Jak zabránit tomu, aby peří vyšlo z polštáře

Než se dostanete do stresu při hledání, jak zabránit peří vycházet z polštáře, tento článek vám to ve třech krocích zjednoduší. Nezapomeňte zkontrolovat, posílit a udržovat péřové polštáře a můžete snadno zabránit úniku náplně. Není příliš příjemné vidět, jak se vám z polštáře neustále rozlévá peří, ale jsou to tři snadné postupy, jak si péřový polštář udržet.

Je důležité, aby se váš polštář nerozlil na peří, protože pokud ztratí výplň, ztratí svou strukturu. Bez ohledu na typ polštáře, který máte, se uživatelé musí ujistit, že jejich polštář je pěkný a baculatý pro pohodlí a podporu. Peří polštáře mohou být mnohem dražší, takže se o ně musíte řádně starat.

Jak zabránit tomu, aby peří vycházelo z polštáře

Krok # 1. Zkontrolujte

Prvním krokem, jak zabránit polštáři ve ztrátě peří, je pravidelně jej kontrolovat. Například budete možná muset posílit švy, kde se peří může rozlévat. Postupem času se vám také mohou vyvinout díry, které je třeba opravit na polštáři.

Pamatujte, že péřové polštáře mají ostny, které mají tendenci se hrabat, a pokud je vaše polštářová vložka tenká, rychle se poškodí. Chcete polštář vždy úplně prohledat, a to i kvůli drobným škodám, protože stále mohou způsobit únik peří. Jak ale můžete zkontrolovat všechny oblasti polštáře?

Začněte skenováním celé šířky polštáře a poté podél švů. Nezapomeňte překlopit boky polštáře a jemně protáhnout látku, abyste našli nějaké otvory. Poté, co jste zkontrolovali svůj polštář, musíte jej poté vyztužit, abyste zabránili únikům později.

Krok # 2. Posílit

I když na polštáři nenajdete žádné trhlinky a díry, chcete jej posílit, abyste zabránili budoucímu poškození. To zahrnuje přidání stehů mimo původní švy a do částí, kde se tkanina spojuje. Tímto způsobem můžete zabránit peří, aby z polštáře nevycházelo, protože podléhá opotřebení.

Můžete také zvážit použití chrániče polštářů k prodloužení životnosti polštáře. Použijte odolnou látku s pevnou vazbou, abyste odolali bodnutí ostny. Tím spíše zabraňuje nepořádku, pokud vám peří unikne z polštáře, protože zůstane uvnitř chrániče polštáře.

Krok # 3. Udržovat

Posledním krokem a praxí, kterou musíte pravidelně dělat, abyste zabránili rozlití peří na polštář, je správná údržba. Je to tak jednoduché, jako když si občas polknete polštář nebo pokaždé, když se chystáte spát. Je to proto, že rovnoměrně rozděluje peří uvnitř polštáře a může pomoci zabránit úniku.

Pravidelným načechraním polštáře také přemístíte peří, aby se jejich ostny nezasekly při vystrčení polštáře. A jako bonus si váš péřový polštář lépe udrží svou strukturu a poskytne vám ideální hebkost a půdní prostor pro spánek. Jednoduché zatřesení a protažení na polštáři udělá z dlouhodobého hlediska zázraky.

Jak se starat o péřové polštáře

Jednou z nejlepších věcí na péřových polštářích jsou měkké, podpůrné a přizpůsobené uživateli pro optimální pohodlí. Ve srovnání s jinými typy polštářů jsou také relativně odolné. Správná péče je však u této výplně polštáře zásadní, aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost.

Obecně se chcete vyhnout vystavení péřových polštářů vlhkosti, jinak by se mohly poškodit a shlukovat. To platí také pro vaše přírodní oleje nebo když spíte s mokrými vlasy. K ochraně péřových polštářů můžete použít další polštář.

Povlak na polštář můžete prát v závislosti na doporučeních a použití materiálu. Samotný péřový polštář může být v čistírně bezpečný, ale nikdy s drsným mýdlem, avivážemi a bělidlem. Je nutné klást důraz na uložení polštářů někde větrané, protože vlhké oblasti je také poškodí.

Odkud pochází peří na polštáře?

Čína vyrábí peří, ale některé z nejlepších zdrojů obvykle pocházejí z velikonoční Evropy. Ti, kteří chtějí zajistit, aby ptáci měli humánní zacházení a peří byla čistá a kvalitní, mohou hledat osvědčení. Například Bluesign a Responsible Down naznačují humánní zacházení a zajišťují pracovní a environmentální standardy.

Můžete také zvážit jiné alternativy peří, například kvalitní polymerní vlákna, která budou měkká jako péřové polštáře. Pokud jste ale na tyto materiály alergičtí, existují i ​​přirozenější možnosti, jako je bambus a pohanka.

Závěr

Péřové polštáře jsou jedním z nejměkčích a nejprodyšnějších polštářů, které můžete mít na spaní. Chcete se však naučit, jak zabránit peří z polštáře, abyste zabránili nepořádku a udrželi strukturu polštáře. Začněte tím, že polštář důkladně zkontrolujete, zda není poškozený, roztržený a nemá žádné otvory, a okamžitě je sešijte nebo zalepte.

I když nenajdete poškození, musíte také zesílit švy a stehy, abyste udrželi peří polštáře. Navíc můžete těžit z použití chrániče polštářů, takže peří nebude vylévat z vložky a vyhnout se pocitu ostnů při ležení. Nakonec polštář pravidelně načechrejte, aby se uvnitř rozložilo peří a zabránilo se, aby ostny trčely na vložce.