Jak si vyrobit skryté záclony

Vždy existuje problém zjistit, jaký typ formátu závěsu byste měli použít k výzdobě svého domu. Jakmile si ale osvojíte, jak vyrobit závěsy se skrytými záložkami, může to být váš nový oblíbený typ závěsu .

& nbsp;

Všechny různé typy záclon nabízejí odlišné dekorativní vlastnosti. Může sahat od neformální přes formální, klasickou až po trendy, moderní až po moderní a mnoho dalších. Hardware záclon, jako jsou předinstalované průchodky a kroužky, také usnadňuje pohyb závěsu kolem prutu.

Co jsou skryté karty?

Tyto skryté závěsy se záložkami jsou speciální typ záclon, který návrháři označují také jako závěsy na zadní záložce. Můžete si jej vizualizovat podle názvu. Vypadá to jako váš běžný závěs, ale místo kapes na pruty a poutek má na zadní straně našité proužky látky.

& nbsp;

Skryté karty umožňují zavěsit a skrýt tyč a další záclonový hardware za ním. Za tlustý kus závěsu skryjte držáky tyčí a hladké závěsy. Skryté závěsy na poutka mohou být také v čiré látce, ale lehkost materiálu ovlivňuje skrytý efekt.

& nbsp;

Záclony na zadní záložce jsou nicméně skvělým způsobem, jak dát módě minimalistický a na míru šitý vzhled. Skryté pruhy látky dodávají oponě iluzi vznášení se v prostoru a vytvářejí poměrně čistou linii v horní a dolní části.

& nbsp;

Jelikož látka sotva spočívá na tyči, závěsy jsou nějak drženy na místě a je obtížné se s nimi pohybovat. Pomáhá dát záhybům ostrý okraj při zachování stejného umístění mezi záhyby. Nepokoušejte se často otevírat a zavírat své závěsy. Více se o tom dozvíte zde.

Vytváření skrytých záclon na kartě

Vyberte si látku, abyste vytvořili skryté závěsy se záložkami a shromáždili materiály pro šití. Měli byste předem změřit okno, abyste určili rozměry záclony. Vynásobte skutečnou šířku okna faktorem plnosti dvou nebo tří, abyste získali šířku záclony.

& nbsp;

Šířku závěsu rozdělte na dvě, abyste určili šířku dvou panelů. Dále rozhodněte o délce celé své opony, počínaje prutem po vrchol. Délka by měla zahrnovat dva nebo tři palce vysoký proužek látky pro připojení jazýčků. Zbytek je skutečná délka panelu.

Krok 1: Připravte si látku.

Pomocí provedených měření změřte a označte látku. Pomocí tužky označte skutečné velikosti panelu a označte šev, kam připevníte záložky. Posunutím ½ palce směrem k vnější straně opony získáte přídavek na švy.

& nbsp;

Vytvořte obklad, který skryje kartu. Mělo by to být také dva nebo tři palce na výšku a stejnou šířku jako váš závěsný panel. U karet záclon získáte dlouhý pruh látky, který je dvakrát tak široký, než je skutečná šířka karty. Řezy označte jednotnými délkami.

Vystřihněte všechny kousky, včetně panelů, karet a obkladů.

& nbsp;

Krok 2: Vytvořte karty.

Můžeme začít tím, že připravíme karty. Vezměte jeden pás nastříhané látky a přeložte jej podélně pravou nebo vzorovanou stranou směrem k sobě. Spojte je dohromady a otočte je naruby, aby byl nyní viditelný vzor. Nakonec stiskněte a opakujte, dokud nedokončíte všechny karty.

& nbsp;

Krok 3: Připravte obklad.

Lícovým dílem by měl být dlouhý pruh látky, který odpovídá šířce panelu. Vezměte krátké okraje a sklopte je o dva palce dovnitř. Žehlením vytvořte záhyb a poté látku rozložte. Přeložte jej znovu na polovinu od přitlačené linie, poté vyžehlete a sešijte. U obou lícních dílů udělejte pouze jednu hranu.

& nbsp;

Krok 4: Lemování panelů

Položte dlouhé záclonové panely a sklopte horní, dolní a boční stranu o jeden palec směrem dovnitř. Zajistěte záhyby tak, že je přitlačíte k sobě a připojíte šicí kolík. Sešívejte lemy pomocí jehly a nitě nebo jednoduchým spuštěním pod šicí stroj. Odstraňte špendlíky.

& nbsp;

Krok 5: Sestavte oponu dohromady

Položte panely závěsu tak, aby strana se vzorem směřovala k vám, a stiskněte podél dlouhého okraje. Umístěte měřicí pásku a určete umístění záložek. Ujistěte se, že je rovnoměrně nasazujete přes korunu závěsu.

& nbsp;

Přichyťte záložky surovými okraji nahoru k hornímu okraji závěsu vpředu. Vytvořte půlpalcový šev a sešijte ho až k hornímu okraji závěsu. Přichyťte čelní díl k horní části karet a panelů tak, aby jejich surové okraje byly nahoře.

& nbsp;

Přeložte výčnělky a lícní část a připevněte je k zadní straně panelu. Zatlačte jazýčky a čelní díl na místo. Před našitím celé šířky půlpalcovým švem jej můžete znovu připnout. Odstraňte všechny špendlíky, a tak vytvoříte skryté závěsy karet.

& nbsp;

Závěsné závěsy

Nyní, když máte záclony na zadní záložce, je nasuňte na tyč. Pokud chcete ostré a přizpůsobené záhyby, zkuste místo tradičních kulatých použít plochý prut. Plochá tyč zabrání pohybu látky a poskytne vám pevné a elegantní záhyby.

& nbsp;

Můžete zkusit použít sponky k zavěste záclony na zadní kartě , abyste jim usnadnili klouzání po tyči . Jediné, co musíte udělat, je připevnit klip ve střední nebo spodní části záložky. Celkově není těžké se naučit, jak vyrobit závěsy se skrytými záložkami. Vše, co potřebujete, je oprášit měření a základní šití.