Jak úspěšně pěstovat Phlox z řízků

Vědět, jak pěstovat floxy z řízků, je snadné, protože to vyžaduje jen dva kroky. Šíření floxů je obecně pohodlné a můžete je rozdělit, ale je pochopitelné, proč většina zahradníků dává přednost zahájení floxů z řízků. Skutečnost, že existuje několik druhů phloxů, ještě více vzrušuje při vytváření více rostlin pro vaši zahradu a můžete si být jisti, že získáte rostlinu, která odpovídá vlastnostem odrůdy.

Rozmnožování a spouštění rostlin však bude vždy citlivým krokem v každé rostlině. Chcete zajistit ideální pěstitelské prostředí pro phlox, kterého je snadné dosáhnout za stabilních podmínek skleníku. Jakmile úspěšně vytvoříte phlox, bude údržba plynulá a stejně pohodlná jako odřezávání listí.

Jak pěstovat Phlox z řízků: Kompletní snadno použitelný průvodce

Krok # 1. Užívání řízků

Prvním krokem je shromáždění samotných řízků. Chcete, aby sekce, které dostáváte, byly prosté chorob a mateřská rostlina sama o sobě je zdravá. Někteří zahradníci také doporučují zalévat floxy večer, než plánujete odřezky.

Obecně můžete odřezky použít buď v létě nebo na podzim, nebo když phlox aktivně roste. Řízky můžete vysadit na podzim, ale můžete je také zakořenit v oblasti Polytunneland, která má stále produktivní období. Ořezejte 6palcovou část pod list pomocí ostrého a sterilizovaného nože.

Ujistěte se, že řízky, které máte, neobsahují květiny a alespoň list. Stejně jako zakořenění jiných rostlinných řízků chcete odstranit spodní listy kromě těch nahoře. Můžete také namočit konec do kořenového hormonálního prášku, abyste podpořili vývoj kořenů, ale je známo, že phloxy se snadno zakoření.

Krok # 2. Zakořenění řízků

Jakmile máte své řízky, můžete je zasadit pro zakořenění. Chcete vlhké, ale dobře odvádějící médium a zahradníci často používají směs písku, rašeliny a perlitu. Použití apolytunnelcan může být výhodné pro vývoj floxů, protože můžete zachovat ideální prostředí pro řízky.

Místo pro ně by mělo být jasné, ale mimo přímé sluneční světlo a mimo drsné teploty a podmínky. Nádobu můžete také zakrýt plastovým sáčkem, abyste vytvořili vlhké prostředí. Přesto byste měli vždy zkontrolovat, zda vaše řízky nevykazují potenciální růst plísní nebo zda nepotřebují zalévat.

Řízky by se měly rozvinout kolem čtyř týdnů, vzhledem k tomu, že jste udržovali tunel mezi 65 až 75 ° F. Můžete také měřit, zda v tomto okamžiku můžete transplantovat. Nezapomeňte však nejprve své mladé rostliny vytvrdit, než je vysadíte venku.

Jak se starat o phlox

Stejně jako většina rostlin si chcete své řízky přesadit na jaře poté, co pomine nebezpečí mrazu. Vyberte prosím oblast s úrodnou a dobře odvodňující půdou a udržujte ji vlhkou. Je však třeba zdůraznit, že musíte zkontrolovat specifické požadavky svých druhů phlox, protože někteří dávají přednost stínu, zatímco jiní vyžadují expozici světlu.

Pro samotnou údržbu chcete udržovat vlhkost a pravidelně rostliny zalévat, zejména v horkých dnech. Také můžete na jaře každé jaro mulčovat a přidávat kompost, abyste udrželi vlhkou půdu. A podle toho, jaký máte flox, můžete brzy na jaře hnojit univerzálním hnojivem.

Potřebují floxy slepou hlavu? Odstranění vybledlých květů podpoří reblooming a celkový elegantní vzhled vašich rostlin. Můžete také snížit své rostliny po prvním mrazu na podzim, abyste si udrželi flox.

Běžné problémy phloxu

Použití thelytunnelis je užitečné nejen k podpoře růstu floxových řízků. Kontrolované vnitřní podmínky a postupy také pomáhají předcházet běžným chorobám a škůdcům phloxů. Například každý, kdo vypěstoval phlox, pravděpodobně slyšel nebo se setkal s plísňovým onemocněním zvaným padlí.

Jednoduché podmínky prostředí a obecné postupy by měly pomoci zabránit padlí. Například se chcete ujistit, že listy rostlin nenavlhnete a jejich prostor nabízí dobrou cirkulaci vzduchu. Horké a vlhké počasí také podporuje tuto nemoc, takže buďte opatrní, pokud je vaše drsné klima.

Pokud jde o škůdce, můžete vždy provést preventivní opatření, abyste zabránili výskytu chyb ve skleníku. Phlox je obzvláště náchylný k roztočům, ale stejně jako padlí jsou v horkých podmínkách běžné. Vždy zkontrolujte své rostliny a okamžitě je izolujte od škůdců.

Závěr

Díky různým dostupným rostlinám phlox jsou jednou z nejzajímavějších kultivačních skupin. Pokud máte oblíbené odrůdy nebo kultivary, je důležité vědět, jak pěstovat floxy z řízků pro bezproblémový způsob získání více rostlin. Trvá to jen dva kroky, které jsou shromažďování a zakořenění, a můžete použít apolytunnel k vytvoření stabilního prostředí pro založení phloxu.

Můžete začít sbírat řízky v létě nebo na podzim a můžete zakořenit v polytunnel, abyste chránili mladé rostliny před extrémním podnebím. Řezy phlox také snadno rozvíjejí kořeny, ale můžete urychlit proces pomocí kořenového hormonu. Poté je vložte do vlhké a dobře odvádějící směsi na světlé místo.

Vaše rostliny by měly být připraveny k přesazení po čtyřech týdnech a později můžete zralejší rostliny phlox rozdělit.