Jak sušit listy cukru

Chcete vědět, jak sušit listy cukru? Cukrové listy jsou složité, protože mnoho pěstitelů neví, co s nimi. Sestavili jsme tedy některé z často kladených otázek o cukrových listech.

Bližší pohled na listy cukru

Listy cukru jsou malé listy, které drží konopné pupeny na místě. Obvykle rostou na pupenech během fáze květu. Asi dva týdny až měsíc poté, co se pupeny vyvinou, se začnou tvořit cukerné listy.

Říká se jim cukrové listy, protože obsahují vysoké hladiny trichomů, které pokrývají listy látkou podobnou cukru. Tyto trichomy jsou zodpovědné za produkci kanabinoidů a terpenů. Zahradníci je po sklizni často ořezávají z rostliny a používají je k vytváření koncentrátů.

Jak sušit listy cukru: Co potřebujete vědět

Jedním z nejúčinnějších způsobů sušení cukrových listů je nechat je na rostlině, spíše než je ořezávat. Když je necháte na rostlině, můžete nechat colu a listy cukru společně uschnout. Tímto způsobem můžete ušetřit čas a úsilí, protože nemusíte během sklizně zavádět další kroky. Zajišťuje také, že se vaše rostliny budou snažit současně.

Jak můžete ořezávat listy cukru?

Po sklizni a sušení konopí mohou komerční distributoři ořezávat a manikúru pupenů k distribuci. Pěstitelé ořezávají cukrové listy, aby zlepšili kvalitu a vypadali pro kupující lépe reprezentativní.

Někteří pěstitelé je stříhají, když jsou úplně vyschlí, jiní je stříhají, když jsou ještě mokří. Je však lepší nechat listy cukru na pupenech suché, abyste získali lepší ochranu, zatímco vaše rostliny konopí suší.

Uživatelé konopí jsou zvyklí vidět rostliny bez viditelných cukrových listů a navíc nabízí čistší vzhled. Pokud si koupíte konopí na trhu, můžete si také všimnout, že některé pupeny mají malé listy, zatímco jiné ne. Někteří pěstitelé se rozhodnou ponechat cukrové listy na zárodku, pokud si myslí, že to zvyšuje estetickou hodnotu rostliny. Jiní je nechávají, aby přibrali na váze.

Na konci dne se ten, kdo provádí ořezávání a manikúru, rozhodne, zda listy cukru opustí, nebo je ořízne.

Můžete kouřit listy cukru?

Ano, můžete kouřit cukerné listy jako každý jiný kouřový květ, protože obsahují kanabinoidy a terpeny.

Osušte a vyléčte cukrové listy stejně jako s květinou. Mějte však na paměti, že i když cukrové listy produkují terpeny a kanabinoidy, hladiny jsou ve srovnání s konopnými pupeny mnohem nižší. To znamená, že nezískáte stejnou výhodu, pokud kouříte pouze listy cukru.

Pokud chcete kouřit cukerné listy, nejlepší způsob, jak to udělat, je nechat je na květině a kouřit obě dohromady.

Proč byste měli používat minipolytunnel pro pěstování konopí?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je používání apolytunnel k pěstování rostlin konopí levnější. Tento uzavřený prostor využívá obnovitelnou sluneční energii k zajištění tepla a slunečního světla a zároveň je chrání před nepředvídatelnými změnami počasí.

Skleníky vám navíc umožňují kontrolovat klima a pěstovat konopí po celý rok. Jsou nákladově efektivnější než pěstování rostlin v interiérech a při produkci vysoce kvalitních rostlin jsou důslednější.

Zde je několik důvodů, proč byste měli používat apolytunnel pro pěstování konopí:

Ochrana před škůdci, kteří útočí na rostliny konopí

Spider roztoči, běloši, třásněnky, mšice, housenky, plísňové houby, slimáci a hlemýždi rádi hlodají na vašich rostlinách konopí. Je důležité včas identifikovat jakékoli známky napadení, protože tento hmyz se může rychle množit a poškodit celou vaši úrodu. Umístěním vašich rostlin konopí do apolytunnelů se díky uzavřenému prostoru snižuje riziko napadení hmyzem.

Ovládací osvětlení

Můžete přidat doplňkové osvětlení, abyste prodloužili hodiny denního světla a udrželi stálý růst vašich rostlin během zatažených dnů. To vám umožní kontrolovat vaše rostliny konopí během jejich vegetativního stavu.

Ovládejte počasí a podnebí

Schopnost ovládat klima uvnitř vašeho polymeru je zásadní pro produkci konzistentních a vysoce kvalitních rostlin. Některé skleníky mají okna, která můžete otevřít nebo odstranit pro lepší větrání a zavření, aby se uvnitř zachytilo teplo a vlhkost.

Skleníky poskytují vašim rostlinám bezpečný prostor a chrání je před silnými dešti. Pokud se v konopném pupenu zachytí příliš mnoho vody a vlhkosti, může to způsobit hnilobu vaší rostliny. Můžete také nainstalovat ohřívače, klimatizace, ventilátory a odvlhčovače, které vám pomohou regulovat klima uvnitř vašeho skleníku.

Šetřete energii

Vzhledem k tomu, že budete schopni regulovat světlo a klima ve skleníku, budete moci pěstovat rostliny konopí po celý rok – stejně jako je pěstovat uvnitř. Pěstování venku pomocí apolytunnelů je však z dlouhodobého hlediska nákladově efektivnější. Můžete ušetřit tisíce na výdajích za elektřinu. I když potřebujete doplňkové světlo a vybavení, bude to stále levnější než při pěstování indoorového konopí.

Sečteno a podtrženo

Nyní, když víte, jak sušit listy cukru, jak je ořezávat a proč je pěstovat uvnitř apolytunnelhelps, je čas nastartovat růst rostlin. Pokud již pěstujete konopí, zkuste je pěstovat v apolytunnelto, abyste mohli využívat jeho výhod.