mnoha dalšími. Vzhledem k tomu, že do rovnice již máme tmavší odstíny, přidáním nádechu světla a jasných odstínů můžete vzhled určitě dokončit.

Výběr barev

U každého interiérového designu nelze jednoduše spojit mnoho různých barev a doufat v nejlepší. Při spojování barev se designéři řídí pravidly. Různé odstíny se buď doplňují, kontrastují nebo kombinují.

& nbsp;

Návrháři pomocí barevného kolečka vizuálně znázorňují různé odstíny. Barevné kolo ukazuje vztah mezi primární, sekundární a terciární barvou. Umožňuje vám zjistit, která z nich funguje.

& nbsp;

bílá

Většina lidí ocení minimalistický typ barevné kombinace. V takovém případě smíchání béžových stěn a tmavého nábytku s čirými bílými závěsy zjemní vzhled. Bílá vytváří fantastickou příležitost pro osvětlení přirozeného světla.

& nbsp;

Nemluvě o tom, že světlo, které prosakuje do místnosti, může na vašem tmavém nábytku vytvořit bodový efekt. Bude to fantastická záře a zdůrazní ústřední body designu. Dosáhněte ostrého, čistého a vzdušného prostoru přidáním nádechu bílých záclon, která tato okna zarámují.

& nbsp;

Jednou z nejlepších možností je obyčejný a čistě bílý závěs z čisté látky, který jistě může osvětlit váš tmavý nábytek. Pokud však chcete designu dodat nádech vznešenosti a luxusu, vyzkoušejte bílý perleťový závěs, který visí těsně pod stropem a přitahuje pozornost.

Světle šedá

Podobně jako bílá, i světle šedá je skvělá volba, pokud chcete nechat prostor osvětlit přirozeným světlem. Zavěste pár jednobarevných nebo vzorovaných světle šedých záclon, které dodají designu trochu textury.

& nbsp;

Vzory vám pomohou zdůraznit ohniska prostoru, například jiný nábytek. Dobře se mísí s béžovým pozadím a umožňuje vám uklidňující a uvolňující atmosféru a je jednou z nejlepších odpovědí při hledání barevných záclon s béžovými stěnami a tmavým nábytkem.

& nbsp;

U světle šedých záclon se rozhodněte pro čirou látku nebo vzorované závěsy. Tlusté, světle šedé závěsy mohou při smíchání s béžovými stěnami a tmavým nábytkem vypadat příliš hladce a matně. Zvýrazněte akcenty své místnosti pomocí světlé a vzdušné světle šedé záclony.

Hnědá

Možná máte rádi pouze barvu, nebo se bojíte přidat nádech živosti. To opravdu nevadí, protože různé odstíny hnědé mohou vytvořit krásné, uvolňující a uklidňující monochromatické barevné schéma.

& nbsp;

Tmavě hnědý nábytek, béžové stěny a design místnosti můžete snadno spojit pomocí čirých hnědých nebo světle hnědých záclon. Zkuste zjemnit barvy spoustou bílých a zlatých akcentů pro větší vznešenost.

Žlutá

Vytvořte pulzující letní atmosféru s jasně žlutými závěsy vyskakujícími z měkké béžové kulisy a černého nábytku. Dokončete vzhled několika bílými akcenty a slunnými žlutými polštáři.

& nbsp;

Žlutá, bílá, béžová a černá tvoří dokonalou jasnou a vzdušnou paletu barev, která dodá vašemu pokoji teplý a slunečný pocit. Je to fantastická příležitost smíchat jasnou a zářivou barvu s neutrálními tóny.

Modrá a bílá

Béžová je světlá a vzdušná barva, takže jak lépe osvětlit místnost tmavě modrými a bílými vzorovanými závěsy. Dopřejte každému prostoru nádech vibrací a rozmanitosti s pěkným párem vzorovaných záclon.

& nbsp;

Bílá ve vzorech může kontrastovat s tmavostí nábytku a tmavé nebo tmavě modré části budou dobře fungovat s jemnou béžovou barvou. Můžete si také zahrát s kovovými prvky, jako je zlato, nebo ho můžete doladit nádechem hořčicově žlutých akcentů.

Růžová

Dopřejte svému pokoji nádech ženskosti přidáním dvou tónů pomocí krémových a růžových záclon, které zvýrazní vaše béžové stěny a tmavý nábytek. Krém vám pomůže vytvořit pěkný přechod od béžové po růžovou, což vám umožní pěkně splynout s vaším prostorem.

Začlenění vzorů

Jen proto, že béžová je neutrální barva, neznamená, že věci nelze okořenit některými texturovanými závěsy. Ve skutečnosti přidáním několika vzorů do místnosti získáte více charakteru a osobnosti. Plné barvy pomohou zdůraznit ústřední body místnosti.

& nbsp;

Pracujte se slabými květinovými vzory, díky nimž působí jemně a romanticky. Můžete se také rozhodnout pro geometrické vzory a dosáhnout minimalistického vzhledu pomocí odvážných prvků. Plné barvy jsou skvělý způsob, jak přidat nádech elegance a sofistikovanosti, ale to neznamená, že texturované závěsy nemohou dělat totéž.

Souhrn

Celkově musíte při hledání vhodné dodržovat žádnou konkrétní barevnou kombinaci nebo pravidlo barevné závěsy . Vždy bude záležet na tom, jak se rozhodnete je poskládat dohromady. Koneckonců, váš prostor není zcela závislý na stěnách, závěsech a nábytku.

& nbsp;

Jedním ze způsobů, jak spojit vzhled, je začlenění vašich barev do různých akcentů designu. Zkuste použít polštáře, které mají stejnou barvu jako záclony. Přidejte nádech kovových povrchů, jako je stříbro a zlato, pro jemný nádech luxusu. Najděte, jaké barevné závěsy se hodí k béžovým stěnám a tmavému nábytku, a bez námahy upravte svůj prostor.